Najnowsze informacje z Urzędu Miasta Włocławek [2 marca 2020]

Online
Wiadomości z włocławskiego magistratu nr 42/2020 Włocławek, z 2 marca 2020 roku.

Rusza nabór do przedszkoli i klas pierwszych

2 marca 2020 roku ruszą procedury postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2020/2021 do przedszkoli publicznych, oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Włocławek.
W przypadku naboru do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych, od 2 do 9 marca 2020 r. rodzice będą mieli czas na potwierdzenie kontynuacji wychowania przedszkolnego (przyjmowanie od rodziców deklaracji o pozostawieniu dziecka w dotychczasowym przedszkolu). Od 10 do 24 marca 2020 r. będą trwały zapisy do przedszkoli (składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez dziecko określonych kryteriów).
Jeśli chodzi o procedurę naboru do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, od 2 do 9 marca 2020 r. będzie możliwe składanie zgłoszeń przez rodziców dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły. Od 10 do 24 marca 2020 r. będą prowadzone zapisy do klasy pierwszej szkoły podstawowej dzieci spoza obwodu danej szkoły (składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez dziecko określonych kryteriów).
Szczegóły naboru do przedszkoli: http://www.bip.um.wlocl.pl/zarzadzenie-nr-122020-prezydenta-miasta-wloclawek-z-dnia-15-stycznia-2020-r-w-sprawie-ustalenia-terminow-przeprowadzania-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajacego-w-tym-terminow-s/

Szczegóły naboru do klas I szkół podstawowych: http://www.bip.um.wlocl.pl/zarzadzenie-nr-112020-prezydenta-miasta-wloclawek-z-dnia-15-stycznia-2020-r-w-sprawie-ustalenia-terminow-przeprowadzania-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajacego-w-tym-terminow/

Projekt: „Włocławek zawodowo”. Prezentacja pomocy dydaktycznych

2 marca 2020 roku o godz. 11.00 w Zespole Szkół Chemicznych przy ul. Bulwary rozpocznie się prezentacja pomocy dydaktycznych w ramach projektu: „Włocławek zawodowo”.
Po zakończeniu prezentacji w „Chemiku”, od godziny 12.00 pomoce dydaktyczne będą prezentować w swoich siedzibach pozostałe szkoły uczestniczące w projekcie, tj.: Zespół Szkół Elektrycznych przy ul. Toruńskiej, Zespół Szkół Budowlanych przy ul. Nowomiejskiej, Zespół Szkół Samochodowych przy ul. Leśnej, Zespół Szkół Ekonomicznych przy ul. Bukowej i Zespół Szkół Technicznych przy ul. Ogniowej.

Plac zabaw i siłownia w Michelinie. Powstanie dokumentacja

Urząd Miasta rozstrzygnął postępowanie ofertowe na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Michelinie. W ramach budżetu obywatelskiego mają powstać: plac zabaw i siłownia.
Na placu zabaw ma być zaprojektowanych 10 urządzeń, m.in.: huśtawka, zjeżdżalnia, karuzela, pajęczyna, ścianka wspinaczkowa czy sprężynowiec. Siłowania powinna się składać z 6 elementów, będą to m.in.: orbitrek, biegacz, rowerek, klatka treningowa czy prasa nożna.
Dokumentację sporządzi OUTSIDE Studio Projektowe Natalia Paja.

Miasto wspiera projekty kulturalne w obszarze rewitalizacji

Ruszamy z 5 projektami kulturalnymi wpisanymi do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR), zaplanowanymi do realizacji w 2020 roku. Do udziału zapraszamy organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.
Masz pomysł na uatrakcyjnienie oferty kulturalnej w najstarszej części Włocławka i czasu wolnego dla mieszkańców obszaru rewitalizacji? Zgłoś się! Wnioski na realizację swoich inicjatyw można składać w ramach ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Włocławek otwartego konkursu ofert nr 1 na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2020 roku przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.
Zgodnie z Zarządzeniem nr 72/2020 Prezydenta Miasta Włocławek z dnia 25 lutego 2020 r. w konkursie wydzielono 8 zadań, spośród których trzy pierwsze dotyczą całego obszaru miasta, zadania 4-8 zaś dedykowane są mieszkańcom obszaru rewitalizacji i w nim powinny zostać zrealizowane.
Zadanie nr 4 "Wakacyjne Animacje Kulturalne" (projekt GPR 1.2.5.1. Wakacyjne Animacje Kulturalne) polega na dofinansowaniu organizacji bezpłatnych zajęć/działań kulturalnych dla dzieci i młodzieży w otwartej przestrzeni miejskiej Śródmieścia w okresie letnich wakacji ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z obszaru rewitalizacji. Pula: 15 000 zł.
Zadanie nr 5 "Imprezy integracyjne" (projekt GPR 1.2.6.2. Imprezy integracyjne) przewiduje wsparcie bezpłatnych imprez w otwartej przestrzeni miejskiej Śródmieścia - obszarze rewitalizacji, m.in. potańcówek, karaoke, pikników, spektakli, koncertów itp. Pula: 30 000 zł.
Zadanie nr 6 "Edukacja artystyczna i kulturalna dla dzieci i młodzieży" (projekt GPR 1.2.6.3. Edukacja artystyczna i kulturalna) wspiera organizację m.in.: warsztatów, zajęć praktycznych oraz spotkań z twórcami, którzy osiągnęli sukces w danej dziedzinie kultury, prowadzących do czynnego uczestnictwa dzieci i młodzieży w kulturze (ze szczególnym uwzględnieniem osób z obszaru rewitalizacji). Pula: 30 000 zł.
Zadanie nr 7 „Produkcje artystyczne” (projekt GPR 1.2.6.4. Produkcje artystyczne) to nowość. Projekt zakłada dofinansowanie lokalnych artystów/twórców przy ich produkcjach artystycznych; sceny muzycznej, filmowej, teatralnej lub sztuk wizualnych itp. Pula 45 000 zł
Zadanie nr 8 to "Zakamarki historii" (projekt GPR 1.2.6.6. Zakamarki historii). Organizacje mogą ubiegać się o wsparcie finansowe plenerowych wystaw w obszarze Śródmieścia, opisujących ważne wydarzenia i osoby związane z Włocławkiem, w szczególności z obszarem rewitalizowanym. Pula: 4000 zł.
Termin składania ofert upływa 17 marca 2020 roku.
Pełna informacja na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,wspieramy_projekty_kulturalne_w_obszarze_rewitalizacji_,833.html

Zespół Szkół nr 3 do rozbudowy

Urząd Miasta ogłosił przetarg na rozbudowę budynków Zespołu Szkół nr 3 o łącznik i windę, w ramach dostosowania dla osób niepełnosprawnych. Przedmiotem zamówienia jest m.in. budowa łącznika dostosowanego dla osób niepełnosprawnych łączącego budynek szkoły z salą gimnastyczną, siłownią i warsztatami Szkoły Zawodowej, budowa windy dla niepełnosprawnych, budowa siłowni z zapleczem oraz przebudowa sali gimnastycznej. Zmieni się też wejście do budynku Szkoły Zawodowej.
Data otwarcia ofert w tym przetargu to 13.03.2020. Zgodnie ze specyfikacją, wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację prac.

Komunikat MPWiK. Ulica Dziewińska - brak dostaw wody

W związku z realizacją inwestycji pn. „Modernizacja magistrali wodociągowych w aglomeracji m. Włocławek w ul. POW, Plac Wolności i Dziewińska”, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. we Włocławku informuje, że od dnia 3.03.2020r od godz. 8.00 do dnia 4.03.2020r do godz. 16.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla następujących posesji zlokalizowanych przy ulicy Dziewińskiej: 15, 15a, 21a, 23, 28, 31a, 33a, 35, 35a, 37b, 44, 44a, 46a, 46b, 49, 50, 52, 60a i 64.
W związku z prowadzonymi robotami przewidywane są spadki ciśnienia wody na sieci wodociągowej na terenie dzielnicy Południe i Michelin. MPWiK Spółka z o. o. we Włocławku informuje również, że po uruchomieniu sieci wodociągowej mogą wystąpić przebarwienia wody. Utrudnienia te mogą utrzymywać się do kilku godzin. Prosimy o nie pobieranie w tym czasie wody na cele gospodarcze oraz o nie używanie w tym czasie sprzętu AGD, który wymaga zasilania w wodę.
Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Hydrokan” z siedzibą w Szpetalu Górnym.
Pełna informacja na ten temat: https://mpwik.wloclawek.pl/

Uczniowie LZK Włocławek będą gościć kolegów z Hiszpanii

W dniach od 3 do 10 marca 2020 r. społeczność Liceum Ziemi Kujawskiej będzie gościć grupę uczniów i ich nauczycieli z Purcheny, malowniczej miejscowości położonej w Andaluzji.
Młodzi Hiszpanie przyjadą w ramach projektu eTwinning "Our Everyday Lives", podczas pobytu zwiedzą najciekawsze miejsca we Włocławku, mają zaplanowane wyjazdy do Warszawy, Torunia i Gdańska, ale przede wszystkim będą poznawać życie codzienne naszych uczniów, którzy wraz z rodzinami będą ich gościć w swoich domach.
Powitanie w LZK zaplanowano na 4 marca na godz. 9.00.

Wykład o historii w Browarze B.

W związku z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, Centrum Kultury Browar B. zaprasza na spotkanie z Mirosławem Sprengerem z bydgoskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Wykład odbędzie się 9 marca 2020 r. o godz. 11.00 i będzie poświęcony zapomnianym uczestnikom antykomunistycznej konspiracji młodzieżowej z lat 1944-56, tak jak przed laty zapomniani byli Żołnierze Wyklęci. IPN przypomina, że w latach 1944-56 istniało około 1000 podziemnych związków młodzieżowcy, skupiających prawie 11 tys. działaczy. W całej Polsce organizacje te zakładali młodzi lidzie, często w wieku zaledwie kilkunastu lat. Przyświecały im – jak podaje IPN – te same cele: przekonanie społeczeństwa do kontynuowania oporu i obrony własnego systemu wartości. Podstawowym jednak zadaniem było odzyskanie niepodległości, rozumianej jako warunek przywrócenia wolności osobistej. Dla osób indywidualnych – bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie. Dla grup zorganizowanych obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr 54 427 02 50.
Informacja o wydarzeniu: https://ckbrowarb.pl/wyklad-zapomniane-ogniwo-konspiracyjne-organizacje-mlodziezowe-na-ziemiach-polskich-w-latach-194445-1956/

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3