MKTG NaM - pasek na kartach artykułów
27 z 28
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Wiadomości z magistratu nr 103/2021 Włocławek, dn. 1 czerwca...
fot. Pcz

Najnowsze informacje z urzędu miasta we Włocławku [9 lipca 2021]

Informacje z urzędu miasta Włocławek [1.06.2021]

Wiadomości z magistratu nr 103/2021 Włocławek, dn. 1 czerwca 2021 r.

Jest najkorzystniejsza oferta na opracowanie strategii rozwoju miasta Włocławek 2030+

Przedmiotem ogłoszonego przez ratusz postępowania było wykonanie usługi, polegającej na opracowaniu Strategii rozwoju miasta Włocławek 2030+ w oparciu o obowiązujące przepisy prawa, przy zachowaniu spójności w tym zakresie z aktualnymi dokumentami strategicznymi lokalnymi i wyższego rzędu. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Centrum Profilaktyki i Reedukacji Atelier. Do obowiązków wykonawcy będzie należało nie tylko opracowanie dokumentu, ale także przeprowadzenie m.in. procesu konsultacji społecznych oraz ewaluacji efektywności realizacji strategii rozwoju. Protokół postępowania ofertowego w tej sprawie: https://umwloclawek.logintrade.net/zapytania_email,44989,d0f38389c3df6e16b175a6a31b9702d4.html

Dzień Dziecka 2021 na Słodowie we Włocławku. Będzie bajkowo

1 czerwca 2021 r. o godz. 14.00 Centrum Kultury Browar B. zaprasza na magiczny Dzień Dziecka z bajkowymi postaciami. Wydarzenie odbędzie się w Parku na Słodowie. Animacje, zabawy i gry ruchowe, układy taneczne, wspólne śpiewanie, zdjęcia z naszymi bajkowymi postaciami, kolorowe balony i miłe słodkie niespodzianki – atrakcje czekają. Będzie kolorowo, wesoło i bajkowo! Do zobaczenia!

Lekkoatletyczne miasteczko we Włocławku

1 czerwca 2021 r. Urząd Miasta Włocławek wraz z organizatorami zaprasza dzieci do Miasteczka Lekkoatletycznego, które zostanie zorganizowane na placu przed Centrum Handlowym Wzorcownia, godz. 15:00-19:00. Miasteczko będzie „otwarte” od godz. 15.00 do 19.00. Dzieci będą mogły sprawdzić się w różnych konkurencjach lekkoatletycznych. Każdy uczestnik otrzyma dyplom, medal oraz upominek. W rywalizacjach sportowych wspierać młodych będą Gwiazdy sportu. Organizatorami wydarzenia są: Lekkoatletyczny Klub Sportowy „Vectra”, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Kujawsko- Pomorski Związek Lekkiej Atletyki, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskie na podstawie projektu „Lekkoatletyka dla każdego!”. Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Włocławek. Zadanie realizowane jest przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Cała impreza będzie przeprowadzona na świeżym powietrzu, z zachowaniem pełnego i obowiązującego reżimu sanitarnego. Wymagana obecność rodzica w celu wypełnienia deklaracji dotyczącej udziału dziecka w konkurencjach sportowych.

Jest ankieta o procesie rewitalizacji we Włocławku

Ankieta jest anonimowa i będzie dostępna do 30 czerwca 2021 r. Pozyskane informacje posłużą do opracowania raportu oceniającego skuteczność wdrażania Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 oraz Specjalnej Strefy Rewitalizacji. Badanie ankietowe jest jednym z elementów oceny GPR, który wdrażany jest od 17 lipca 2018 roku. Wykonawca zadania - Instytut Rozwoju Miast i Regionów na zlecenie Urzędu Miasta Włocławek, przeprowadzi ponadto 40 wywiadów pogłębionych z podmiotami realizującymi GPR, kadrą zarządzającą oraz przedstawicielami Komitetu Rewitalizacji, oceni aktualność zapisów programu, opracuje raport z oceny postępu w realizacji celów oraz zidentyfikuje przesłanki do aktualizacji i kierunki zmian programu, w oparciu o aspekt ilościowy (weryfikowany wymiernymi wskaźnikami i umożliwiający ocenę wstępną) i jakościowy (weryfikowany badaniami jakościowymi i umożliwiający ocenę pogłębioną poprzez dodanie do oceny wstępnej kontekstu interpretacyjnego) Wszelkie pytania i sugestie związane z przygotowaniem oraz organizacją badania prosimy kierować do Wydziału Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek, tel. 54 414 44 60, 54 414 40 51, e-mail: [email protected] Wersja papierowa dostępna jest w holu Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 oraz w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy 3 Maja 9.

Biblioteka nauczy bezpiecznych zachowań w sieci

Filia Dziecięca nr 1 zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat do udziału w bezpłatnym szkoleniu pn. „Bezpieczne zachowania w sieci”. Szkolenie jest częścią projektu „Sieć na kulturę”. Organizatorzy zachęcają: „Jeśli chcesz zwiększyć swoją wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się w Internecie, dowiedzieć się kilku ciekawych sztuczek lub poznać nowe zagadnienia, to szkolenie jest właśnie dla Ciebie!” Czas trwania szkolenia to 30 godzin, liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły i zapisy pod numerem telefonu: 054-231-55-50 wew.44 lub bezpośrednio w placówce.

Zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych. Policja we Włocławku informuje

Od niespełna dwóch tygodni obowiązują nowe przepisy regulujące status hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego i urządzeń wspomagających ruch oraz zasady korzystania z tych urządzeń w ruchu drogowym. Zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch zyskały w ustawie – Prawo o ruchu drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Należy podkreślić, że hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego w znowelizowanych przepisach mają status pojazdu. Komenda Miejska Policji we Włocławku opublikowała tabelę – opracowaną w Biurze Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji – z wybranymi przepisami, która będzie pomocna dla nowo zdefiniowanych użytkowników. W skrócie: kierujący hulajnogą elektryczną jest zobowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić – z prędkością dopuszczalną 20 km/h. Dodatkowo jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z prędkością dopuszczalną 20 km/h. Kierujący może wyjątkowo poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z zachowaniem następujących zasad: jazda odbywa się z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, z zachowaniem szczególnej ostrożności i ustępowaniem pierwszeństwa pieszemu oraz nieutrudnianiem ruchu pieszym. Do kierowania hulajnogą elektryczną przez osoby w wieku od 10 lat do 18 lat wymagane będzie posiadanie tych samych uprawnień, co w przypadku kierowania rowerem, czyli karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Dla osób, które ukończyły 18 lat, dokument nie jest wymagany.

Klub Bokserski „START” zaprasza na bezpłatne treningi

Włocławski Klub Bokserski „START” podpisał umowę sponsoringu z ANWIL S.A. W wyniku współpracy Klub otrzyma wsparcie finansowe, które pozwoli wzmocnić jakość organizacyjną i sportową klubu, natomiast ANWIL uzyska tytuł Sponsora Głównego Klubu. Dzięki wsparciu ANWILU, ruszyły bezpłatne treningi bokserskie dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 16 lat. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach 16.00-17.30 w sali gimnastycznej przy Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku, ul. Wojska Polskiego 27. Zajęcia prowadzą najbardziej wykwalifikowani trenerzy, wychowawcy wielu pokoleń włocławskich pięściarzy. Szczegóły pod nr telefonów: 661 580 494, 600 016 872. Włocławski Klub Bokserski „START” serdecznie zaprasza.

Podsumowanie realizacji europejskiego projektu ”Convoi 77” w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku

Klasa 2 LOA wraz z nauczycielem języka polskiego - wicedyrektor Katarzyną Dąbrowską - i wychowawcą klasy panią Magdaleną Cześnin, w listopadzie 2020 r. przystąpiła do realizacji europejskiego projektu Convoi 77. Międzynarodowe przedsięwzięcie adresowane było do uczniów szkół średnich z 32 krajów europejskich, których obywatele, mający żydowską tożsamość, znaleźli się w Transporcie nr 77 z Francji do obozu zagłady Auschwitz - Birkenau. Zadaniem młodzieży było odtworzenie - w określonym czasie- biografii jednej osoby z 1310 osób - dzieci, kobiet i mężczyzn - skazanych na zagładę (szerzej na temat projektu na stronie:https://convoi77.org/pl) Uczniom włocławskiego Zespołu Szkół Samochodowych została przydzielona osoba pani Rebeccy Polacz z Konina. 1 czerwca 2021 r. o godz. 12:00 we włocławskiej Samochodówce odbędzie się wernisaż „Projekt Convoi 77 w Zespole Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku” podsumowujący roczną realizację zadań wykonanych przez klasę 2 LoA.

Przesunięcie wywozu śmieci i nieczynny PSZOK

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” informuje, że w związku z dniem wolnym od pracy przypadającym 03.06.2021r., w niektórych rejonach na terenie Miasta Włocławek w okresie od 01.06.2021r. do 06.05.2021r. może nastąpić przesunięcie terminu odbioru odpadów o jeden dzień. W związku z powyższym „Saniko” prosi o przygotowanie pojemników dzień przed planowanym wywozem. Wywóz nastąpi najpóźniej dzień po planowanym terminie. W czwartek 3.06.2021 r. ze względu na przypadające w tym dniu święto, nieczynny będzie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Komunalnej 4.

Zobacz również

Sukcesem zakończyła się nasza redakcyjna akcja Drzewko za surowce wtórne

Sukcesem zakończyła się nasza redakcyjna akcja Drzewko za surowce wtórne

Piękny Dzień Matki w Staszowskim Ośrodku Kultury. Był koncert i wernisaż wystawy FOTO

Piękny Dzień Matki w Staszowskim Ośrodku Kultury. Był koncert i wernisaż wystawy FOTO

Polecamy

Maroko i Włochy za ok. 100 zł? Szybka wyprzedaż biletów lotniczych

Maroko i Włochy za ok. 100 zł? Szybka wyprzedaż biletów lotniczych

Style tuningu. Czym charakteryzują się różne style modyfikacji samochodów?

Style tuningu. Czym charakteryzują się różne style modyfikacji samochodów?

Terminarz i obsada meczów 3, 4 i 5 ligi kujawsko-pomorskiej [24-26 maja 2024]

Terminarz i obsada meczów 3, 4 i 5 ligi kujawsko-pomorskiej [24-26 maja 2024]