Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prawie 800 wniosków złożono na mieszkania przy Celulozowej we Włocławku [zdjęcia]

JM/GM
Jeśli złożony wniosek będzie niekompletny, wnioskodawca zostanie wezwany do uzupełnienia go. Będzie miał na to siedem dni. Projekt listy wnioskodawców ma być gotowy do 4 września, natomiast ostateczna lista najemców ma być znana do 1 grudnia 2023 roku.
Jeśli złożony wniosek będzie niekompletny, wnioskodawca zostanie wezwany do uzupełnienia go. Będzie miał na to siedem dni. Projekt listy wnioskodawców ma być gotowy do 4 września, natomiast ostateczna lista najemców ma być znana do 1 grudnia 2023 roku. Wojciech Alabrudziński
Do piątku 2 czerwca 2023 roku mieszkańcy zainteresowani zamieszkaniem przy ul. Celulozowej we Włocławku mieli czas na złożenie wniosku. Wpłynęło ich prawie 800. W ramach drugiego etapu projektu powstaną tam 144 mieszkania przeznaczone na wynajem na czas nieoznaczony. Zainteresowanie znów było duże. Przy ul. Celulozowej we Włocławku powstają dwa kolejne bloki z mieszkaniami na wynajem. Zdjęcia.

Nabór wniosków o najem mieszkań w ramach II etapu inwestycji przy ulicy Celulozowej, rozpoczął się 3 kwietnia 2023 roku. Już przez pierwsze sześć tygodni naboru mieszkańcy złożyli ponad trzysta wniosków.

Wnioski można było składać do piątku 2 czerwca 2023 w Urzędzie Miasta Włocławek przy ul. Zielony Rynek 11/13 w Biurze Obsługi Mieszkańców (na stanowisku Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym).

W ostatnich dniach, by nadążyć z przyjmowaniem wniosków, miasto zorganizowało w urzędzie miasta nawet dodatkowe stanowisko. Jak poinformował Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka złożono prawie 800 wniosków na najem.

Jeśli złożony wniosek będzie niekompletny, wnioskodawca zostanie wezwany do uzupełnienia go. Będzie miał na to siedem dni. Projekt listy wnioskodawców ma być gotowy do 4 września, natomiast ostateczna lista najemców ma być znana do 1 grudnia 2023 roku.

Dodajmy, iż wnioski były takie same jak w poprzedniej turze naboru. Jednak tym razem urząd wymagał od wnioskodawców zaświadczeń o wynagrodzeniu, a nie tylko oświadczeń.

Przypomnijmy, iż przy ul. Celulozowej we Włocławku – w ramach pierwszego etapu – powstały cztery bloki z 288 mieszkaniami na wynajem na czas nieoznaczony. Na ich budowę miasto otrzymało z Banku Gospodarstwa Krajowego dotację - w tym przypadku wynosiła ona 58 milionów złotych. Zainteresowanie włocławian lokalami było bardzo duże – złożyli 1069 wniosków (o jeden lokal starały się prawie cztery osoby).

Taki jest termin zakończenia budowy dwóch bloków przy ul. Celulozowej we Włocławku

Obecnie przy ul. Celulozowej powstają dwa kolejne bloki z mieszkaniami przeznaczonymi na wynajem na czas nieoznaczony. Jeden będzie miał trzy klatki, drugi pięć. Łącznie znajdą się w nich 144 mieszkania, o różnej powierzchni – od 27 do 74 metrów kwadratowych (w tym także dla osób z niepełnosprawnościami). Za realizację zadania odpowiada Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe. Na realizację II etapu Projektu Celulozowa Włocławek również pozyskał dofinansowanie - ponad 41 milionów złotych z Funduszu Dopłat. Wykonawcą zadania jest firma PEKABEX BET S.A. Jako jedyna złożyła ofertę w ogłoszonym jesienią 2022 roku przetargu. Prace wyceniła na 54 882 220,21 zł.

Trwa głosowanie...

Czy Włocławek potrzebuje trzeciego mostu przez Wisłę?

NM Włocławek

Dwa nowe bloki mają być gotowe do końca 2023 roku. Praca na budowie trwa. Wykonawca między innymi montuje już prefabrykowane ściany kondygnacji naziemnych. 15 maja 2023 roku MPEC rozpoczął prace związane z budową przyłączy cieplnych do budowanych bloków. Roboty zaplanowano na około trzy tygodnie. Prace prowadzone są poza pasem drogi wewnętrznej, więc nie wiążą się z utrudnieniami w ruchu.

Ile klatek będą miały nowe bloki?
Jeden blok będzie miał trzy klatki, drugi pięć.Wojciech Alabrudziński

Tyle trzeba było zarabiać, żeby starać się o mieszkanie przy ul. Celulozowej we Włocławku

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Włocławek w sprawie zasad wynajmowania lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasto Włocławek, osoby ubiegające się o mieszkanie muszą spełniać pewne kryteria dochodowe. W uchwale określono ile może wynosić maksymalny miesięczny dochód mieszkańców ubiegających się o najem lokalu mieszkalnego na czas nieoznaczony. Średni miesięczny dochód w przeliczeniu na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie trzech miesięcy poprzedzających miesiąc, w którym złożono wniosek, nie może przekraczać kwoty:

  • 350 procent najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym;
  • 365 procent najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym, w przypadku osoby niepełnosprawnej;
  • 320 procent najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym;
  • 335 procent najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym, w rodzinach z osobami niepełnosprawnymi.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto