PGE Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 77:67. Ivica Radić z rekordem zbiórek

Grzegorz Drążek
Anwil Włocławek przegrał po raz 18 w sezonie
Anwil Włocławek przegrał po raz 18 w sezonie Fot. Michał Kapała
W dwudziestej siódmej serii spotkań koszykarskiej ekstraklasy PGE Spójnia Stargard grała u siebie z Anwilem Włocławek. W spotkaniu, które stało na słabiutkim poziomie, górą byli gospodarze. Stargardzki zespół wygrał 77:67. Anwil Włocławek stracił matematyczne szanse na udział w fazie play off.

PGE Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 77:67

• Kwarty: 16:17, 23:10, 19:28, 19:12
  • PGE Spójnia: Faust 19 (4), Steele 12, Gudul 11, Matczak 9, Threatt 8, Kostrzewski 7, Młynarski 6 (2), Cowels III 5 (1), Han
  • Anwil: Washington 19 (1), Radic 17, Mielczarek 12 (3), Jerrels 9 (1), Janiak 5 (1), Zamojski 5 (1), Komenda, Tomaszewski

Walcząca o udział w play off ekstraklasy koszykarzy PGE Spójnia Stargard mierzyła się dzisiaj z Anwilem Włocławek, który w tym sezonie nie zagra w play off. Spotkanie rozegrane zostało w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie.

Sportowe wydarzenia odbywają się bez udziału publiczności i w tym przypadku chyba to dobrze. Spotkanie stało na słabym poziomie, koszykarze obu zespołów grali nieskutecznie, obrona była niemrawa. W takim meczu wygrać mógł ten, kto popełni mniej błędów, a nie ten, kto zagra lepiej.

Pierwsza kwarta ze wskazaniem na gości. Anwil Włocławek nie potrafił jednak odskoczyć gospodarzom. Oba zespoły rzuciły w tej części w sumie tylko 33 punkty. Tyle samo rzuciły w drugiej kwarcie. Tyle że w niej dominował stargardzki zespół. Anwil Włocławek zawodził w ataku, długimi fragmentami nie potrafił celnie rzucić. W drugich dziesięciu minutach goście zdobyli ledwie 10 punktów, czyli średnio punkt na minutę. PGE Spójnia w połowie spotkania miała 12 punktów więcej.

W trzeciej kwarcie sytuacja się odmieniła. To Anwil Włocławek, głównie za sprawą trzypunktowych rzutów, grał skuteczniej w ataku, a zespół ze Stargardu słabo broniąc nie grał także najlepiej w ofensywie. O tym, jaki był poziom tego spotkania najlepiej świadczy akcja z drugiej połowy nieprzewidywalnego Nicka Fausta, który biegnąc sam przez połowę boiska na kosz gości spudłował. Faust potrafił dzisiaj zaliczyć kilka efektownych, choć szczęśliwych akcji, ale i tyle samo zagrań miał fatalnych. W trzeciej kwarcie Anwil Anwil Włocławek doprowadził do remisu, ale po 30 minutach przegrywał trzema punktami.

O wyniku decydowała czwarta kwarta. W niej ponownie stanął w ataku Anwil Włocławek. Stargardzkiemu zespołowi wystarczyło grać na nieco lepszym poziomie, by wygrać. Goście próbowali ratować sytuację rzutami trzypunktowymi, ale w tej części już tak skuteczni nie byli, jak w trzeciej kwarcie. Był moment, że gospodarze wygrywali tylko trzema punktami, ale w decydującym fragmencie gry przycisnęli rywala, kilka razy celnie rzucili i wygrali 77:67.

We wtorkowym spotkaniu w Stargardzie PGE Spójnia miała 21 procent skuteczności w rzutach trzypunktowych, a Anwil Włocławek 22 procent. Stargardzki zespół trafił cztery trójki na 19 prób, a zespół z Włocławka trafił siedem trójek na 31 prób. W Anwilu Curtis Jerrels miał jedną celną trójkę na dziewięć prób, a Przemysław Zamojski jedną na siedem. W Spójni takich sytuacji nie było, ale sześciu koszykarzy nie trafiło swoich trzypunktowych rzutów w sumie mając zero trójek na osiem prób.

Dodajmy, iż Ivica Radić, wyrównał rekord zbiórek Shawna Jonesa. Zanotował ich 17, tyle samo zdobył punktów. Double-double zaliczył już w drugiej kwarcie (w 14 min.).