Sparing Kujawiak Lumac Kowal - Orzeł Służewo 0:3. Ostatni sprawdzian piątoligowca przed rundą wiosenną 2022 [zdjęcia]

Kujawiak Kowla - Orzeł Służewo 0:3
Kujawiak Kowla - Orzeł Służewo 0:3 Wojciech Nawrocki
W minioną sobotę 12 marca 2022 roku o godz. 15:00 na stadionie miejskim im. Kazimierza Górskiego w Kowalu MGKS Kujawiak Lumac podejmował w ostatnim kontrolnym meczu lidera rozgrywek klasy „A” Orła Służewo.

Był to ostatni sprawdzian podopiecznych Łukasza Ramzy na własnym boisku przed inauguracją rundy wiosennej V ligi kujawsko-pomorskiej grupy drugiej. Niestety mecz kontrolny z Orłem Służewo nie napawa optymizmem trenera oraz działaczy Kujawiaka, gdyż podopieczni kowalanie przegrali wyraźnie z liderem klasy „A” 0:3, do przerwy 0:1.

Pierwszego gola goście zdobyli w 20' rzutu karnego, po zagraniu ręką w polu karnym przez Dawida Kwiatkowskiego, jedenastkę na bramkę zamienił Szymon Zakrzewski. Po przerwie w 58' na 2:0 podwyższył Rafał Kołacki, a wynik w 73' ustalił Szymon Zupa. Wyniku nie usprawiedliwia fakt, że trener Ramza nie mógł wystawić optymalnego składu, gdyż kilku piłkarzy z powodu kontuzji odpuściło sobie ostatni sparing, aby być zdolnym do gry na inaugurację rundy wiosennej.

Przygotowanie do rundy rewanżowej piłkarze Kujawiaka rozpoczęli 10 stycznia 2022 roku na własnych obiektach. Kowalanie rozegrali 9 spotkań kontrolnych, w tym 8 spotkań na sztucznej murawie, a ostatnie na własnym obiekcie, na trawiastej murawie. Bilans kontrolnych meczy jest niekorzystny dla Kujawiaka, gdyż 6 meczy przegrał, 2 wygrał i 1 zremisował.

Z drużyny ubyli do Wisły Dobrzyń, bramkarz Jakub Stawicki i napastnik Bartosz Śmigiel. Treningów nie podjął Filip Kalinowski. Nowymi piłkarzami są, bramkarze: Bartłomiej Szablewski z Vitorii Smólnik, Filip Korpalski, Patryk Molenda, Oskar Kubarski.

Wyniki spotkań kontrolnych Kujawiaka Kowal

• 15.01. Wisła Płock – Kujawiak Lumac Kowal 3:1 (1:3)
  • 22.01. Włocłavia Włocławek – Kujawiak Lumac Kowal 2:0 (0:1)
  • 29.01. Elana Toruń – Kujawiak Lumac Kowal 3:2 (1:2)
  • 05.02. Orlęta Aleksandrów Kuj. - Kujawiak Lumac Kowal 3:5 (1:1)
  • 12.02. Lubienianka Lubień Kuj. - Kujawiak Lumac Kowal 3:10 (2:1)
  • 19.02. Lider Włocławek – Kujawiak Lumac Kowal 5:3 (1:1)
  • 26.02. Mazur Gostynin – Kujawiak Lumac Kowal 5:3 (1:1)
  • 06.03. UKS SMS Wlocławek – Kujawiak Lumac Kowal 2:2 (0:1)
  • 12.03. Kujawiak Lumac Kowal – Orzeł Służewo 0:3 (0:1).

Kujawiak Lumac Kowal po rundzie jesiennej 5. ligi kujawsko-pomorskiej (grupa 2) zajmuje w tabeli z 30 punktami i bilansem bramkowym 42-20 wysokie 4 miejsce. W rundzie rewanżowej pierwszym rywalem będzie Kujawiak Kruszyn, który z 23 punktami zajmuje 8 miejsce. W rundzie jesiennej w Kowal gospodarzem byli sąsiedzi z Kruszyna, z powodu prac remontowych na własnym boisku. W derbach pierwszej kolejki padł remis 2:2, ale do przerwy to kruszynianie prowadzili 2:1.**

W najbliższą sobotę 19 marca na godz. 13:00 zapowiadają się ciekawe derby regionu. Z pewnością emocji i goli nie zabraknie, niech wygra lepszy.

W galerii fotorelacja z ostatniego sparingu z Orłem Służewo.