Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rekordowa liczba inicjatyw Anwilu SA Włocławek doceniona w raporcie "Odpowiedzialny Biznes w Polsce"

Karol Poliński
Karol Poliński
Wojciech Alabrudziński
Aż 18 inicjatyw Anwilu SA we Włocławku zostało ujętych w raporcie "Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2019", opublikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Wśród wyróżnionych inicjatyw jedenaście dotyczy działań w obszarze pracy. W zakresie środowiska oraz zaangażowania społecznego i rozwoju lokalnej społeczności docenione zostały przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu po trzy inicjatywy. Z kolei "Kodeks postępowania dla dostawców" został wyróżniony w kategorii uczciwych praktyk operacyjnych.

Wśród wyróżnionych jest też popularny program "ANWIL na sportowo". Powstał on na życzenie pracowników i obejmuje najbardziej popularne dyscypliny sportu

W tegorocznym raporcie pojawiły się zarówno doceniane już pomysły, jak i debiutujące w tym zestawieniu. Forum Odpowiedzialnego Biznesu od trzech lat umieszcza w nim program "ANWIL Pasja", który pozwala pracownikom na uzyskanie dofinansowania do swoich zainteresowań. W ten sposób spółka wsparła już kilkuset zatrudnionych. W 2019 roku firma dofinansowała 65 projektów indywidualnych oraz 26 grupowych.

Wśród wyróżnionych jest też popularny program "ANWIL na sportowo". Powstał on na życzenie pracowników i obejmuje najbardziej popularne dyscypliny sportu, m.in.: siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, biegi czy tenis stołowy. Zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy, a koordynatorami poszczególnych grup są wolontariusze spośród pracowników spółki. W gronie uczestników programu aż 10 procent uprawia sport półprofesjonalnie, startując w zawodach sportowych w barwach Anwil Team. W ostatnim czasie, z uwagi na sytuację związaną z epidemią koronawirusa, uruchomione zostały zajęcia on-line w formie treningów z instruktorem.

ANWILOTEKA to program, który debiutuje w tegorocznym raporcie. Projekt opiera się na prostym systemie wymiany książek, które przynoszą pracownicy spółki. W firmowej bibliotece nie ma kart bibliotecznych, ani osób obsługujących czytelników. Panują zasady całkowitej dobrowolności i zaufania - każdy może wziąć z półki dowolną książkę i po przeczytaniu odłożyć ją na miejsce, w myśl zasady "przeczytaj i zwróć".

Inną nowością w raporcie jest akcja "Drzewko za butelkę", choć realizowana przez Anwil od 2002 roku. Biorą w niej udział przedszkola i szkoły podstawowe z Włocławka, które otrzymują sadzonki drzew w zamian za zebrane butelki PET.

Działania Anwilu są regularnie wymieniane w zestawieniu dobrych praktyk. Po raz pierwszy zostały ujęte w Raporcie za 2015 rok.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto