Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęła się budowa nowoczesnego biurowca Tertio Ponte we Włocławku - pierwsze wbicie łopat [zdjęcia]

OPRAC.:
Wojciech Alabrudziński
Wojciech Alabrudziński
Wideo
od 16 lat
We wtorek w południe wbito pierwsze łopaty na budowie nowoczesnego biurowca Tertio Ponte przy ulicy Broniewskiego we Włocławku. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości.

Oficjalnie rozpoczęto budowę biurowca „Tertio Ponte” we Włocławku. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Fabryka, za który odpowiada Agencja Rozwoju Przemysłu oraz spółka Operator ARP. Partnerem przedsięwzięcia jest samorząd miasta Włocławka, który wskazał działkę pod budowę tego obiektu. Zgodnie z harmonogramem Tertio Ponte będzie gotowy w 2024 roku.

Tertio Ponte będzie nowoczesnym biurowcem klasy A o łącznej powierchni ponad 11 tys. mkw.. Zgodnie z projektem - opracowanym przez biuro architektoniczne Pas Projekt – na działce w rejonie ulic Kruszyńskiej i Broniewskiego powstanie pięciokondygnacyjny obiekt z garażem podziemnym. Powierzchnia biurowa osiągnie około 5 ty. mkw., a przestrzeń przeznaczona pod usługi ponad 2 ty. mkw.. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep S.A.

Dzisiejsza inauguracja to najlepszy przykład stawiania na zrównoważony rozwój i tego, jak ważna jest wytrwałość w realizacji ważnych dla regionu projektów. Od czasu kiedy rozpoczęliśmy starania o realizację tego projektu w 2018 roku, odbyłam wiele spotkań i rozmów zarówno z ARP, jak i ze stroną samorządową. Chcemy, by każdy - niezależnie od miejsca zamieszkania - miał takie same możliwości realizowania swoich życiowych planów oraz poprawiania jakości życia. Stworzenie we Włocławku nowoczesnego biurowca to ogromna szansa dla ludzi przedsiębiorczych, dla młodych absolwentów, by tu na miejscu rozwijać swoją zawodową ścieżkę. Wiem, że największym kapitałem tego miasta są ludzie. Tertio Ponte będzie narzędziem, by wyzwolić ich potencjał – podkreślała Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi

Program Fabryka realizowany przez spółkę Operator ARP zakłada inwestowanie w miasta z potencjałem, które potrzebują dobrych rozwiązań, by umacniać swoje znaczenie w regionie. W związku tym Włocławek był jednym z najlepszych wyborów jeżeli chodzi o lokalizację naszego programu. Tertio Ponte będzie miejscem, które przyciągnie do Włocławka inwestorów. Wierzę, że Tertio Ponte będzie mostem pomiędzy możliwościami tego miasta a dużym biznesem. – przekonuje Mariusz Domeradzki, prezes zarządu Operator ARP Sp. z o.o.

Działka, na której powstanie nowoczesny biurowiec, to bardzo atrakcyjny teren dla inwestorów, dodatkowo doskonale skomunikowany – mówi Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka. Blisko jest centrum miasta, duże osiedle mieszkaniowe i tereny zielone. Atrakcyjna lokalizacja jest dopełnieniem biznesowego charakteru inwestycji. Mam nadzieję, że inwestycja przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości, i wpłynie na poprawę atrakcyjność lokalnego rynku pracy.

Pamiętam początki tej inicjatywy. W październiku 2018 roku rozpoczęliśmy starania, by we Włocławku był realizowany Program Fabryka. Cieszę się, że zakończyły się one sukcesem i dziś inaugurujemy budowę nowoczesnego biurowca. To jeden z elementów, który ma wzmacniać pozycję miasta nie tylko w regionie, ale w całej Polsce. Liczę, że Tertio Ponte spełni oczekiwania oraz zatrzyma młodych i ambitnych ludzi, którzy emigrowali do większych miast, by rozwijać się zawodowo – stwierdza poseł Joanna Borowiak

Program Fabryka jest elementem szerszej strategii zrównoważonego rozwoju kraju i odpowiedzią na problem tzw. Polski dwóch prędkości czyli zwiększającego się dystansu rozwojowego pomiędzy największymi metropoliami a miastami średnimi i małymi, które notują coraz większy odpływ mieszkańców oraz powolną utratę funkcji gospodarczych. Agencja

Rozwoju Przemysłu tworząc założenia programu chciała, poprzez budowę wysokiej klasy powierzchni biurowych, pobudzać potencjał średnich miast. Nowoczesne obiekty usługowo- biurowe położone w atrakcyjnych lokalizacjach mają nie tylko ściągnąć do miasta nowe podmioty – głównie z branży nowoczesnych usług dla biznesu – ale także pobudzić lokalną przedsiębiorczość i stanowić wizytówkę miasta. Jesienią 2020 roku Agencja Rozwoju Przemysłu powierzyła realizację programu spółce Operator ARP. Włocławek jest trzecią, po Stalowej Woli i Elblągu, lokalizacją, w której ruszyła budowa nowoczesnego biurowca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto