Sukcesy karateków KKT ZANSHIN Lubień Kujawski. Jakub Górski brązowym medalistą mistrzostw Polski

Online
W hali Globus w jubileuszowych XXX Mistrzostwach Polski rywalizowało niemal 300 zawodników z całej Polski, którzy w mistrzostwach wojewódzkich zajęli miejsca medalowe - pierwsze cztery miejsca w konkurencjach indywidualnych i pierwsze dwa miejsca w konkurencjach drużynowych.

Informowaliśmy już o sukcesie Zuzanny Smardzewskiej podczas mistrzostw Polski w Tradycyjnym Karate-Do. Zawodniczka WKKT zdobyła złoty medal w kategorii juniorek.

W Lublinie udanie spisał się też reprezentant Klubu Karate Tradycyjnego ZANSHIN Lubień Kujawski Jakub Górski, który wywalczył brązowy medal wywalczył w kumite.Tuż za podium na czwartym miejscu w kata uplasowali się Radosław Dykczyński (Instytut KT Włocławek) i Eryk Kot (Włocławski KKT).

Punkty w systemie sportu młodzieżowego wywalczyli również: Paulina Wnukiewicz (5 miejsce, kumite, WKKT), Maciej Chirkowski (5, kumite, KKT ZANSHIN), Patrycja Matuszewska (6, kumite, IKT Włocławek), Martyna Szwedowska (7, kumite, Instytut KT Włocławek).

W hali Orbita we Wrocławiu odbył się natomiast XIX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do Wrocław 2019. To największe i najważniejsze zawody dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat, które rozegrano na 10 matach. Wystartowało w nich 1200 zawodników z 64 klubów z całej Polski.

Pierwsze miejsca w kata wywalczyli: Adrian Kosmalski i Nadia Martyka (oboje KKT ZANSHIN). Drugą lokatę zajął w kumite Michał Bernyś (Akademia Zdrowia i KT Włocławek). Brązowe medale zdobyli w kata: Karolina Kwarcińska (KKT Kowal), Kacper Kułakowski (AZiKT), Kacper Piasta (WKKT), Hubert Andrzejewski (WKKT), Jakub Orczyk, Michał Rykaczewski (KKT ZANSHIN) oraz Adam Kolasiński w kumite (IKT).

- Jestem bardzo zadowolony z osiągnięć moich zawodników w zawodach w całym sezonie. Uwieńczeniem sukcesów był wyjazd do Wrocławia i sprawdzenie swoich umiejętności na arenie ogólnopolskiej - powiedział Tomasz Mojzyk instruktor KKT ZANSHIN.

Zawody w Lublinie i Wrocławiu były ostatnimi i najważniejszymi w sezonie turniejami tradycyjnego karate-do