Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak będzie wyglądać nowy dworzec we Włocławku, który wybuduje Budimex z Warszawy. Koszt inwestycji to ponad 25 mln złotych

Karol Poliński
Wizualizacja nowego dworca kolejowego we Włocławku. W galerii można też zobaczyć, jak dworzec wyglądał dawniej i jak wygląda dziś.
Wizualizacja nowego dworca kolejowego we Włocławku. W galerii można też zobaczyć, jak dworzec wyglądał dawniej i jak wygląda dziś. PKP SA
Budimex z Warszawy wygrał przetarg na budowę nowego włocławskiego dworca. Nie jest to zaskoczenie, bowiem z 13 złożonych PKP ofert warszawska była najtańsza.

Zobacz wideo: Żywność drożeje szybciej niż przewidywano

PKP rozstrzygnęły przetarg na budowę nowego włocławskiego dworca. Został ogłoszony jeszcze w 2020 r., a przyjmowanie ofert zakończyło się pod koniec lutego bieżącego roku. Przetarg wygrał warszawski Budimex, o czym PKP poinformowały na swojej stronie zakupowej

Potwierdziła to także Aleksandra Grzelak, główny specjalista w Biurze Komunikacji PKP SA: - Potwierdzamy, że w postępowaniu dla budowy dworca kolejowego we Włocławku za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez Budimex SA. Zakładając, że nie pojawią się żadne odwołania, będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą.

Nowy trzykondygnacyjny dworzec kolejowy we Włocławku będzie miał długość 91 m i szerokość 24 m. Ma się składać z trzech segmentów

Z 13 zgłoszonych ofert wygrała oferta firmy Budimex z Warszawy opiewająca na 25 mln 679 562,39 zł. Była najniższą, najdroższa sięgała kwoty ponad 34,5 mln złotych. Na realizację wszystkich zaplanowanych robót Budimex ma 546 dni.

Budowa nowego dworca we Włocławku ruszy lada dzień

Nowy dworzec we Włocławku - kolejne kroki w harmonogramie:

  • marzec 2021 - podpisanie umowy z wykonawcą
  • marzec 2021 - wrzesień 2022 - roboty budowlane
  • listopad 2022 - uzyskanie pozwolenia na użytkowanie

Zanim jednak Budimex przystąpi do rozbiórki starego dworca, który oddany został do użytku w 1975 r., przygotuje kontenerowy dworzec tymczasowy zlokalizowany w południowej części dworcowego terenu.

Nowy budynek dworca kolejowego we Włocławku będzie miał trzy segmenty

Nowy trzykondygnacyjny dworzec kolejowy we Włocławku będzie miał długość 91 m i szerokość 24 m. Ma się składać z trzech segmentów. Jego centralną część będzie stanowił hol główny z wejściem do tunelu i na peron przylegający do dworca.

Stanowiska kasowe będą rozdzielone na dwie strony holu - w jednej zlokalizowane zostaną kasy biletowe kolei, w drugiej - kasy biletowe PKS i MPK. Hol główny zostanie obłożony płytami granitowymi, zastosowane zostaną sufity podwieszane.

Na dworcu we Włocławku będą też lokale komercyjne

Na terenie dworca we Włocławku przewidziano również lokale komercyjne, w tym dwa gastronomiczne, a także siedzibę informacji turystycznej, pomieszczenia socjalne dla kierowców MPK i PKS. W tym obiekcie będzie miał swoją nową siedzibę także Wydział Komunikacji Urzędu Miasta we Włocławku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto