TKM Włocławek - Gryf Goleniów 63:77 w II lidze koszykówki [zdjęcia, wideo]

G
TKM - Gryf Goleniów 63:77
Kwarty: 13:18, 16:16, 14:25, 20:18
TKM - Gryf Goleniów 63:77 Kwarty: 13:18, 16:16, 14:25, 20:18 Wojciech Alabrudziński
Dwa mecze w II lidze rozegrał TKM Włocławek w miniony weekend. W sobotę w Hali Mistrzów przegrał, a dzień później uległ na wyjeździe AZS UMK Toruń

Decydujące znaczenie miał sobotni rozgrywany we własnej hali pojedynek z Gryfem Goleniów, w którym zespołowi trenera Grzegorza Kożana zabrakło nieco sportowego szczęścia.

AZS UMK Toruń - TKM 107:69
Kwarty: 35:10, 22:20, 26:13, 24:26

TKM: Sołtysiak 12 i -, Komenda 11 (1) i 22 (2), Zych 10 (2) i -, Matusiak 6 (2) i -, Kłódkowski 2 i 2 - Barański 8 i 2, Ćwikliński 5 i 7 (1), Ostrowski 4 i 3, Chabasiński 3 (1) i 3, Frontczak 2 i 6 (2), Krawiec - i 27 (4).

Powrót do gry Grzegorza Sołtysiaka stwarzał większe możliwości kadrowych manewrów co było ważne wobec faktu nieobecności chorego Mateusza Krawca i konieczności oszczędzania (przed półfinałowym turniejem mistrzostw kraju) sił najlepszych juniorów starszych. W pierwszej kwarcie skuteczniejsi byli przyjezdni, a do ich prowadzenia przyczynili się gospodarze nie trafiając wielu wolnych. Uważna gra w defensywie oraz lepsza skuteczność doprowadziły w drugiej kwarcie do remisu, jednak w końcówce znów na prowadzenie wyszli koszykarze Gryfa.

Niewielka strata włocławian stwarzała szansę jednak w 3. kwarcie TKM stracił Sołtysiaka, któremu odnowiła się kontuzja twarzy. Przyjezdni wykorzystali przewagę wzrostu, grali skuteczniej pewnie wygrywając.
Następnego dnia włocławianie rozgrywali wyjazdowy pojedynek z toruńskim akademikami przed którym trener Kożan znów musiał korygować skład. Kontuzje wyeliminowała nie tylko Sołtysiaka ale również Mariusza Zycha i Bartosza Matusiaka. Kolegom zdecydował się jednak pomóc nie będący w pełni sił Krawiec. Wspólnie z Rafałem Komendą byli siłą napędową zespołu i autorami większości punktowej zdobyczy. Losy meczu rozstrzygnęły się w praktyce w pierwszej kwarcie. Po półtorej minuty AZS prowadził 10:0, zaś w połowie kwarty 14:10. Przez kolejnych 5 minut torunianie zdobyli 21 punktów przy zerowym dorobku TKM. Akademicy w kolejnych odsłonach nie forsowali już tempa, a wygrana przybliża ich do fazy play off.

- Końcówka sezonu w naszym wykonaniu do dobrych nie należy - powiedział Grzegorz Kożan, trener TKM. Złożyło się to wiele, najczęściej niezależnych przyczyn. Przy tak wąskiej kadrze jaką obecnie dysponuję trudno jest godzić rozgrywki ligowe z turniejami mistrzostw kraju juniorów starszych. Są one dla nas priorytetem i liczę, że uda się znaleźć w najlepszej ósemce w kraju.

Inne wyniki: Asseco II - Domino 90:66, MKK Gniezno- Trefl II 87:81, Tarnovia Tarnowo Podgórne - Decka Pelpin 61:71, AZS Politechnika Poznań - SMS 53:106, Biofarm Basket Suchy Las - Gryf 61:75.