Poznaj miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi na mapie naszego województwa!

materiał promocyjny
Szukasz miejsc przyjaznych rodzinom? Chcesz wiedzieć, gdzie warto wybrać się z dziećmi? A może zastanawiasz się, jakie przychodnie, sale zabaw, żłobek przy przedszkole wybrać? Sprawdź nasze propozycje!

Śniadeckich 2 Gabinety Lekarskie

Poznaj miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi na mapie naszego województwa!

Śniadeckich 2 Gabinety Lekarskie to prywatne centrum medyczne stworzone z myślą o kobietach ciężarnych i dzieciach. W jednym miejscu znajdą wszystko, co jest niezbędne do kompleksowej opieki nad dziećmi:

  • konsultacje neonatologiczne,
  • konsultacje pediatryczne,
  • konsultacje dermatologiczne,
  • konsultacje psychologa,
  • porady laktacyjne,
  • opiekę położnej środowiskowej,
  • warsztaty z zakresu pielęgnacji oraz pierwszej pomocy noworodków i niemowląt.

Gabinety znajdują się w zabytkowej części Bydgoszczy w budynku z początku XX wieku. Architektura wnętrza odzwierciedla ideę gabinetu — dbania o zdrowie pacjentów w nowoczesny i zrównoważony sposób. Wnętrze gabinetu zostało kilkukrotnie wyróżnione w czasopismach architektonicznych.

Śniadeckich 2 Gabinety Lekarskie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka komandytowa
ul. Śniadeckich 2
85-061 Bydgoszcz

Tel. 797 051 170, 52 327 97 50
E-mail: [email protected]
Rejestracja online: www.sniadeckich2.pl

Żłobek Kajtusiowy Zakątek i Przedszkole Kacperkowy Światek

Poznaj miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi na mapie naszego województwa!

Żłobek Kajtusiowy Zakątek i Przedszkole Kacperkowy Światek to miejsce stworzone z miłości do dzieci. Kompleks położony jest blisko lasu, posiada place zabaw, które wyposażone są w sprzęt z atestem bezpieczeństwa, otoczone zielenią. Zatrudniamy profesjonalną kadrę pedagogiczną, psychologa, logopedę, pedagoga specjalnego dla których uśmiech dzieci jest najważniejszy. Dbamy zarówno o rozwój motoryczny, emocjonalny i społeczny naszych podopiecznych. Naszym atutem są częste wycieczki proponowane od najmłodszych lat, a uwieńczone wypadem dwudniowym na zakończenie przedszkola. Zapraszamy!

Żłobek Kajtusiowy Zakątek
Przedszkole Kacperkowy Światek

Ul. Wielorybia 18
85-435 Bydgoszcz
Tel. 523723163, sekretariat: 601 435 529
Biuro: 721999200
Sala: 607 634 888
Dyrektor: 502306411

www.kacperkowy.com
Facebook
Youtube

NEURO-NOWA Prywatny Gabinet Neurologopedyczny – Alexandra Maria Całko-Nowaczek

Poznaj miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi na mapie naszego województwa!

Wczesna diagnostyka i stymulacja noworodków i niemowląt, praca z pacjentami od pierwszych dni życia jest wąską dziedziną w której specjalizuje się gabinet, jako nieliczny w regionie.

Konsultacje, diagnozy i terapie neurologopedyczne i sensoryczne również z dziećmi starszymi i dorosłymi. Moimi pacjentami są osoby w trakcie lub przed podjęciem leczenia ortodontycznego. Specjalizuję się w diagnostyce wędzidełek jamy ustnej. Badania i stymulacje wykonuję w komforcie pacjenta, atmosferze zaufania z poszanowaniem jego potrzeb.

Główną zaletą gabinetu jest nieustanne podnoszenie kwalifikacji i poszukiwanie nowych rozwiązań terapeutycznych a przede wszystkim zadowoleni pacjenci i ich opinie.

NEURO-NOWA Prywatny Gabinet Neurologopedyczny
Ul. Dworcowa 51-53, lok.1
86-300 Grudziądz
Tel. 730 29 77 77
Email: [email protected]
Facebook
www.neuro-nowa.pl

Dzień Dobry – drewniana bawialnia

Poznaj miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi na mapie naszego województwa!

Nasza sala przeznaczona jest dla dzieci do 8 roku życia. Podzielona jest na strefy dla maluszków i starszaków oraz strefy tematyczne. Wszystkie zabawki są drewniane, wspierające rozwój motoryki małej i dużej.

Z sali zabaw można korzystać bez konieczności zapisów. Kupisz u nas ciepłą kawę i herbatę oraz zdrowe przekąski. Oferujemy wiele zajęć dla dzieci (np. sensoryczne, muzyczne) oraz dla dorosłych (nauka gry na ukulele, makrama, warsztaty kobiece). W naszej sali można wyprawić urodzinki lub inne imprezy okolicznościowe. Wspieramy rodziców organizując spotkania rodzicielskie, dostępne są u nas książki bazujące na rodzicielstwie bliskości i porozumieniu bez przemocy.

Jeśli szukasz miejsca zabawy dla Twojego dziecka, gdzie Ty odpoczniesz przy muzyce w przytulnym wnętrzu, to miejsce jest idealne dla Ciebie!

Dzień Dobry – drewniana bawialnia
Chodkiewicza 23, Bydgoszcz
Tel. 503 797 317
e-mail: [email protected]
Standardowe godziny otwarcia:
Wtorek – piątek: 11:00 – 18:00
Weekend: 12:00 – 18:00 (z wyjątkiem dni urodzinowych)
Facebook
Instagram

DITIS Diagnoza i Terapia Integracji Sensorycznej

Poznaj miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi na mapie naszego województwa!

Nazywam się Maria Kotwasińska. Z wykształcenia i zamiłowania jestem pedagogiem, terapeutą integracji sensorycznej, instruktorem masażu metodą Shantala oraz nauczycielem Montessori.

Prowadzę gabinet terapii integracji sensorycznej DITIS we Włocławku. Dokonuję u dzieci oceny procesów przetwarzania sensorycznego, przeprowadzam diagnozy (przygotowuję plan terapii, program domowy, tak zwaną "dietę sensoryczną"), prowadzę terapię integracji sensorycznej.

Terapia poprawia u dzieci koncentrację uwagi, zaczynają lepiej sobie radzić z regulacją stanu pobudzenia, lepiej funkcjonują w domu, w nowych miejscach, sytuacjach, poprawia się odbiór wrażeń czuciowych, ruchowych, słuchowych oraz koordynacja ruchów i schemat ciała. Dodatkowo uczę rodziców jak masować dzieci metodą Shantala.

DITIS Diagnoza i Terapia Integracji Sensorycznej
Ul. Warszawska 15
87-800 Włocławek
Tel. 726 219 002

www.ditis.pl
Facebook

O2studio – Ochotkowa Akademia Malucha i Fizjoterapia

Poznaj miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi na mapie naszego województwa!

o2studio to miejsce, które oferuje wsparcie całej rodziny w zakresie fizjoterapii pediatrycznej oraz fizjoterapii dla dorosłych, położnictwa, integracji sensorycznej, neurologopedii, psychologii, coachingu a także zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci i młodzieży.

Jednym z ważniejszych kryteriów przy tworzeniu o2studio było to, by było to miejsce przyjazne dzieciom, w którym dzieci czują się bezpiecznie i swobodnie, a rodzicie otrzymają kompleksowe wsparcie.

Na rozwój dziecka patrzymy całościowo - na zajęciach sensorycznych i sensoplastycznych wspieramy dzieci w zakresie prawidłowego reagowania na bodźce zewnętrzne i wrażenia zmysłowe, a na zajęciach umuzykalniających w rozwoju mowy czy koordynacji ruchowej.

Organizujemy także zajęcia ruchowe wspierające kształtowanie się prawidłowej postawy ciała m.in.: joga dla dzieci, joga rodzinna, ciało w ruchu i SkolioTurnus.

o2studio (Ochotkowa Akademia Malucha i Fizjoterapia)
ul. Wspólna 1 lok.5
Bydgoszcz
Tel. 667 507 778
www.o2studio.com.pl
Facebook
Instagram

Zakład Optyczny Zofia Opalińska-Laskoś

Poznaj miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi na mapie naszego województwa!

O wzrok należy dbać już od dziecka, dlatego oferujemy swoim najmłodszym klientom i ich rodzicom markowe soczewki okularowe firmy Essilor i JZO z filtrami do komputera i smartfonów w atrakcyjnej cenie od 300 zł za komplet.

Nasz salon oferuje szeroki wybór oprawek i akcesoriów przeznaczonych dla najmłodszych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in. elastyczne oprawy zapewniające komfort i bezpieczeństwo naszych maluchów, a także modne metalowe kółeczka dla starszych dzieci. Nie zabraknie u nas ciekawych i kolorowych etui, ściereczek czy sznureczków.

Dysponujemy również akcesoriami przeznaczonymi do terapii widzenia np. piratki, obturatory oraz różnobarwne plastry.

Zakład Optyczny Z. Opalińska- Laskoś
ul. Czerkaska 11
85-636 Bydgoszcz
tel. 52 519 05 75
www.optykopalinska.pl
Facebook

Si-iS Naturalnie sensorycznie

Poznaj miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi na mapie naszego województwa!

Si-iS Integracja Sensoryczna to miejsce stworzone z myślą o dzieciach i dla dzieci. Inspiracją do powstania specjalistycznego sklepu oraz Centrum Diagnozy i Terapii Dzieci stały się nasze dotychczasowe doświadczenia jako terapeutów i diagnostów w pracy z dziećmi i rodzicami.

Produkty oraz sprzęty produkowane w naszej firmie to przedmioty wykonane wyłącznie z atestowanych materiałów bezftalanowych – bezpiecznych dla dzieci. spełniają również odpowiednie wymagania.

Potrzebujesz doradztwa? Jako producenci/wykonawcy sprzętów terapeutycznych oraz terapeuci spróbujemy wspomóc, podczas podejmowania decyzji wyboru pomocy terapeutycznych i specjalistycznych sprzętów.

W swojej ofercie posiadamy: sprzęt do terapii integracji sensorycznej, pomoce do terapii ręki, terapii logopedycznej, pomoce do pracy dla psychologa, pedagoga, logopedy, fizjoterapeuty, zabawki sensoryczne oraz kreatywne, produkty obciążeniowe, sprzęty oraz pomoce dla seniorów.

Si- iS Integracja Sensoryczna
ul. T. Rejtana 2, 85-032 Bydgoszcz
tel. 510918822, tel. 790208338
[email protected]
www.si-is.pl
Instagram
Facebook

Klub Malucha W Radości

Poznaj miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi na mapie naszego województwa!

Klub Malucha W Radości to miejsce, które powstało z zamiłowania do pracy z dziećmi. Zapewniamy przytulne warunki, przyjazną, domową atmosferę oraz indywidualne podejście do każdego dziecka.

Nasza przestrzeń została stworzona przez doświadczonych pedagogów. Pracujemy z dziećmi od lat i znamy ich potrzeby!
Dostrzegamy konieczność stymulacji sensorycznej dzieci, dlatego znajdziesz u nas Salę doświadczania świata. Realizujemy zajęcia sensoplastyczne, muzyczno-rytmiczne, zabawy z językiem angielskim oraz kynoterapię.

Współpracujemy z fizjoterapeutą dziecięcym oraz zapewniamy opiekę psychologa. Działamy w nurcie Pozytywnej Dyscypliny.

Chcemy wspierać Twoje dziecko w rozwoju! Daj nam szansę.

„W Radości” Klub malucha
ul. Księdza Henryka Szumana 9
85-796 Bydgoszcz
tel. 514 268 830, 508 370 011
[email protected]
www.wradosci.pl/

FRYZOMANIA – fryzjer dla dzieci i dorosłych

Poznaj miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi na mapie naszego województwa!

Fryzomania to szczególne miejsce na mapie Bydgoszczy czyli salon fryzjerski dla dorosłych i dzieci. Charakteryzuje się szczególnym, indywidulanym podejściem dla najmłodszych Klientów, dzięki temu pierwsza wizyta u naszego fryzjera pozostaje w przemiłej pamięci na długi czas, a dzieci zawsze chcą do nas wracać.

W swoim wyposażeniu mamy kącik zabaw, który pozwala się dzieciom oswoić z nowym miejscem i umilić czas oczekiwania. Pierwsze wyjście z dzieckiem do fryzjera może być stresujące dla całej rodziny. Staramy się by u nas wizyta przebiegała w przyjaznej i miłej atmosferze.

To niemała ulga dla rodziców, którzy podczas strzyżenia swoich pociech, mogą sobie odpocząć, popijając kawę, a potem też dać się ostrzyc!

Fryzomania
ul. Marii Curie Skłodowskiej 19B
85-088 Bydgoszcz
Tel. 733 157 137
Facebook
Instagram

Salon Optyczny Warto Widzieć

Poznaj miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi na mapie naszego województwa!

Jesteśmy profesjonalną firmą gwarantującą wysoki poziom usług, sympatyczną obsługę oraz satysfakcję z dokonanego wyboru. Świadczymy pełny zakres usług optycznych oraz optometrycznych.

Znajdą Państwo u nas szeroki wybór opraw okularowych, przeciwsłonecznych oraz szkieł korekcyjnych dopasowanych dla indywidualnych potrzeb dla dzieci i dorosłych. Oferujemy badanie wzroku, prowadzimy profilaktykę leczenia zeza dla dzieci.

SALON OPTYCZNY WARTO WIDZIEĆ
UL. Chełmińska 69
86-300 Grudziądz
Tel: 533 481 010
Facebook
Instagram

Przedszkole Niepubliczne Tatrzański Las

Poznaj miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi na mapie naszego województwa!

WOLNE MIEJSCA DO PRZEDSZKOLA W FORDONIE, ZAPISY WCIĄŻ TRWAJĄ
Drogi rodzicu!!! Jeszcze nie zapisałeś swojego dziecka do przedszkola na rok szkolny 2022/2023? Nic straconego!

W Przedszkolu Niepublicznym Tatrzański Las mamy wolne miejsca. Zapraszamy do zapisów dzieci w wieku 2.5-6 lat. Pobierz kartę zgłoszeniową ze strony www.tatrzanskilas.pl i prześlij ją na adres [email protected] Zapraszamy również osobiście do sekretariatu przy ul. Witkiewicza 3.

Wraz z początkiem marca w Przedszkolu Tatrzański Las zacznie funkcjonować też oddział żłobkowy. Już teraz można zapisać tam swoje dziecko w wieku od 1 do 3 lat.

Przedszkole Niepubliczne Tatrzański Las
ul. Witkiewicza 3 (wejście od ul. Pelplińskiej)
85-794 Bydgoszcz FORDON
tel. +48 690 140 090
e-mail: [email protected]
Facebook
Instagram
www.tatrzanskilas.pl/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup teraz

CENEO.PL

Realme C31 4/64GB Zielony

-

599,00 zł
Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Materiał oryginalny: Poznaj miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi na mapie naszego województwa! - Bydgoszcz Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie