Sparta Brodnica - MGKS Kujawiak Lumac Kowal 3:1 w 4. kolejce 4. ligi [zdjęcia]

WN
Bramkarza Sparty Brodnica Mateusza Wiśniewskiego atakuje Damian Ratajczyk z Kujawiaka Kowal
W minioną sobotę 26 sierpnia 2017 r. Sparta Brodnica pokonała w 4. kolejce o mistrzostwo IV ligi kujawsko-pomorskiej na stadionie OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 5 beniaminka MGKS Kujawiak Lumac Kowal 3:1, do przerwy 3:0.

Na przedmeczowej rozgrzewce kontuzji lewego kolana doznał Konrad Kujawski, którego karetka pogotowia zabrała do miejscowego szpitala na badania. Ponadto w meczu nie wystąpił inny piłkarz Kujawiaka Witalij Shvets, narzeka na ból pleców. Mecz poprowadziła trójka sędziów z KS Bydgoszcz, sędzią głównym był Bartosz Kowalczyk, na liniach asystowali: Marcin Nowakowski i Dawid Kosmala.

Od pierwszego gwizdka do ataku ruszyli gospodarze. W 5 minucie Bartosz Zalewski wrzucił piłkę w pole karne do wychodzącego na pozycję Adama Reise, ale wg. sędziego sfaulował bramkarza Macieja Bednarskiego. W 6 minucie żółta kartka został ukarany kapitan Kujawiaka Kamil Malinowski za niesportowe zagranie piłki po odgwizdanym faulu.

W 7 minucie Adam Reise strzałem z główki wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, który wykorzystał wrzutkę piłki w pole karne z lewej strony boiska od Macieja Koczura. W 9 minucie kowalanie wyprowadzili pierwszą kontrę na bramkę Sparty. Filip Kaźmierczak z prawej strony wrzucił piłkę w pole karne na 10 m do Bartosza Śmigla, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko nad bramką. W 17 minucie Tomasz Kaźmierczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Bednarskim, była to tzw. 100% okazja, którą wygrał golkiper Kujawiaka. W 18 minucie spotkania na 2:0 podwyższył ponownie Adam Reise, który w dziecinny sposób ograł Malinowskiego, minął Bednarskiego i skierował piłkę do pustej bramki. Asystę zaliczył Marcin Rupiński, który obsłużył prostopadłym podaniem swojego kolegę.

W 20 minucie soczystym strzałem z 14 m popisał się Bartosz Śmigiel, jednak bramkarz Sparty Mateusz Wiśniewski poradził sobie z obroną. Asystę zaliczył grający trener Dawid Kwiatkowski. W 31 minucie Radosław Simson sfaulował tuż przed linią pola karnego Kacpra Ciesielskiego. Z rzutu wolnego huknął na bramkę Arkadiusz Suchomski, lecz golkiper gospodarzy sparował piłkę przed siebie, z dobitki szukał szansy Witold Jakubowski, ale zbyt lekko strzelił i tym bramkarz poradził sobie z opanowaniem piłka. W 35 minucie bliski ustrzelenia klasycznego hat-tricka był Adam Reise. Tym razem piłkę z lewej strony w pole karne wrzucił Radosław Simson do której doszedł Adam Reise, strzelił z 14 m ale piłka przeszła wzdłuż bramki. W 39 minucie Simson obsłużył celnym podaniem Łukasza Ciechowskiego, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko nad poprzeczką kowalskiej bramki. Tuż przed końcem pierwszej połowy Tomasz Kaźmierczyk po indywidualnej akcji wyłożył piłkę Bartoszowi Zalewskiemu, który bez problemów podwyższył pięknym strzałem w lewe okienko na 3:0.

Od początku drugiej odsłony do odrabiania strat ruszyli podopieczni Dawida Kwiatkowskiego. Już w 46 minucie super okazję do strzelenia kontaktowej bramki miał grający trener Dawid Kwiatkowski, który z 3 m nie trafił do bramki po dośrodkowaniu Śmigla. W 52 minucie Adam Reise dokładnym podaniem obsłużył Tomasza Kaźmierczyka, a ten huknął jak z armaty, lecz piłka po drodze odbiła się od nogi Suchomskiego i wyszła na rzut rożny. W 55 minucie Bartosz Śmigiel zdobył kontaktowego gola dla Kujawiaka. Bramka dodała piłkarzom Kujawiaka skrzydeł, coraz śmielej atakowali bramkę Sparty. Jednak ich ataki nie przyniosły oczekiwanego skutku. W odpowiedzi bliski zdobycia czwartej bramki był Kaźmierczyk, który w 100% sytuacji z 5 metrów nie zdołał pokonać Bednarskiego. Minutę później szybka kontrę wyprowadził Kujawiak. Damian Ratajczyk w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. W 60 minucie trener Sparty dokonał pierwszej zmiany, Łukasza Ciechowskiego zmienił Szymon Ciechowski. W 68 minucie Dawid Kwiatkowski dokonał pierwszej zmiany w swojej drużynie, Filipa Kaźmierczaka zmienił Mateusz Jakubowski. W 70 minucie trener Sparty dokonał drugiej zmiany, Bartosza Zalewskiego zmienił Mirosław Ratkowski. W 75 minucie trener Bukowski dokonał trzeciej zmiany, Tomasza Kaźmierczyka zmienił Karol Witkowski.

W 79 minucie bliski skompletowania hat-tricka był Adam Reise, jednak w 100% sytuacji z 3 metrów nie zdołał pokonać Bednarskiego. W 80 minucie drugiej zmiany w swojej drużynie dokonał Dawid Kwiatkowski, Bartosza Śmigla zmienił Dominik Gajewski. Dwie minuty później Maciej Bednarski popisał się kolejny raz super interwencją, broniąc z bardzo bliska strzał Adama Reise, który otrzymał idealne podanie od Karola Witkowskiego. Kolejnej okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Reise w 87 minucie, jego strzał zastopował Suchomski, posyłając piłkę na rzut rożny. W 88 minucie ostatniej zmiany w swojej ekipie dokonał trener Sparty, Marcina Rypińskiego zmienił Piotr Lamka. Mimo doliczenia 2 minut do regulaminowego czasu gry, wynik nie uległ zmianie. Zdecydowanie lepszą drużyną była Sparta Brodnica. Gospodarze zaskoczyli w pierwszej połowie podopiecznych Dawida Kwiatkowskiego swoimi błyskawicznymi kontrami, po których padały bramki. W drugiej odsłonie, więcej z gry mieli goście, lecz nie potrafili udokumentować tego strzeleniem kolejnych bramek. Tak, więc pierwszych punktów przyjdzie Kujawiakowi szukać na własnym boisku w dwóch kolejkach, gdzie zagrają z Notecianką Pakość i Pogonią Mogilno.

Sparta Brodnica - Kujawiak Kowal 3:1 (3:0)
MGKS Kujawiak Lumac Kowal: Dawid Kwiatkowski – trener
M. Bednarski, K. MaBKS Sparta Blinowski (6' ż.k.), Sz. Gawłowski, A. Suchomski, Mikołaj Jakubowski, K. Ciesielski, D. Kwiatkowski, D. Ratajczyk, W. Jakubowski, F. Kaźmierczak (68'Mateusz Jakubowski), B. Śmigiel (80' D. Gajewski).
Rezerwowi: T. Wojnowski, M. Jakubowski, R. Jakubowski, D. Gajewski, K. Kujawski.

BKS Sparta Brodnica: Daniel Bukowski - trener
M. Wiśniewski, R. Simson, K. Janczak, S. Brzóska, M. Koczur, M. Brzóska, M. Rupiński (88' P. Lamka), T. Kaźmierczyk (75' K. Witkowski), Ł. Ciechowski (60' Sz. Ciechowski), B. Zalewski (70' M. Ratkowski), A. Reise.
Rezerwowi: D. Łazicki, B. Kaczyński, P. Lamka, Sz. Ciechowski, M. Ratkowski, K. Witkowski.

W najbliższą niedzielę 3 września o godz. 16:00 Kujawiak Lumac Kowal zmierzy się na własnym boisku z Notecianką Pakość, a za dwa tygodnie 10 września również u siebie będzie podejmował Pogoń Mogilno.