SOR i Izba Przyjęć w szpitalu we Włocławku zamknięte! Kwarantanna w obawie przed koronawirusem

Marcin Gołembiewski
Marcin Gołembiewski
Paweł Czarniak
Paweł Czarniak
Szpitalny Oddział Ratunkowy i izba przyjęć w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku zamknięte informowali nas internauci. Pojechaliśmy sprawdzić te doniesienia. Potwierdziły się!

O zamknięciu SOR i Izby Przyjęć w szpitalu wojewódzkim potwierdza wywieszona kartka na drzwiach szpitala o treści:.
Kwarantanna Nie przyjmuje. Proszę kierować się do najbliższego szpitala! - Płock, Aleksandrów Kujawski, Toruń Lipno.

Informację potwierdziła też Karolina Welke dyrektor Szpitala we Włocławku. Dodała, że reszta część szpitala jest bezpieczna. Pytana o przyczyny odesłała nas do rzecznika wojewody. Adrian Mól otrzymał od nas pytanie, ale czekamy wciąż na odpowiedź.

Nieoficjalnie mówi się, że w szpitalu pojawiła się kobieta z objawami koronawirusa. Podczas wizyty mogła mieć kontakt z personelem oraz innymi chorymi. W związku z tym zdecydowano o zamknięciu SOR i izby przyjęć i kwarantannie.

Jak tylko otrzymamy odpowiedź od rzecznika wojewody kujawsko-pomorskiego zaktualizujemy artykuł.

Zakaz dotyczy pacjentów przyjmowanych zarówno ze zdarzeń, jak i tych co osobiście pojawią się w szpitalu. Karetki będą wozić do innych szpitali

Pozostałe oddziały w szpitalu działają normalnie, są bezpieczne - dodała dyr. szpitala.

Przypomnijmy iż Włocławek oraz województwo kujawsko-pomorskie nadal jest bez koronawirusa.
Oto podsumowanie dnia - najważniejsze liczby i decyzje - piątek 13 marca 2020.

AKTUALIZACJA INFORMACJI:
7:00

Dotarły do nas informacje, że dziś od północy (14 marca) przyjmowani są pacjenci przywożeni karetkami.

Czytaj także

Aktualizacja

Czytaj także

Informacja związana z sytuacją zagrożenia koronawirusem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Stan na dzień 13.03.2020 r.:
1. W województwie kujawsko-pomorskim 16 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2,
2. Osoby poddane kwarantannie – 150,
3. Czynnym nadzorem epidemiologicznym objętych jest obecnie 644 osób z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Polska
Dwie już ofiary koronawirusa w Polsce. W sumie jest już 63 przypadki zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia prognozuje, że za tydzień w Polsce będzie około tysiąca zakażonych. Zamknięto żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe w całym kraju. Nie funkcjonują instytucje kultury - muzea, teatry, opery czy kina. WHO ogłosiło pandemię koronawirusa.

Czytaj także

Decyzje

MPK Włocławek

Od poniedziałku 16 marca autobusy komunikacji miejskiej kursują wg rozkładów obowiązujących w dni wolne od nauki szkolnej (jak w ferie i wakacje).

Urząd Miasta
Z dniem 14 marca włocławski ratusz będzie nieczynny dla interesantów, ale nie skutkuje to przerwą w pracy urzędu.
Możliwość załatwienia spraw w urzędzie przy Zielonym Rynku dotyczyć będzie jedynie:
- wydania/wymiany dowodu osobistego;-
rejestracji aktu zgonu;-
rejestracji aktu urodzenia;-
odbioru przesyłek awizowanych niedoręczonych pism urzędowych;-
wydania zaświadczenia o prawie do głosowania
po wcześniejszym umówieniu daty i godziny przybycia.
Osoba załatwiająca sprawę w urzędzie zobowiązana będzie wylegitymować się dowodem tożsamości zawierającym zdjęcie pod warunkiem wejścia do budynku.
Pracownicy urzędu oraz interesanci przed wejściem do budynku mogą zostać poddani pomiarowi temperatury ciała.

Czytaj także

Wydział Komunikacji

Od poniedziałku Wydział Komunikacji będzie obsługiwał interesantów jedynie drogą telefoniczną.
W sytuacji zagrożenia karami za niedokonanie w 30-dniowym terminie rejestracji pojazdu sprowadzonego z innego kraju Unii Europejskiej albo niezgłoszenia w takim samym terminie nabycia/zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju informuję, że w opinii Związku Powiatów Polskich obecna sytuacja epidemiologiczna powinna być traktowana jako siła wyższa w rozumieniu przepisów KPA. Tym samym wyłącza ona karanie z tytułu naruszenia art. 140 mb Prawa o ruchu drogowym, jeśli miało ono związek z sytuacją epidemiologiczną. Informujemy, że Wydział Komunikacji UM Włocławek nie będzie wyciągał konsekwencji administracyjnych za niedokonanie w 30-dniowym terminie rejestracji pojazdu sprowadzonego z innego kraju Unii Europejskiej albo niezgłoszenia w takim samym terminie nabycia/zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju.

Straż Miejska

W związku z tym, że czasowo, do dnia 25 marca br. zostały zawieszone lekcje w szkołach, istnieje potencjalne ryzyko, że młodzież będzie wykorzystywała ten wolny od nauki czas na spotkania, również spotkania grupowe w miejscach publicznych, np. galeriach handlowych, boiskach szkolnych, innych tego typu miejscach. Biorąc pod uwagę obecną sytuację związaną z epidemią koronawirusa, w porozumieniu z Prezydentem Miasta i Dyrektorem Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Komendant Straży Miejskiej zobowiązał strażników miejskich do zwracania szczególnej uwagi na młodzież, aby nie dopuszczać do jej ewentualnego gromadzenia w większe grupy. Dodatkowo do odwołania strażnicy nie będą prowadzili, tak popularnej wśród włocławian akcji, badania stanu swojej trzeźwości.

Czytaj także

Urząd Skarbowy

Urząd Skarbowy we Włocławku zamknięty do 27 marca. Więcej tutaj

ZUS

Placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych skracają godziny pracy i wprowadzają ograniczenia dla klientów. W dwa najbliższe poniedziałki, 16 i 23 marca, obsługa w placówkach ZUS będzie skrócona do godz. 15:00.

Wodociągi Włocławek

Spadki ciśnienia wody we Włocławku. Wodociągi modernizują i proszą aby nie pobierać wody oraz używać sprzętu AGD
WIĘCEJ TUTAJ

MOPR Włocławek

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku uprzejmie informuje, że w celu ograniczenia ryzyka zakażenia koronawirusem wprowadzone zostają ograniczenia w obsłudze interesantów:
− Komórki organizacyjne Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku zlokalizowane w różnych częściach miasta nie przerywają pracy, niemniej kontakt z urzędnikami będzie ograniczony do niezbędnego minimum. Zachęcamy przede wszystkim do kontaktu telefonicznego lub elektronicznego (wykaz danych kontaktowych znajduje się na stronie internetowej
www.mopr.wloclawek.pl). Prosimy o telefoniczne umawianie wizyty z pracownikiem.
− Interesanci przyjmowani będą wyłącznie w sytuacjach pilnych i niezbędnych. Kasy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie zlokalizowane w budynku przy ul. Ogniowej 8/10 oraz Związków Zawodowych 10 będą czynne, ale płatności i wypłaty będą dokonywane pojedynczo i w odstępach czasowych.
− Przypominamy o możliwości załatwienia spraw urzędowych przez profil zaufany oraz za pośrednictwem systemów dziedzinowych: o system Empatia: https://empatia.mpips.gov.pl w którym można złożyć wnioski na świadczenia z pomocy społecznej, 500+, 300+, becikowe, zasiłek rodzinny, pielęgnacyjny, rodzicielski, świadczenia alimentacyjne, o SOW - System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON.
Wobec powyższego Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku sugeruje osobom, które
odbierają świadczenia w formie gotówkowej, zmianę formy wypłaty świadczeń od miesiąca
kwietnia br. i wskazanie rachunku bankowego. Pozwoli to przede wszystkim uniknąć długiego
okresu oczekiwania w kolejce do kasy oraz zapewni ciągłość wypłaty świadczeń.
Pomoc dla osób objętych kwarantanną.
W przypadku uzyskania przez funkcjonariuszy policji, którzy sprawdzają osoby objęte kwarantanną informacji o konieczności objęcia wsparciem przez służby pomocy społecznej pracownicy MOPR będą nawiązywać kontakt z każdą osobą potrzebującą. Jeżeli mieszkaniec poddany kwarantannie nie będzie w stanie zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny z właściwą Osiedlową Sekcją Pomocy Społecznej. Świadczenie pomocy w postaci interwencji kryzysowej oraz specjalistycznego poradnictwa psychologicznego.
Zgodnie z zaleceniami Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku będą świadczyć osobom starszym, niepełnosprawnym lub przewlekle chorym lub innym poddanym kwarantannie pomoc w postaci interwencji kryzysowej w celu przywrócenia równowagi psychicznej oraz specjalistycznego poradnictwa psychologicznego w formie rozmowy telefonicznej. Telefon bezpośredni – 54 413 50 96 wewn. 52 w godzinach pracy MOPR.
Pomoc dla osób bezdomnych Bezdomni przebywający w Schronisku dla Osób Bezdomnych obsługiwani będą przez pracowników
Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku bezpośrednio w schronisku, bez konieczności opuszania placówki. Jadłodajnia Miejska dostarczy bezpośrednio posiłki dla osób bezdomnych przebywających w Schronisku. Osoby bezdomne ubiegające się o pobyt w schronisku proszone są o zgłoszenie się bezpośrednio do schroniska bez konieczności wizyty w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie we Włocławku.

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

Pierwsza taka inicjatywa w kraju, rusza w poniedziałek (16 marca) o godz. 9.00 rano. Startujemy z lekcjami dla ósmoklasistów i maturzystów, bo to oni mogliby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl (https://edupolis.pl/)

Codziennie będzie 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowują wspólnie metodycy pracujący we wszystkich kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści, którym towarzyszyć będą moderatorzy (za ich pośrednictwem będzie można zadawać pytania prowadzącym lekcje).
Na poniedziałkowe zajęcia dla ósmoklasistów, które rozpoczną się o godz. 9.00, złożą się lekcje języka polskiego, języka angielskiego lub niemieckiego i matematyki.
Poniedziałkowy program zajęć dla maturzystów:
·

godz. 12.00-12.30 – język polski (prowadzi Jolanta Serocka, nauczyciel w X LO w Toruniu)
·

godz. 13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski, nauczyciel w X LO w Toruniu)
·

godz. 14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska, nauczyciel w X LO w Toruniu).

Inicjatywa cieszy się poparciem władz oświatowych i środowiska nauczycielskiego. Zgłosiło się już kilkunastu pedagogów - wszyscy są bez wyjątku wybitnymi dydaktykami - gotowych prowadzić zajęcia online.
Studio, z którego nadawane będą zajęcia, ulokowane będzie w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

Czytaj także

Kwalifikacja wojskowa w roku 2020 zostaje zakończona

Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 r. zostaje zakończona w piątek (13 marca br.). Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność

Rewolucja w aptekach. Farmaceuta jak lekarz?

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Z zawałem, udarem czyli zagrożenie życia mam wsiąść do auta z chorą osobą i jechać 30-50 km żeby ktoś udzielił pomocy? A kto będzie odpowiedzialny za śmierć takiej osoby podczas transportu? Co na to Pan Prezydent? Czy wyraził zgodę na takie praktyki wprowadzone przez panią dyrektor? Nie było słychać, żeby w innych miastach ktoś zamykał szpital, a jeśli już to do dyspozycji pacjentów był inny drugi szpital. Życzę dużo zdrowia dla dyrektorki szpitala!

R
Rene

Ty głupia kobieto...

G
Gość

A nipanikujta tak bo panikujecie strasznie matoły hehe.

w
wini

Już wcześniej lekarze odchodzili z pracy, oddziały były zamykane więc teraz okazja, że wirus a szpital nie przyjmuje bo nie ma kto leczyć.

d
dd1

zamkniety SOR . Pozostawiam to bez kometarza, Ciekawy kto jest za to odpowiedzialny za caloksztalt ze tak sie stalo. Pozdrawiam

J
Jolka

Tak jest ukarać babę kara 5000 tys i kosztem wszystkich co będą z kwitkiem odsyłani.Dosyc z cyrk w tym naszym szpitalu to szeszcze kwarantanna.

G
Gostek

Imię i nazwisko tej baby co pozbawiła mieszkańców opieki medycznej. Rok więzienia i zwrot kosztów dojazdu do innych szpitali.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3