Nauka ekologii z korzyścią dla wszystkich

Artykuł sponsorowany ANWIL S.A.
Udostępnij:
We Włocławku zakończyła się XIX odsłona ogólnopolskiej akcji „Drzewko za Butelkę”, której organizatorem jest ANWIL S.A. Akcja łączy w sobie walory edukacji ekologicznej, społecznej aktywności i dbałości o środowisko naturalne.

Akcja „Drzewko za butelkę” to jedno z działań Programu „Odpowiedzialność i Troska” (Responsible Care), który w Polsce działa pod auspicjami Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. Jest to prośrodowiskowy program realizowany przez przemysł chemiczny na całym świecie, a ANWIL jest jedną z 20 firm sektora chemicznego i branż pokrewnych w Polsce, które realizują działania na rzecz ochrony środowiska, ochrony zdrowia bądź bezpieczeństwa procesowego i dlatego nazywane są Realizatorami Programu.

W tym roku, do konkursu ponownie zaproszone zostały przedszkola i szkoły podstawowe z powiatu i gminy Włocławek. Zainteresowanie „Drzewkiem za Butelkę” z roku na rok nie słabnie, a w niektórych szkołach przedsięwzięcie na stałe wpisało się w działania placówek edukacyjnych. Co istotne, ANWIL promuje akcję nie tylko wśród mieszkańców, ale również wśród pracowników, którzy licznie włączają się w zbiórkę. Zgodnie z ideą akcji, uczestnicy w zamian za zebrane butelki, otrzymują sadzonki drzew, a zebrane opakowania PET trafiają do recyklingu. W tej edycji szkołom i ANWILOWI udało się zebrać ponad 408 815 butelek.

Placówki, którym udało się zebrać największą liczbę butelek otrzymały, w ramach regulaminowych kategorii konkursowych, nagrody finansowe od 1 do 3 tys zł. Zwycięzcy są zobowiązani do przeznaczenia tych środków na edukację ekologiczną w swojej placówce. Spółka nagrodziła także indywidualnie przedszkolaków i uczniów, którym wręczy nagrody rzeczowe.

ANWIL od lat konsekwentnie włącza się w akcje proekologiczne. W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu firma zachęca zwłaszcza dzieci i młodzież do troski o nasze środowisko.
Warto przypomnieć, że wśród realizowanych przez ANWIL inicjatyw proekologicznych są m.in. akcja „Pan Karp zarybia Wisłę” oraz współpraca z Fundacją Stowarzyszenia „Sokół” na rzecz restytucji sokoła wędrownego.

Poniżej lista tegorocznych zwycięzców akcji w podziale na placówki i laureatów indywidualnych:

Przedszkole:
I miejsce – Przedszkole nr 36
II miejsce – Przedszkole nr 26
III miejsce – Przedszkole nr 12

Kategoria grupa przedszkolna:
I miejsce – 6-latki z Przedszkola nr 36
II miejsce – 5-latki z Przedszkola nr 17
III miejsce – 5-latki z Przedszkola nr 12

Kategoria przedszkolak:
I miejsce – Gabriela Lewandowska z Przedszkola nr 17
II miejsce – Filip Gołaszewski z Przedszkola nr 12
III miejsce – Sara i Maja Wyżykowskie z Przedszkola nr 36

Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 22
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu

Kategoria grupa podstawowa:
I miejsce – II A ze Szkoły Podstawowej nr 22
II miejsce – IV A i I A ze Szkoły Podstawowej nr 11
III miejsce – V B ze Szkoły Podstawowej nr 23 we Włocławku

Kategoria uczeń szkoły podstawowej:
I miejsce – Julia Wojciechowska ze Szkoły Podstawowej nr 22
II miejsce – Jakub Nowołczyński ze Szkoły Podstawowej nr 23
III miejsce – Karolina Giętka, Adrian Cichocki ze Szkoły Podstawowej nr 11

Dodaj ogłoszenie