Dmytro Didovodiuk z Ukrainy wygrał 8. Anwil Półmaraton Włocławek 2021 [relacja, wyniki, zdjęcia, wideo]

OPRAC.: Online
Dmytro Didovodiuk (Ukraina) wygrał 8. Anwil Półmaraton Włocławek 2021. Na metę wpadł tuż po godzinie 12. Drugi na metę stadionu OSiR wpadł Boniface Nduva Wambua (Kenia).  Trzecie miejsce zajął Filip Michalski (Urząd Miasta Włocławek).
Dmytro Didovodiuk (Ukraina) wygrał 8. Anwil Półmaraton Włocławek 2021. Na metę wpadł tuż po godzinie 12. Drugi na metę stadionu OSiR wpadł Boniface Nduva Wambua (Kenia). Trzecie miejsce zajął Filip Michalski (Urząd Miasta Włocławek). Pcz
Dmytro Didovodiuk (Ukraina) wygrał 8. Anwil Półmaraton Włocławek 2021, który odbył się w niedzielę 10 października. Na metę wpadł tuż po godzinie 12. Drugi na mecie stadionu OSiR zameldował się Boniface Nduva Wambua (Kenia). Trzecie miejsce zajął Filip Michalski (Urząd Miasta Włocławek).

8. Anwil Półmaraton Włocławek 2021 - kobiety

1. Valentyna Varetska (Ukraina) - 7 w generalce (1:20:18)
  2. Olesia Didovodiuk (Ukraina) - 11 (1:22:51)
  3. Beata Niemyjska (Sztum) - 21 (1:25:20)

3. Joanna Czerenkiewicz-Pałucka – 2:04:39

8. ANWIL Półmaraton Włocławek zakończony. Na starcie zawodów stanęło ponad trzystu biegaczy, a zwycięzcą został Dmytro Didovodiuk z Ukrainy. W pięknej, słonecznej aurze rywalizowały także dzieci.

To był jeden z najlepszych półmaratonów w historii Włocławka i zapewne jeden z najatrakcyjniejszych w tym roku w Polsce. Ponad trzystu biegaczy na dystansie 21,097 km i pół tysiąca dzieci w krótkich biegach po bieżni stadionu nie tylko rywalizowało o jak najlepsze czasy, ale przede wszystkim promowało zdrowy i aktywny styl życia. Wszystko w wesołej, gwarnej atmosferze oraz rześkiej i słonecznej (idealnej dla biegaczy) pogodzie.

Bieg główny rozpoczynał i kończył się na Stadionie OSiR, a w pozostałej części prowadził przez najbardziej malownicze zakątki Włocławka, w tym m.in. Park Słodowo, Park Sienkiewicza, Bulwary im. J. Piłsudskiego i Park Łokietka. Trasa, mimo że niepozbawiona lekkich wzniesień, sprzyjała osiąganiu życiowych rezultatów. Choć półmaraton organizowany był głównie dla biegaczy-amatorów, to warto odnotować, że w dobrym stylu zwyciężył go ukraiński długodystansowiec Dmytro Didovodiuk, a wśród pań triumfowała jego rodaczka Valentyna Varetska. Miejscowych kibiców, których na trasie było bardzo wielu, ucieszył fakt, że trzecie miejsce zajął zawodnik LKS Vectry Włocławek, Filip Michalski.

Czas, który seniorzy spędzili przemierzając ulice Włocławka, dzieci wykorzystały by spróbować swoich sił w biegach „Anwilki na Start”. Nie była w nich prowadzona klasyfikacja. Nagrody i medale otrzymał każdy, kto odważył się wziąć udział. Dla wielu maluchów była to pierwsza okazja by zasmakować atmosfery stadionu i zawodów sportowych.

A było czego „smakować”. Kolorowe namioty, flagi, muzyka, medale, nagrody, statuetki, kwiaty, kujawskie hostessy, konferansjer. A dopełniała wszystkiego obecność gwiazd sportu. Rozgrzewki prowadzili lekkoatletyczni mistrzowie Polski Klaudia Kazimierska i Sebastian Urbaniak, a w biegu głównym z powodzeniem udział wziął olimpijczyk, wioślarz Fabian Barański.

W ósmej edycja półmaratonu z miejską trasą liczącą 21,097 km zmierzyło się 307. biegaczy z całej Polski (do mety dobiegło 306).

Start (początek o godzinie 11) i met a dla biegu głównego i biegów dziecięcych usytuowane będą na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku przy ul. Leśnej. Gdy dorośli ruszyli w miasto stadion przejęły dzieci i młodzież, którzy rywalizowali zgodnie z kategorią wiekową w zawodach pod nazwą "Anwilki na Start" (od Biegu Bąbla po Bieg Zucha)

Organizatorem 8. ANWIL Półmaratonu Włocławek był Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra przy wsparciu Urzędu Miasta Włocławek i Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Sponsorem strategicznym wydarzenia jest niezmiennie ANWIL SA.
Kolejna edycja zawodów zaplanowana jest tradycyjnie na drugą niedzielę października 2022.

Zdjęcia ze startu

Nagrody podczas 8. ANWIL Półmaratonu Włocławek:

Kategoria OPEN kobiety: 1. miejsce – 1 500 zł 2. miejsce – 1 000 zł 3. miejsce – 750 zł

Kategoria OPEN mężczyźni: 1. miejsce – 1 500 zł 2. miejsce – 1 000 zł 3. miejsce – 750 zł

Kategoria drużynowa: 1. miejsce – 2 000 zł 2. miejsce – 1 500 zł 3. miejsce – 1 000 zł

Najlepsza włocławianka: nagroda od VW Wątarski
Najlepszy włocławianin: nagroda od VW Wątarski

Najlepsza kobieta ANWIL TEAM: nagroda rzeczowa

Najlepszy mężczyzna ANWIL TEAM: nagroda rzeczowa

12 kategorii wiekowych kobiet: 1. miejsce – statuetka i upominki 2. miejsce – statuetka 3. miejsce – statuetka

12 kategorii wiekowych mężczyzn: 1. miejsce – statuetka i upominki 2. miejsce – statuetka 3. miejsce – statuetka

Prowadzona była klasyfikacja open kobiet i mężczyzn oraz w następujących kategoriach wiekowych:

Informator drogowy 8. ANWIL Półmaraton Włocławek

W związku z organizacją 8. ANWIL Półmaraton Włocławek są czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Oto planowane zamknięcia poszczególnych ulic. Oto opis najistotniejszych zmian

• META – stadion OSiR

Opłata startowa za bieg główny uzależniona jest od rodzaju pakietu startowego i czasu dokonanej wpłaty. Obecnie wynosi 60,00 zł za Pakiet BASIC lub 90,00 zł za Pakiet STANDARD. Pakiet BASIC zawiera: