Młodzicy TKM Włocławek finale mistrzostw Polski 2017 w koszykówce!

Grzegorz Oleradzki
Mecz mistrzostw Polski młodzików w koszykówce - TKM Włocławek - MKK Gniezno 87:45 Wojciech Alabrudziński
Młodzicy TKM Włocławek w najlepszej 8. mistrzostw Polski 2017 w koszykówce!

Wygrywając 59:56 z WKK Wrocław młodzicy TKM zapewnili sobie awans do grona najlepszych zespołów w kraju.
Półfinałowy turniej w Warszawie rozpoczął się źle od przegranej 58:60 z UKS Siódemka Trefl Sopot mimo, że w połowie ostatniej kwarty włocławianie prowadzili 58:50. W drugim spotkania TKM pokonał UKS GIM 92 Ursynów 65:51, a zdecydowała ostatnia wysoko wygrana (22:10) kwarta.

W meczu ostatniej szansy z czterokrotnym mistrzem kraju w tej kategorii wiekowej po 3.kwartach TKM przegrywał 36:48. Włocławianie doskonale spisali się w ostatniej części spotkania. Systematycznie odrabiali straty, jednak na 150 sekund przed końcem przegrywali 49:56, jednak dziesięć kolejno zdobytych punktów (przy zerowym dorobku rywali) zapewnił im awans do finału (14-18 czerwca).