Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prokuratura Rejonowa we Włocławku przesłuchała ojca 14-miesięcznej dziewczynki. Mamy zdjęcia z doprowadzenia [zdjęcia]

Joanna Chrzanowska
Joanna Chrzanowska
33-letni Łukasz R. ojciec 14-miesięcznej dziewczynki, która wypadła z 2. piętra, został przesłuchany we wtorek 12 maja przez Prokuraturę Rejonową we Włocławku.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w poniedziałek 11 maja. Dziewczynka wypadła z drugiego piętra jednego z bloków przy ul. Traugutta we Włocławku. Około godziny 9 do pobliskiej przychodni przyszedł ojciec z dzieckiem na rękach. Dziewczynce udzielono pomocy i wezwano służby.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował małą włocławiankę do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na Winiarach w Płocku. Stamtąd dziewczynka trafiła do Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. J. Bogdanowicza na Niekłańskiej w Warszawie.

- Rzeczywiście mamy taką pacjentkę - mówi w rozmowie z nami Mariusz Mazurek, rzecznik prasowy Szpitala Dziecięcego. - 14-miesięczna dziewczynka przebywa na intensywnej terapii. Jej stan ogólny jest ciężki.

W sprawie zatrzymano ojca dziewczynki. Jak poinformowała policja we Włocławku, miał w organizmie około 1,7 promila alkoholu.Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa we Włocławku. We wtorek 12 maja przesłuchano 33-latka.

- Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 160 § 2. KK, w związku z art. 156 § 2. KK i w zbiegu z art. 11 § 2. KK - mówi Renata Jędrzejczak-Musialik, prokurator rejonowy we Włocławku. - Przyznał się do winy. Zawnioskowaliśmy do sądu o trzymiesięczny areszt dla niego. Z uwagi na dobro śledztwa nie mogę udzielać więcej informacji.

Według pierwszych informacji, 33-latek miał został po przesłuchaniu przewieziony do KMP we Włocławku, a dopiero w środę 13 maja miała odbyć się rozprawa aresztowa. Okazało się, że jednak mężczyzna został prosto przewieziony do sądu. Mimo to rozprawa aresztowa odbyła się we wtorek 12 maja.

Art.160 kodeksu karnego
Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. §2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 156. Spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu
§ 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:
1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Art. 11. Jedność czynu, kumulatywny zbieg przepisów ustawy
§ 1. Ten sam czyn może stanowić tylko jedno przestępstwo.
§ 2. Jeżeli czyn wyczerpuje znamiona określone w dwóch albo więcej przepisach ustawy karnej, sąd skazuje za jedno przestępstwo na podstawie wszystkich zbiegających się przepisów.
§ 3. W wypadku określonym w § 2 sąd wymierza karę na podstawie przepisu przewidującego karę najsurowszą, co nie stoi na przeszkodzie orzeczeniu innych środków przewidzianych w ustawie na podstawie wszystkich zbiegających się przepisów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto