Sparing MGKS Kujawiak Lumac Kowal – LTP Lubanie 7:2 [relacja, zdjęcia]

W piątym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej MGKS Kujawiak Lumac Kowal pokonał piątoligowe LTP Lubanie 7:2.

W sobotni wieczór 23 lutego 2019 roku o godz.18:00 po raz piąty Kujawiak Lumac Kowal rozegrał sparing we Włocławku na boisku ze sztuczną nawierzchnią i sztucznym oświetleniem. Przeciwnikiem była drużyna grająca w V lidze LTP Lubanie. W drużynie z Lubania chorego trenera zastąpił na ławce kierownik drużyny - Marcin Zapiec, który miał do dyspozycji dłuższą ławkę piłkarzy rezerwowych niż trener Kujawiak.

Od pierwszego gwizdka sędziego tempo gry dyktował Kujawiak Kowal. Wynik otworzył po indywidualnej akcji w 5 minucie Maciej Lewandowski. Wyrównał w 19 minucie Paweł Zaranek. W 29 minucie super okazji po błyskawicznej kontrze Kujawiaka nie wykorzystał Witold Jakubowski, którego strzał zablokował obrońca LTP, mógł jeszcze dobitkę wykorzystać brat Mateusz, ale posłał piłkę obok prawego słupka. W 33 minucie kolejną szybką kontrę Kujawiaka wyprowadził prawą stroną Witek Jakubowski, dograł piłkę na 3 m do zamykającego akcję Lewandowskiego, ale ten z bliska w 100% sytuacji przestrzelił nad poprzeczką. Tuż przed przerwą na 2:1 strzałem z główki podwyższył grający trener Dawid Kwiatkowski. Asystę zaliczył Bartosz Śmigiel.

W przerwie trener Kwiatkowski dokonał dwóch zmian, za Huberta Szymczaka wszedł Witalij Shvets, a Mateusza Jakubowskiego zmienił jego starszy brat Mikołaj. Po wznowieniu gry do odrabiania strat ruszyli piątoligowcy. W 56 minucie przepiękną bramkę szczupakiem strzelił Łukasz Różański, ale asystent sędziego wskazał pozycję spalonego i sędzia bramki nie uznał. Mimo tej sytuacji, cały czas przewaga Kujawiaka była bezapelacyjna. Kolejne bramki dla kowalan były kwestią czasu.

W 64 minucie na 3:1 podwyższył Kwiatkowski wykorzystując podanie Bartosza Śmigla. Cztery minuty później swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu zaliczył grający trener Kujawiaka, tym razem skorzystał z asysty Mateusza Jakubowskiego. W 72 minucie na 5:1 podwyższył Mateusz Jakubowski. Dwukrotnie w 72 i 75 minucie tzw. 100% okazji nie wykorzystał Bartosz Śmigiel. W pierwszym przypadku przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem nad poprzeczką, a w drugim przypadku przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Lubania.

W 78 minucie na 6:1 podwyższył Maciej Lewandowski po podaniu Mikołaja Jakubowskiego, a minutę później drugą bramkę dla piątoligowców zdobył Radosław Kazimierczak. Asystę zaliczył Łukasz Grube, który tak niefortunnie zagrał, iż podał piłkę do nogi rywalowi, który skrzętnie z prezentu skorzystał. Wynik ustalił w 83 minucie Witalij Shvets po podaniu Kwiatkowskiego. Cieszy coraz lepsza postawa strzelecka podopiecznych Dawida Kwiatkowskiego przed rundą wiosenną.

MGKS Kujawiak Lumac Kowal – LTP Lubanie 7:2 (2:1)
Bramki:
5' 1:0 Maciej Lewandowski
19' 1:1 Paweł Zaranek
43' 2:1 Dawid Kwiatkowski - głową
64' 3:1 D. Kwiatkowski
68' 4:1 D. Kwiatkowski
72' 5:1 Mateusz Jakubowski
78' 6:1 M. Lewandowski
79' 6:2 Radosław Kazimierczak
83' 7:2 W. Shvets

Kujawiak: Dawid Kwiatkowski – grający trener
T. Wojnowski, Mateusz Jakubowski, K. Malinowski, Ł. Grube, P. Szablewski, P. Markowski, W. Jakubowski, H. Szymczak, D. Kwiatkowski, B. Śmigiel, M. Lewandowski.
Na zmiany: J. Frank, W. Shvets, Mikołaj Jakubowski.

W najbliższy piątek 1 marca 2019 roku o godz. 18:00 w siedzibie Centrum Społeczno-Kulturalnym miasta Kowala (po byłym dworcu autobusowym) odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze MGKS Kujawiak Lumac Kowal za 2018 rok, na które Zarząd zaprosił członków, piłkarzy i gości.

Kolejnym sparingpartnerem Kujawiaka będzie w sobotę 2 marca o godz. 14 piątoligowiec za miedzy Łokietek Brześć Kujawski. Spotkanie kontrolne odbędzie się we Włocławku na boisku OSiR ze sztuczna murawą.

Dodajmy, iż w LTP doszło do zmiany władzy. We wtorek 19 lutego odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze podczas którego zrezygnował prezes Jan Dzioba. Powołano nowy zarząd. Prezesem został Łukasz Malinowski. Ponadto w zarządzie znaleźli się Łukasz Kranc, Janusz Lambarski, Mateusz Piekarski i Piotr Rolirad. Komisja rewizyjna: Andrzej Kurtys, Sebastian Spaliński, Kamil Stefaniak.