Sparing Lider Włocławek - Łokietek Brześć Kujawski 2:1 [zdjęcia]

W środę 14 lutego o godz. 18:00 w kolejnym meczu kontrolnym Lider Włocławek pokonał Łokietka Petrokan Brześć Kujawski 2:1 (0:1).

Był to czwarty sparing podopiecznych Dariusza Kopczyńskiego na boisku ze sztuczna nawierzchnią. Tym razem przeciwnikiem był piątoligowiec za między Łokietek Brześć Kujawski, którego grającym trenerem jest doświadczony piłkarz Billy Abbott. 8

W drużynie z Brześcia dobrze spisywali się taktycznie młodzi piłkarze, tzn. juniorzy grający już w zespole seniorów. Co prawda Lider od początku dyktował warunki gry, ale był bezradny wobec dobrej taktyki Łokietka.
Pierwszą bramkę w 35 minucie spotkania dla przyjezdnych strzelił z rzutu karnego Rafał Matusiak, który w polu karnym był sfaulowany przez Daniela Kowalskiego. Jedenastkę pewnie wykonał sam pokrzywdzony. Mimo usilnych starań ze strony Lidera, do przerwy utrzymała się jednobramkowa przewaga drużyny z Brześcia.

Po zmianie stron, coraz częściej piłkarze Lidera zagrażali bramce Łokietka. W 60 minucie wyrównał Tomasz Szablewski, który jak wiadomo najczęściej strzela bramki z główki. Nie inaczej było tym razem. W samej końcówce zwycięską bramkę na 2:1 w 85 minucie strzelił pozyskany z Kujawianki Izbica Kujawska Maciej Lewandowski, który nie dał najmniejszych szans w sytuacji sam na sam bramkarzowi Petrokanu. Zwycięstwo zasłużone dla Lidera, ale nie przyszło tak łatwo jak np. z Kujawiakiem Kowal.