Sparing MGKS Kujawiak Lumac Kowal - Kujawianka Izbica Kujawska 4:6. Grad bramek [relacja, zdjęcia]

W pierwszym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej MGKS Kujawiak Lumac Kowal uległ piątej drużynie czwartej ligi Kujawiance Izbica Kujawska 4:6.

Mecz odbył się w minioną sobotę 2 lutego 2019 roku o godz. 18:00 we Włocławku, późnym wieczorem na boisku ze sztuczną murawą przy sztucznym oświetleniu. Początkowo sparingpartnerem miała być grająca w piątej lidze ekipa włocławskiego Lider, ale z uwagi na problemy kadrowe z zebraniem drużyny, wyzwanie podjęła Kujawianka. Dla podopiecznych Dawida Kwiatkowskiego to pierwszy test na boisku po zimowej przerwie.

Pierwsze zajęcia na własnym obiekcie rozpoczęły się 28 stycznia 2019 r. Frekwencja na pierwszym treningu rozruchowym była praktycznie 100%. Zabrakło tylko bramkarza Macieja Bednarskiego.

W sobotnim meczu obaj trenerzy mieli do dyspozycji wszystkich piłkarzy, więc mogli dokonywać i testować różne ustawienia i roszady w polu. Trenerzy ustalili, że zmiany będą hokejowe, w zależności od potrzeb. Warunki do gry jak na okres zimowy były wyśmienite. Płyta boiska sucha, powietrze na plusie 4 stopnie. Pierwsze chwile pokazały, że na innym etapie przygotowań są piłkarze Kujawianki, był to ich trzeci sparing. Szybko opanowali boisko na całej długości i szerokości, czego efektem było szybko objęte prowadzenie. Już w 4 minucie w sytuacji sam na sam z Tomaszem Wojnowskim był Oleg Tabaka, ale Wojna wygrał ten pojedynek.

Jednak w 8 i 11 minucie był bezradny po strzałach Łukasza Galanciaka, który obnażył błędy kowalskiej obrony, wyprowadzając swój zespół na dwu bramkowe prowadzenie. Po stracie pierwszej bramki niespełna minutę później kowalanie wyprowadzili szybką kontrę, która zakończyła się faulem w polu karnym Macieja Lewandowskiego. Sprawcą faulu był Bartłomiej Mielczarek. Do wykonania jedenastki podszedł Bartosz Śmigiel, strzelił płasko w prawy dolny róg, ale młody golkiper Kujawianki Jakub Biernacki wyciągnął się jak struna piąstkując piłkę na rzut rożny.

W odpowiedzi szybkie kontry wyprowadziła Kujawianka. Na 3:0 w 16 minucie pięknym strzałem z woleja pod poprzeczkę popisał się Przemysław Kowalski, który w 19 minucie drugi raz wpisał się na listę strzelców, widząc dalekiej wyjście z bramki bramkarza Kujawiaka, przelobował Wojnowskiego podwyższając na 4:0. Minutę po stracie czwartego gola w idealnej sytuacji tzw. 100% znalazł się Dawid Kwiatkowski, ale przegrał pojedynek w sytuacji sam na sam z bramkarzem, Biernacki sparował piłkę na rzut rożny. W 29 minucie na 5:0 podwyższył piłkarz testowany. Dwie minuty później kontaktową bramkę zdobył dla Kujawiaka Mateusz Jakubowski. Mimo otwartej gry z jednej i drugiej strony wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po zmianie stron trenerzy dokonali zmian w swoich składach. W Kujawiaku wystąpili: Łukasz Grube, Piotr Szablewski, Damian Ratajczyk i Witalij Shvets. W 55 minucie bezpośrednio z rzutu wolnego drugą bramkę dla Kujawiaka zdobył Piotr Szablewski. W odpowiedzi w 60 minucie podwyższył na 6:2 Filip Korpalski, który wszedł w drugiej połowie. To było wszystkie gole jakie zdobyła Kujawianka w tym spotkaniu. Bo kolejne gole zdobywali kowalanie.

W 62 minucie Maciej Lewandowski przelobował bramkarza Kujawianki, młody bramkarz wyszedł zbyt daleko od własnej bramki, co skrzętnie wykorzystał Lewandowski, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców w 85 minucie. Jednak to było wszystko, na co stać było podopiecznych Dawida Kwiatkowskiego w tym spotkaniu. Przed trenerem i piłkarzami jeszcze sporo do poprawienia w taktyce gry, zwłaszcza w linii defensywnej.

MGKS Kujawiak Lumak Kowal – MGKS Kujawianka Izbica Kujawska 4:6 (1:5)
Bramki:
8' 1:0 Łukasz Galanciak
11' 2:0 Łukasz Galanciak
16' 3:0 Przemysław Kowalski
19' 4:0 P. Kowalski
29' 5:0 Mateusz Szafran
31' 5:1 Mateusz Jakubowski
55' 5:2 bezpośrednio z rzutu wolnego Piotr Szablewski;
60' 6:2 Filip Korpalski
62' 6:3 Maciej Lewandowski
85' 6:4 Maciej Lewandowski

WYNIKI INNYCH SPARINGÓW

Kujawiak: Dawid Kwiatkowski – grający trener
T. Wojnowski w bramce, Mateusz Jakubowski, K. Malinowski, P. Markowski, Mikołaj Jakubowski, H. Szymczak, D. Kwiatkowski, A. Czerwiński, B. Śmigiel, M. Lewandowski, piłkarz testowany.
Rezerwowi na zmiany: J. Frank, W. Shvets, D. Ratajczyk, Ł. Grube, P. Szablewski, W. Jakubowski.

Kujawianka Izbica Kujawska: Wiesław Borończyk - trener
J. Biernacki- bramkarz, D. Siek, M. Cichowlas, B. Mielczarek, M. Janik, J. Kołodziejski, M. Szafran, O. Tabaka, P. Karbowiński, P. Kowalski, Ł. Galańczak
Rezerwowi - na zmiany:
K. Wesołowski, F. Korpalski, N. Muszyński, M. Miziołek, D. Wojciechowski.

Kolejny sparing Kujawiak rozegra w najbliższą sobotę 9 lutego o godz. 19:00 na boisku ze sztuczna murawą OSiR we Włocławku z KS Sand Bus Kutno.

Wideo. Bramki. Włocłavia Włocławek - Mazur Gostynin 2:4 (1:0)