Przełamanie Wdy Świecie w trzeciej lidze [zdjęcia]

Jakub Keller
Po dwóch porażkach z rzędu mecz przed własną publicznością wygrała Wda.

Wda Świecie - Świt Skolwin 3:2 (3:1)

Bramki: Czerwiński (14 - karny), Kocieniewski (19), Urbański (45 - wolny) - Bil (43), Graś (66 - karny).

WDA: Zapała - Kiełpiński, Kocieniewski 2xII, Urbański, Maliszewski - Daw. Wietrzykowski, WenerskiI, Czerwiński (93. Szczukowski), Zagórski - Siekirka (82. Dam. Wietrzykowski), Retlewski (56. Rożnowski).

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 14. minucie kiedy to rzut karny podyktowany po faulu na Dawidzie Retlewskim, pewnie wykorzystał Bartosz Czerwiński. Zaledwie 5 minut później Wda wygrywała już 2:0 po golu Szymona Kocieniewskiego. W 43. min. po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jednego z piłkarzy Świtu błąd popełnił Łukasz Zapała, który wypiąstkował piłkę tuż przed stojącego przed nim Patryka Bila. Ten precyzyjnie przelobował głową bramkarza Wdy. Tuż przed przerwą swoje umiejętności wykonywania rzutów wolnych kolejny raz pokazał Patryk Urbański. Kapitan Wdy uderzył z 30. metrów tuż przy słupku i nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Świtu. Wynik spotkania ustalił w 66. min. Ernest Graś wykorzystując rzut karny. Chwilę później Wda grała w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartkę obejrzał Kocieniewski. Goście mieli jeszcze kilka dogodnych okazji, lecz wynik do końca nie uległ już zmianie.