Takie projekty zgłoszono do Budżetu Obywatelskiego Włocławka na 2022 rok

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
W 2022 roku, w ramach Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy Włocławka mają do rozdysponowania 4 mln zł
W 2022 roku, w ramach Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy Włocławka mają do rozdysponowania 4 mln zł Szymon/archiwum
Urząd Miasta Włocławek zakończył weryfikację projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Do głosowania wstępnie zakwalifikowano 39 projektów. Osiem uzyskało ocenę negatywną. Do 4 czerwca trwać będzie procedura odwoławcza dotycząca odrzuconych projektów, a głosowanie rozpocznie się 21 czerwca.

Zobacz wideo: Będzie wakacyjny boom? Polacy stęsknieni za podróżami.

4 miliony złotych w ramach Budżetu Obywatelskiego Włocławka na 2022 rok

W ramach Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok, mieszkańcy będą mogli rozdysponować łącznie 4 miliony złotych, w poszczególnych kategoriach projektów:

  • kategoria zielona (obejmuje projekty związane z roślinnością na terenach należących do miasta) – w ramach tej puli do wydania jest 1 milion złotych;
  • kategoria instytucjonalna (są to projekty realizowane na obszarze należącym do placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Włocławek) – w ramach tej puli do wydania jest 1 milion złotych;
  • kategoria ogólnomiejska (obejmuje projekty, które nie kwalifikują się do pozostałych kategorii) – w ramach tej puli do wydania są 2 miliony złotych.

Ile projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Włocławka przeszło pozytywną weryfikację?

Projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok można było zgłaszać do 28 kwietnia bieżącego roku. Włocławianie zgłosili łącznie 47 projektów. Włocławski magistrat zakończył już formalno-merytoryczną oceną propozycji, które zgłosili mieszkańcy. Wstępnie pod głosowanie zakwalifikowano 39 propozycji:

  • 26 projektów w kategorii ogólnomiejskiej,
  • 9 w kategorii instytucjonalnej,
  • 4 w kategorii zielonej.

Osiem projektów uzyskało negatywną ocenę, trzy zostały połączone z innymi projektami, a jeden został wycofany przez osobę zgłaszającą. Do 4 czerwca (do godz. 23:59) wnioskodawcy odrzuconych projektów mają czas na złożenie odwołania.

- Teraz rusza procedura odwoławcza. Każdy wnioskodawca może złożyć odwołanie od negatywnego wyniku weryfikacji w formie pisemnej w terminie 7 dni od daty opublikowania wyników oceny projektów. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Włocławek. Odwołanie musi zawierać imię, nazwisko, adres zamieszkania i podpis odwołującego

– informuje Urząd Miasta Włocławek.

Lista projektów ostatecznie zakwalifikowanych pod głosowanie zostanie ogłoszona 18 czerwca 2021. Głosowanie rozpocznie się 21 czerwca i potrwa do 5 lipca. Zwycięskie projekty Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok będą znane do 4 sierpnia.

Jakie projekty zgłosili mieszkańcy Włocławka do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok?

Wśród wstępnie zakwalifikowanych pod głosowanie projektów najwięcej propozycji (26) zgłoszono w kategorii ogólnomiejskiej. Wśród projektów pojawiły się między innymi propozycje dotyczące infrastruktury drogowej i budowy parkingów, między innymi: budowa chodników na osiedlu Południe, czy parkingów na ul. Kujawskiej i Kaliskiej, Broniewskiego. Pojawił się także pomysł doświetlenia przejść dla pieszych. Nie brakuje także projektów dotyczących rekreacji, jak na przykład: montaż dziesięciu leżaków/siedzisk na Bulwarach; rozbudowa skateparku w Parku na Słodowie; budowa pływającego wodnego placu zabaw (wraz z dużą zjeżdżalnią) na wodach jeziora Czarnego, czy budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej na osiedlu Rybnica.

W ramach kategorii instytucjonalnej zgłoszono 9 projektów. Wśród nich są m.in. propozycje dotyczące budowy i doposażenia placów zabaw przy niektórych szkołach i przedszkolach we Włocławku. Najmniej, bo zaledwie cztery projekty zgłoszono do kategorii zielonej. Projekty zgłoszone w ramach tej kategorii prezentujemy w poniższej galerii:

Szczegółowe informacje dotyczące projektów, które przeszły wstępną ocenę oraz projektów odrzuconych znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej poświęconej włocławskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

W 2022 roku, w ramach Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy Włocławka mają do rozdysponowania 4 mln zł

Takie projekty zgłoszono do Budżetu Obywatelskiego Włocławka...

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie