Polska pokonała Niemców 2:1 w meczu Turnieju Czterech Narodów rozegranym we Włocławku [zdjęcia]

W miniony poniedziałek 7 września 2015 roku o godz. 17:00 na stadionie OSiR we Włocławku rozegrano kolejny mecz w ramach Turnieju Czterech Narodów, w którym zagrali piłkarze U-20 z Polski i Niemiec.

Spotkanie poprowadził sędzia z Szwajcarii - Luca Gut, na liniach asystowali sędziowie z Polski - Jakub Winkler i Bartosz Heinig. Sędzia technicznym był Zbigniew Dobrynin.

Mecz we Włocławku obejrzało około 2500 kibiców. Spotkanie wgrała drużyna gospodarzy 2:1 (2:1). Polska "młodzieżówka" objęła prowadzenie już w 12. minucie gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Marcina Cebuli wykorzystał Rafał Makowski. Ale długo Polacy nie cieszyli się z prowadzenia. Dziesięć minut później arbiter szwajcarski podyktował rzut karny. Nadiem Amiri był faulowany przez Marcina Cebulę. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był Sebastian Stolze.

W 41 minucie udało się biało-czerwonym ponownie wyjść na prowadzenie, którego już nie oddali rywalom do ostatniego gwizdka sędziego. Po szybkiej kontrze w sytuacji sam na sam z golkiperem gości znalazł się piłkarz Dolcana Ząbki Aleksander Jagiełło. Skrzydłowy polskiej młodzieżówki posłał piłkę obok interweniującego bramkarza, ale z linii bramkowej wybił ją Maximilian Wittek. Obrońca TSV 1860 Monachium tak nieszczęśliwie interweniował, że podał piłkę wprost pod nogi Krzysztofa Piątka, który umieścił ją w siatce. Tak, więc do przerwy Polska prowadziła z Niemcami 2:1.

W drugiej odsłonie, mimo ataków z jednej i drugiej strony, wynik nie uległ zmianie.
Choć więcej okazji do podwyższenia mieli gospodarze. Cenne zwycięstwo we Włocławku przypadło młodzieżowcom z Polski, którzy jak wynika z przebiegu całego spotkania w pełni na nią zasłużyli. Żółtymi kartkami zostali ukarani, w drużynie Polski: Rafał Makowski i Vincent Rabiega, natomiast w drużynie gości Grischa Promel.

Młodzieżowcy pokazali w całym spotkaniu swój „lwi pazur”. Grali przebojowo i zadziornie, walczyli o każda piłkę. W ich wykonaniu był to taki mały rewanż za przegraną seniorów w piątkowy wieczór, w walce o udział w Mistrzostwach Europy, gdzie drużyna Polski uległa w Niemczech gospodarzom 1:3.

W Turnieju Czterech Narodów oprócz Polski i Niemiec występują jeszcze drużyny Szwajcarii i Włoch. W czwartek Polska pokonała w Meyrin Szwajcarię 1:0, bramkę w 12 minucie strzelił Rafał Makowski. Natomiast Niemcy wygrali u siebie z Włochami 2:0. Po dwóch kolejkach liderem grupy są biało-czerwoni z kompletem punktów. Kolejne spotkanie podopieczni trenera Miłosza Stępińskiego rozegrają 7 października 2015 roku na wyjeździe z Włochami, którzy zremisowali w drugim spotkaniu ze Szwajcarią 0:0.

POLSKA: Jakub Wrąbel (Śląsk Wrocław), Gracjan Horoszkiewicz (Podbeskidzie Bielsko Biała), Przemysław Szarek (Sandecja Nowy Sącz), Kamil Dankowski (Śląsk Wrocław - 70, Patryk Stępiński – Wisła Płock) - Tomasz Zając (Korona Kielce - 46, Vincent Rabiega – RB Leipzig II), Michał Nalepa (Arka Gdynia - 60, Maciej Urbańczyk – Ruch Chorzów), Rafał Makowski (Legia Warszawa - 82, Dawid Szymonowicz – Stomil Olsztyn), Marcin Cebula (Korona Kielce - 60, Sebastian Bonecki – Zagłębie Lubin), Aleksander Jagiełło (Dolcan Ząbki - 46, Patryk Kun – Rozwój Katowice) - Krzysztof Piątek (Zagłębie Lubin - 46, Jakub Arak – Zagłębie Sosnowiec). Trener: Miłosz Stępiński
Rezerwowi: którzy nie wystąpili w meczu: bramkarz: Oskar Pogorzelec (MKS Kluczbork), obrońcy - Konrad Budek (Zagłębie Sosnowiec) i Paweł Stolarski (Lechia Gdańsk).

NIEMCY: Marius Gersbeck, Lukas Klunter, Maximillian Wittek, Max Christiansen, Marvin Schulz, Grischa Promel, Erdal Otzturk, Mahmoud Dahoud, Sebastian Stolze, Maximilian Eggestein, Nadiem Amiri.
Rezerwowi: Alexander Brunst, Tobias Pachonik, Moritz Sprenger, Pascal Stenzel, Maximillian Dittgen, Boubacar Berry, Gian-Luca Waldschmidt, Joshua Mees, Fabian Bredlow. Trener Frank Wormuth