Tak wygląda nowe Centrum Przesiadkowe we Włocławku. Obsługuje już podróżnych [zdjęcia]

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Tak wygląda Centrum Przesiadkowe przy ul. Okrzei we Włocławku. Nowy węzeł przesiadkowy obsługuje podróżnych od 19 stycznia 2022 roku
Tak wygląda Centrum Przesiadkowe przy ul. Okrzei we Włocławku. Nowy węzeł przesiadkowy obsługuje podróżnych od 19 stycznia 2022 roku Wojciech Alabrudziński
Udostępnij:
Od środy 19 stycznia 2022 roku pasażerowie mogą korzystać z nowego Centrum Przesiadkowego, które powstało przy ul. Okrzei we Włocławku. Nowy węzeł obsługuje podmiejski i międzymiastowy ruch autobusowy. Zobaczcie, jak wygląda nowe Centrum Przesiadkowe we Włocławku.

Wideo. Nowe drony dla Wojska Polskiego

Budowa Centrum Przesiadkowego przy ul. Okrzei we Włocławku rozpoczęła się w lipcu 2020 roku. Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, prace miały trwać do końca marca 2021 roku. Znacznie się jednak opóźniły. Jak już informowaliśmy, przyczyniło się do tego między innymi opóźnienie w rozbiórce starego budynku dworca PKP.

Pasażerowie już korzystają z nowego Centrum Przesiadkowego we Włocławku

W środę 19 stycznia 2022 roku nowe Centrum Przesiadkowe we Włocławku zaczęło obsługiwać pasażerów. W ramach inwestycji powstały tam między innymi: zadaszone miejsca dla pasażerów i nowe stanowiska - osiem dla podróżnych odjeżdżających z Włocławka i dwa dla przyjeżdżających do miasta. Nie brakuje także ławek czy koszy na śmieci.

- Udostępniliśmy 10 stanowisk, które będą obsługiwały ruch podmiejski, międzyregionalny, a także transport prywatny. Docelowo chcemy skupić w tym miejscu cały transport autobusowy - poinformował na Facebooku włocławski magistrat.

Nowy obiekt jest oświetlony, na jednej z wiat zamontowano także podświetlany na niebiesko napis „Centrum Przesiadkowe Włocławek”. Warto dodać, że za kilka miesięcy na stanowiskach, z których odjeżdżają autobusy, pojawią się również multimedialne tablice informacyjne. Obecnie trwa przetarg na dostawę wspomnianych tablic multimedialnych oraz tablicę zbiorczą DIP wraz z niezbędnym systemem.

Tyle kosztowała budowa nowego Centrum Przesiadkowego we Włocławku

Budową węzła przesiadkowego przy ul. Okrzei we Włocławku zajmowało się konsorcjum firm - Girder (lider) i Drogtom (członek). Jest to część zadania inwestycyjnego pn. „Rozwój zrównoważonego transportu zbiorowego poprzez poprawę efektywności energetycznej, wdrożenie technologii niskoemisyjnej we Włocławku w ramach projektu BIT - CITY II”.

Inwestycja kosztowała blisko 9 milionów złotych. Całe zadanie będzie jednak droższe, ponieważ węzeł przesiadkowy trzeba wyposażyć. W projekcie zapisano też zakup autobusu elektrycznego. Całkowity koszt zadania wyniesie więc 16,5 miliona złotych. Na realizację zadania miasto otrzymało środki unijne w wysokości 13 61878️6,80 zł.

 

Tak wygląda Centrum Przesiadkowe przy ul. Okrzei we Włocławku. Nowy węzeł przesiadkowy obsługuje podróżnych od 19 stycznia 2022 roku

Tak wygląda nowe Centrum Przesiadkowe we Włocławku. Obsługuj...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie