Tak było na trasie ANWIL Półmaratonu 2021 we Włocławku [zdjęcia, wideo, wyniki]

Paweł Czarniak
ANWIL Półmaratonu 2021 we Włocławku
ANWIL Półmaratonu 2021 we Włocławku PCz
Dmytro Didovodiuk (Ukraina) wygrał 8. Anwil Półmaraton Włocławek 2021. Na metę wpadł tuż po godzinie 12. Drugi na mecie stadionu OSiR zameldował się Boniface Nduva Wambua (Kenia). Trzecie miejsce zajął Filip Michalski (Urząd Miasta Włocławek).

W niedzielę (10 października 2021) rozegrany został 8. ANWIL Półmaraton Włocławek. W ósmej edycja półmaratonu z miejską trasą liczącą 21,097 km mierzyło się 317 biegaczy z całej Polski (tylu opłaciło pakiet startowy).Zobacz zdjęcia

8. Anwil Półmaraton Włocławek 2021 - kobiety

1. Valentyna Varetska (Ukraina) - 7 w generalce (1:20:18)
  2. Olesia Didovodiuk (Ukraina) - 11 (1:22:51)
  3. Beata Niemyjska (Sztum) - 21 (1:25:20)

Start (początek o godzinie 11) i meta dla biegu głównego i biegów dziecięcych usytuowane były na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku przy ul. Leśnej. Gdy dorośli ruszą w miasto stadion przejmą dzieci i młodzież, którzy rywalizować będą zgodnie z kategorią wiekową w zawodach pod nazwą "Anwilki na Start" (od Biegu Bąbla po Bieg Zucha)