Tak przebiegają ferie zimowe 2022 we Włocławku - klub "Zazamcze" i muzeum [zdjęcia]

Wojciech Alabrudziński
Wojciech Alabrudziński
Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Ferie zimowe 2022 we Włocławku - klub "Zazamcze" Centrum Kultury "Browar B.", Muzeum Historii Włocławka i Muzeum Etnograficzne.
Ferie zimowe 2022 we Włocławku - klub "Zazamcze" Centrum Kultury "Browar B.", Muzeum Historii Włocławka i Muzeum Etnograficzne. Wojciech Alabrudziński
Udostępnij:
Ferie zimowe w naszym województwie potrwają do 30 stycznia. Uczniowie, którzy zostają na czas ferii we Włocławku, nie muszą się nudzić. Przygotowano dla nich szereg atrakcji. Ofertę ma m.in. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej i Centrum Kultury "Browar B.". Zobaczcie na zdjęciach, jak przebiegają zajęcia podczas ferii.

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

Ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim trwać będą do 30 stycznia 2022 roku. Uczniowie, którzy zostają na czas ferii we Włocławku, nie muszą się nudzić. Przygotowano dla nich szereg atrakcji.

Bezpłatne ślizgawki dla uczniów z Włocławka

W pięciu szkołach (SP 10, 14, 18, 19 oraz w Zespole Szkół nr 3) trwać będą półkolonie, w których udział weźmie 122 uczniów. Przygotowano dla nich warsztaty, pogadanki, gry, konkursy, wycieczki tematyczne, zajęcia na świeżym powietrzu, zajęcia integrujące i sportowe.

Przez całe ferie uczniowie szkół podstawowych i średnich mogą bezpłatnie korzystać z dwóch lodowisk funkcjonujących w mieście.

- Za okazaniem aktualnej legitymacji szkolnej, dzieci mogą bezpłatnie ślizgać się na lodowiskach przy al. Chopina 8 oraz Wysokiej 12 w ramach dwóch wejść: godz. 11 - 12:10 oraz 13: - 14:10 od poniedziałku do piątku (17-21 stycznia i 24-28 stycznia) - informuje włocławski ratusz.

Za dodatkowe usługi (np. wypożyczenie łyżew), trzeba zapłacić zgodnie z cennikiem.

Bogatą ofertę na czas ferii przygotowały również placówki kultury: Browar B.; Teatr Impresaryjny; Galeria Sztuki Współczesnej oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Teatralne warsztaty w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku

- Teatr zorganizuje w trakcie ferii zajęcia warsztatowe mające na celu w lekki, wesoły sposób uzmysłowić uczestnikom jak ciężka jest praca aktora przygotowującego rolę. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się m.in. z metodami ćwiczeń oddechowych, gimnastyką twarzy, ust, języka, gimnastyką rozciągającą i ogólną, metodami relaksacyjnymi. Będą również uczestniczyć w zabawach i grach scenicznych - informuje Urząd Miasta.

Zajęcia będę odbywać się od 24 do 28 stycznia w godz. 10- 11.30. Jest to oferta skierowana do grup zorganizowanych z placówek kultury, szkół, bibliotek i świetlic, w których odbywają się półkolonie. Zapisy telefoniczne lub osobiście w godz. 9-14 pod nr 54 231 47 60, 54 231 47 61.

Zajęcia dla grup i rodzin w Galerii Sztuki Współczesnej oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Warsztaty dla grup zorganizowanych (do 15 osób), pn. „Malowane rzeczy”, przygotowała Galeria Sztuki Współczesnej. Bilety kosztują 20 zł. Daty i godziny zajęć do uzgodnienia z opiekunami grup. Szczegóły i zapisy pod nr tel. 54 411 21 20.

Na warsztaty dla grup zorganizowanych oraz dzieci wraz z rodzicami/opiekunami, zaprasza także Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. W ofercie rodzinnej Muzeum proponuje następujące zajęcia: „Podróże małe i duże” (10 zł), „Między nami jaskiniowcami” (10 zł), „Portrety modernistyczne” (11 zł). Szczegóły na stronie internetowej Muzeum.

Darmowe zajęcia dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włocławku

Ofertę bezpłatnych zajęć na ferie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza. Obowiązują zapisy telefoniczne lub osobiste. Wśród propozycji znalazły się między innymi:

  • zajęcia literackie „Pippi i poszukiwacze skarbów” - 17 i 18 stycznia w godz. 10-11, w Filii nr 1 przy ul. Staszica 1 (tel. 54 231 55 50 w. 13);
  • „Z wizytą w Krainie Czarów” - 18 stycznia o godz. 10:30, w Filii nr 6 przy #ul. Żytniej (tel. 54 233 84 34);
  • warsztaty literacko-plastyczne „Miodowe Ferie” (związane z Kubusiem Puchatkiem) - 18, 20, 25 i 27 stycznia, w godz. 11-13, w Filii nr 2 przy ul. Dziewińskiej 17 (54 233 84 45).

Ferie zimowe z „Browerem B.” we Włocławku

Warsztaty plastyczne, taneczne, aktorskie i sportowe - to tylko część atrakcji, jakie na ferie zimowe proponuje Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku.

Przy ul. Łęgskiej 28 zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat prowadzone będą w drugim tygodniu ferii, w godz. 10-13. W poniedziałek 24 będzie można własnoręcznie zrobić niepowtarzalne breloki do kluczy w postaci zwierzątek i fantazyjnych ludzików. Breloki powstaną z korków, filcu, kolorowych pręcików i farb.

25 stycznia podczas zajęć „Marzenie o scenie” - Dominika Miękus, aktorką teatru Baj Pomorski w Toruniu, poprowadzi warsztaty aktorskie. Dzień później przewidziano warsztaty plastyczne, podczas których dzieci stworzą różnobarwne kompozycje ze szkiełek, ceramicznych kafelków, kamyków i koralików. Czwartek (27 stycznia) upłynie pod znakiem zajęć taneczno- ruchowych z nauką podstawowych kroków oraz układów do energetycznej, szybkiej muzyki. W piątek 28 stycznia można będzie zrobić fantazyjne maski superbohaterów.

Każdego dnia w zajęciach uczestniczyć może 20 osób. Opłata za jeden dzień wynosi 15 zł. Bilety można kupić w Kasie Centrum Kultury „Browar B” od 10 stycznia. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 54 427 02 47 oraz 54 427 02 36.

Zajęcia w klubie „Łęg” we Włocławku

W Klubie „Łęg” i „Zazamcze” zajęcia zaplanowano jedynie na pierwszy tydzień ferii. W pierwszym zajęcia będą trwały pięć dni, w drugim trzy.

W Klubie „Łęg” przy Płockiej zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat trwać będą od 17 do 21 stycznia w godz. 10-14. Bilety są już dostępne. Dzienny limit miejsc, to 15 osób. Opłata wynosi 30 zł za cały tydzień. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 54 233 97 05.

Na 17 stycznia (poniedziałek)zaplanowano „Sportowy dzień”- aktywność fizyczna na boisku i wyjście na basen. We wtorek 18 stycznia „Bajkowy dzień”, czyli bajkoterapia połączona z przygotowaniem przedstawienia kukiełkowego. 19 stycznia na dzieci czekają zajęcia taneczno-ruchowe i animacje w czasie warsztatów pn. „Taniec i ruch to zdrowy duch”. 20 stycznia, podczas zajęć „Zdrowo i bezpiecznie”, z dziećmi spotka się policjant i ratownik medyczny. Przeprowadzą pogadankę o zdrowym odżywianiu. W piątek 21 stycznia, w ostatni dzień zajęć, zaplanowano pożegnalne ognisko z pieczeniem kiełbasek, karaoke oraz pokaz talentów.

Trzy dni zajęć na „Zazamczu” we Włocławku

Opłata za jeden dzień zajęć w Klubie „Zazamcze” wynosi 10 zł. Sprzedaż biletów w Klubie przy Toruńskiej trwa od 4 stycznia. Limit miejsc, to 20 osób dziennie. Zajęcia, przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Prowadzone będą od godz. 10 do 13. W poniedziałek 17 stycznia zaplanowano warsztaty plastyczne „Makaronowe szaleństwo”. W środę 19 stycznia warsztaty scrapbookingu pt. „Album Tajemnic”. W piątek 21 stycznia odbędą się warsztaty plastyczne z masą solną pn. „Na dnie oceanu”

Szczegółowe informacje pod numerem tel. 54 232 25 66, 799 111 051.

Więcej informacji na temat oferty dla uczniów z Włocławka na czas ferii zimowych, można znaleźć na stronie ratusza. Wybrane propozycje prezentujemy także w poniższej galerii:

Ferie w województwie kujawsko-pomorskim trwać będą od 17 do 30 stycznia 2022 roku. We Włocławku przygotowano sporo atrakcji. Szczegóły na kolejnych stronach

Ferie zimowe 2022 we Włocławku. Takie atrakcje przygotowano ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie