Mecz WTS KDBS Bank Włocławek - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3 w obiektywie Rafała Brzozowskiego [zdjęcia]

Od rozegranego w końcu grudnia ubiegłego roku meczu z Budowlanymi siatkarki WTS KDBS nie wygrały seta, choć kilkakrotnie miały ku temu spore szanse.

WTS KDBS Bank - Azoty PWSZ Tarnów 0:3 (15:25, 19:25, 23:25)

WTS KDBS: Paulina Pachurka, Marika Doktorska, Karolina Świderska, Cecylia Pietruszka, Patrycja Jakubowska, Oliwia Szuman (l), Natalia Bielińska, Aneta Pietrzyńska, Daria Pik, Anastassia Baidiuk.

W sobotnim spotkaniu z zaliczanymi do czołówki Azotami PWSZ Tarnów włocławianki prowadziły już w pierwszej partii 9:4. Rywalki doprowadziły do 12:12, zaś w końcówce, głównie dzięki błędom gospodyń, zdecydowanie dominowały. Bardzo zbliżony był przebieg drugiej partii. Początkowo wynik oscylował wokół remisu, później kilkupunktową przewagę uzyskały przyjezdne. Utrzymały ją do końca seta.

Najbardziej dramatyczna była trzecia partia, w której od początku ton wydarzeniom nadawały gospodynie. Prowadziły nawet 15:8 a w końcówce partii 23:20. Wówczas to dało o sobie znać większe doświadczenie przyjezdnych, które z rzędu zdobyły pięć punktów wygrywając seta i mecz.

- Było to jedno z naszych lepszych spotkań w ostatnim czasie - powiedział Kazimierz Mendala. - Momentami zespół nawiązywał walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem. W decydujących momentach, zwłaszcza w trzecim secie, zabrakło jednak opanowania.

Wyniki 22. rundy

Wisła - Enea 3:2 (-19, -15, 25: 22, 9), Budowlani - AZS 3:2 (16, 15, -25, -23, 13), Dąbrowa - Joker 3:1 (-20, 20, 22, 28), Szóstka - Mazovia 0:3 (-20, -32, -19), Uni - Karpaty 3:1 (22, -31, 14, 19), Solna - SMS 3:0 (22, 19, 16).

1. Dąbrowa Górnicza 22 52 58-26
2. Enea Poznań 22 51 59-27
3. Solna Wieliczka 22 48 53-28
4. Grupa Azoty Tarnów 21 47 57-29
5. Joker Świecie 22 43 51-34
6. Uni Opole 22 40 52-38
7. Wisła Warszawa 20 37 47-34
8. SMS PZPS Szczyrk 22 28 36-44