Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najnowsze informacje z Urzędu Miasta Włocławek. Prognoza pogody [18 stycznia 2018]

Online
Wiadomości z magistratu nr 12/2018 Włocławek, dn. 18 stycznia 2018 r.

Miasto wspiera zadania publiczne z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym
Ponad 500 tysięcy złotych zaplanowano do rozdysponowania w ramach otwartego konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu gminy w roku 2018 w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Beneficjentami konkursu są organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.
Fundusze zostaną rozdysponowane na 8 zadań, m.in.: dofinansowanie obozów i kolonii dla dzieci z rodzin z problemami uzależnień, prowadzenie działań profilaktycznych poprzez zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie wakacji letnich, w tym organizowanie półkolonii z programem profilaktycznym czy prowadzenie otwartych zajęć propagujących aktywny wypoczynek. Pieniądze z budżetu miasta zasilą też organizację pozalekcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży w roku szkolnym.
Ponadto, miasto dofinansuje realizację zadań statutowych stowarzyszeń abstynenckich, a także między innymi: prowadzenie działań i świadczeń pomocowych w tym terapeutycznych, postrehabilitacyjnych, zapobiegawczych i integracyjnych dla osób uzależnionych i współuzależnionych i Dorosłych Dzieci Alkoholików.
Pełna specyfikacja konkursu: http://www.bip.um.wlocl.pl/zarzadzenie-nr-32018-prezydenta-miasta-wloclawek-z-dnia-5-stycznia-2018-r-w-sprawie-ogloszenia-otwartego-konkursu-ofert-na-wykonywanie-zadan-publicznych-zwiazanych-z-realizacja-zadan-samorzadu-gminy/
Oferty będą przyjmowane w terminie do 26 stycznia br.

COP podsumowuje miniony rok
Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu podsumowało 2017 rok w trzech kategoriach: NGO, Integracja, Wolontariat.
W ramach NGO odbyły się m.in. szkolenia, konsultacje, porady z ekspertami. W ramach Integracji – spotkania integracyjne, Śniadania III Sektorów, akcje społeczne, promocja ngo na Forum Organizacji Pozarządowych i wiele innych. W ramach Wolontariatu – Akademia Ananasów czyli cykl szkoleń wspierający umiejętności interpersonalne wolontariuszy z grupy „A na nas możesz liczyć”, Piknik Wolontariatu czy szkolenia dla koordynatorów szkolnych kół wolontariatu.
Oczywiście, poza wymienionymi powyżej, Centrum na bieżąco realizuje liczne inicjatywy, spotkania, konsultacje, działania pomocowe.
Informacja podsumowująca 2017 rok jest dostępna na stronie: http://cop.wloclawek.pl/2018/01/jaki-byl-rok-2017-we-wloclawskim-centrum-organizacji-pozarzadowych-i-wolontariatu/

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na największe polskie przeboje na lodowisku przy Hali Mistrzów
Po sukcesie poprzednich piątkowych imprez na miejskim lodowisku, Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku zaprasza na kolejne muzyczne wydarzenie, która odbędzie się 19 stycznia.
Tym razem bawić się będziemy przy największych polskich przebojach, m.in. Budki Suflera, Lady Pank czy Czerwonych Gitar. Nie zabraknie także współczesnych hitów.
Imprezę, która rozpocznie się o godzinie 19.00 na lodowisku przy Hali Mistrzów, poprowadzi dj China.
Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Rok 2018…
Rokiem dla Niepodległej ogłosiło Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Rok 2018 to również Rok Zbigniewa Herberta ustanowiony przez Sejm RP w hołdzie jednemu z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku.
Rok 2018 jest także Rokiem Harcerstwa Kujawsko-Pomorskiego – uchwałą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w uznaniu dla obecnej i dawnej działalności organizacji harcerskich oraz dla podkreślenia szczególnych wartości demokratycznych, niepodległościowych i zasad moralnych promowanych przez harcerstwo, a także ogromnego wkładu organizacji harcerskich w wychowanie wielu pokoleń obywateli.
Informacja na ten temat: http://www.cen.org.pl/

Nauczyciele włocławskiego „Elektryka” szkolą się
Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku uczestniczy w projekcie „Szkoła Zawodowców”. Jednym ze zrealizowanych zadań są kursy specjalistyczne, będące formą doskonalenia zawodowego nauczycieli.
Dla nauczycieli Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku zrealizowany został kurs certyfikujący pod nazwą: „Nowoczesne metody montażu i napraw pakietów elektronicznych (elementy PTH&SMD) w tym zawierających komponenty działające w przestrzeni kosmicznej”.
Szkolenie odbyło się w Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym IPC we włocławskiej firmie Renex. Uzyskany Certyfikat IPC (ang. Association Connecting Electronics Industries) ma charakter międzynarodowy, jest wydawany przez Autoryzowane Centra Szkoleniowe IPC, na podstawie akredytacji, przeprowadzonej przez uprawnioną instytucję (centrala IPC w USA).
Szczegółowa informacja na ten temat: http://www.zsel.edu.pl/wiadomosci/php_2017_2018/szkolenie_nauczycieli.php

Regionalne fundusze pomogą młodym mamom
Zarząd województwa podzielił kolejne wsparcie z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, które pomoże rodzicom w organizacji opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia.
Nawet 800 złotych miesięcznie mogą otrzymać rodziny z regionu (w tym: z Włocławka) na pokrycie kosztów zatrudnienia niani lub pobytu dziecka w żłobku. Środki trafią też na utworzenie 640 miejsc dla maluchów w żłobkach i klubach dziecięcych.
Pierwszy rodzaj wsparcia to vouchery, czyli pomoc finansowa, która trafia bezpośrednio w ręce rodziców. Można ją wykorzystać na pokrycie kosztów opieki nad maluchami do trzeciego roku życia. Chodzi między innymi o wynagrodzenie niani (do 800 złotych miesięcznie) i dziennego opiekuna (do 600 złotych miesięcznie), a także opłacenie pobytu malucha w żłobku (do 800 złotych miesięcznie) lub klubie dziecięcym (do 600 złotych miesięcznie). Ze tej pomocy można korzystać przez 12 miesięcy. Dodatkowym wsparciem są szkolenia i doradztwo dla rodziców poszukujących pracy.
Voucherami dysponują organizacje pozarządowe, firmy i instytucje, które realizują projekty w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. W ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu samorząd województwa podzielił wsparcie na realizację 16 takich przedsięwzięć - część z nich już ruszyła, w pozostałych rekrutacja rozpocznie się w najbliższych miesiącach. Suma dofinansowania to 15,8 miliona złotych. Z pomocy skorzysta 1,2 tysiąca rodziców.
Wsparcie w ramach rozstrzygniętego właśnie naboru wniosków trafi też na realizację 26 projektów dotyczących tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi oraz dostosowania ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstaną 533 nowe miejsca w żłobkach, 81 miejsca opieki u dziennych opiekunów i 25 miejsc w klubach dziecięcych. Zaplanowano także utworzenie 16 nowych żłobków i 1 nowe klubu dziecięcego. Suma wsparcia z RPO to ponad 20 milionów złotych.
Dzięki tym środkom, nowe żłobki powstaną też we Włocławku.
Na listach projektów znajdują się przedsięwzięcia zaplanowane w naszym mieście: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/31948-pomagamy-mlodym-rodzinom-srodki-na-zlobki-i-nianie

Poetycko w bibliotece
Dziś o godz. 17.00 biblioteka przy ul. Warszawskiej zaprasza na spotkanie autorskie z Czesławą Krystyną Chojnicką.
Poetka jest związana rodzinnie i zawodowo z ziemią dobrzyńską. Debiutowała na łamach „Gazety Lipnowskiej”. Jej utwory opublikowano w publikacjach zbiorowych, almanachach poetyckich oraz indywidualnych wydawnictwach. Jest autorką trzech publikacji prozatorskich i czterech tomików poetyckich. Należy do Lipnowskiej Grupy Literackiej.

„Zapraszamy do Włocławka” – prelekcja w Starej Remizie
Dziś o godz. 18.00 wysłuchamy opowieści o tym, czym zachęcano turystów, podróżników i miłośników turystyki krajoznawczej do odwiedzenia Włocławka w XX wieku.
Zaprezentowanych zostanie pięć wydanych drukiem przewodników po Włocławku z 1911, 1931, 1939, 1954 i 1989. Prelekcja wzbogacona będzie o szeroki materiał fotograficzny.
Więcej na ten temat: http://ckbrowarb.pl/zapraszamy-do-wloclawka/

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zrealizują zajęcia ruchowe „Aktywny Senior”
Ćwiczenia przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn 50+ i dostosowane do możliwości i stanu sprawności fizycznej. Powstająca grupa będzie początkująca, a uczestnicy będą się koncentrować na ćwiczeniach, które mają za zadanie poprawiać zakres ruchów w stawach i zachować elastyczność ciała. Zajęcia będą się zaczynały od rozgrzewki, a kończyły na ćwiczeniach rozciągających i uspokajających.
Dzięki ćwiczeniom seniorzy chcą zachować dobre zdrowie, poprawić koordynację ruchową, elastyczność i sprężystość mięśni, zwiększyć zakres ruchu. Uczestnicy będą ćwiczyć z wykorzystaniem takiego sprzętu sportowego, jak m.in.: maty, piłki rehabilitacyjne, kółka hula hop, ciężarki.
Warto dodać, że korzyści wynikające z systematycznych ćwiczeń ruchowych według Światowej Organizacji Zdrowia to m.in.: poprawa fizycznego i psychicznego stanu zdrowia, minimalizacja stanów bólowych, profilaktyka cukrzycy, miażdżycy, otyłości i choroby zwyrodnieniowej stawów czy lepszy sen.
Pełna informacja o projekcie: http://wutw.ckziu.wloclawek.pl/

Pogoda na 18 stycznia 2018

Źródło TVN - X-news.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto