OPRAC.:
Marcin Gołembiewski
Chemik, jak wygra w sobotę awansuje na drugie miejsce w ligowej tabeli
Chemik, jak wygra w sobotę awansuje na drugie miejsce w ligowej tabeli Tomasz Czachorowski
W sobotę 25 lutego 2023 roku odbył się nietypowy zaległy mecz (a dokładniej druga połowa) z 16. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej. Noteć Łabiszyn zmierzyła się z Chemikiem Moderator Bydgoszcz. Początek o godzinie 12. Wynik podawaliśmy na żywo.

Spotkanie rozpoczęło się 19 listopada 2022 roku. Chemik do przerwy wygrywał 1:0 w Łabiszynie, ale obfite opady śniegu uniemożliwiły rozegranie drugiej połowy. Dokończenie zaplanowano 3 grudnia, ale w tym dniu także śnieg stanął na przeszkodzie w dograniu 45 minut. Tym razem się udało. Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Glinki 79 w Bydgoszczy. To pierwszy w historii Kujawsko-Pomorskiej piłki, ale może i nie tylko mecz dogrywany po trzech miesiącach. Na dodatek odbył się na boisku formalnie zespołu gości.

Trwa głosowanie...

Czy Noteć Łabiszyn utrzyma się w 4. lidze kujawsko-pomorskiej?

Zapis relacji na żywo z meczu
Noteć Łabiszyn - Chemik Moderator Bydgoszcz 0:4 (0:1)
90 - koniec, Chemik wicemistrzem jesieni. Traci już tylko dwa punkty do Włocłavii
GOOOL 87 - Patyrk Perliński 0:4. Hat-trick. 16 bramka w sezonie. Więcej mają już tylko Kamil Kuropatwiński (Włocłavia Włocławek) i Dawid Kieplin (Tłuchowia Tłuchowo) po 18 i Michał Kalitta, który dla Sportisu Łochowo strzelił jesienią 17 goli.
GOOOL 86 - Patryk Perliński 0:3. Pierwszy w historii piłkarz, który bramki zdobył w obu połowach rozgrywanych na dwóch innych boiskach!
75 - 0:2
55 - 0:2
GOOOL 48 - Piotr Siekirka 0:2. Ósma bramka w sezonie. 14 ma najlepszy strzelec Chemika Patryk Perliński
O godzinie 12 początek II połowy meczu.
45 - 0:1 (po bramce Patryka Perlińskiego w 5 minucie)
Adamenko za Goździkowskiego, to jedyna zmiana w wyjściowym składzie Chemika w porównaniu z I połową spotkania w Łabiszynie.
CHEMIK: Łęt - Włosiński, Adamenko, Kochmański, Kacprzak, Chęś, Rysiewski, Maziarz, Strzyżewski, Siekirka, Perliński

Bramki z meczu

Tak było w I połowie meczu Noteć Łabiszyn - Chemik Moderator Bydgoszcz - 19 listopada 2022 roku - zapis relacji na żywo
Informował Kacper Sudak
początek o g. 13:00 - sędziował Paweł Kruczykowski (Gondek, Winiarski)
NOTEĆ: Bagiński - Orzechowski, Zieleśkiewicz, Roczyński, Trepka, Sznajdrowski, Wnuk, Raczkowski, Krajewski, Wiśniewski, Ziółkowski
CHEMIK: Łęt - Kochmański, Goździkowski, Siekirka, Rysiewski, Czesiński, Perliński, Maziarz, Włosiński, Strzyżewski, Adamenko.

§ 14
18. W przypadku podjęcia przez właściwe organy Związku o dokończeniu zawodów przerwanych przed upływem regulaminowego czasu gry – zawody dokańczane w nowym terminie są rozgrywane przy zachowaniu następujących zasad:
1. gra zostaje wznowiona od minuty, w której nastąpiło przerwanie zawodów, z zaliczeniem wyniku uzyskanego do momentu przerwania zawodów;
2. zespoły przystępują do dokańczania zawodów w składach liczbowych z uwzględnieniem wykluczeń dokonanych w zawodach przerwanych;
3. w zawodach dokańczanych mogą uczestniczyć wszyscy zawodnicy uprawnieni do gry w danym klubie w terminie dokańczania zawodów, poza zawodnikami, którzy:
a. opuścili boisko w trakcie przerwanych zawodów w związku z otrzymaniem czerwonej kartki lub w wyniku wymiany;
b. nie byli w trakcie zawodów przerwanych zawodnikiem klubu, w którego barwach występują w chwili dokańczania zawodów;
c. odbywali w trakcie zawodów przerwanych karę dyskwalifikacji z powodu liczby kartek otrzymanych od początku rozgrywek lub z innych przyczyn.
4. Zawodnik, który od początku rozgrywek do dnia dokańczania zawodów, otrzymał ilość kartek powodującą obowiązek odbycia kary dyskwalifikacji lub na którego nałożono obowiązek odbycia kary dyskwalifikacji z innych przyczyn, nie może odbyć tej kary w dokończonych zawodach.

Więcej rezerwowych
Na wtorkowy posiedzeniu (21 lutego 2023) zarząd PZPN przyjął Uchwałę nr II/36 w sprawie zmiany Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną.
Jak informuje kpzpn.pl przyjęta zmiana oznacza, że zwiększona, do 9 zawodników, została dopuszczalna liczba zawodników rezerwowych we wszystkich rozgrywkach prowadzonych przez PZPN i Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, w których do tej pory ta liczba wynosiła 7 zawodników. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.

• Spadną trzy zespoły z 4. ligi (15-17) jeżeli nie utrzyma się w 3. lidze Unia Solec Kujawski
  • Minimalnie z 4. ligi spaść mogą (brak degradacji "naszej" ekipy z 3 ligi) dwie drużyny (16-17).
  • z 3 ligi wycofała się Unia Janikowo

Do rozegrania pełnej I rundy 4. ligi kujawsko-pomorskiej w sezonie 2022/23 pozostał jeszcze mecz Lech Rypin - Notecianka Pakość, który odbędzie się 4 marca 2023 roku (g. 12).