TKM Włocławek w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorów starszych. Wygrali 122:25 ze Skierniewicami

Grzegorz Oleardzki
Dwie wygrane w Łodzi. Porażka w Bydgoszczy włocławian

Włocławianie strefowe zmagania rozpoczęli nieudanie, od wyjazdowej porażki w Bydgoszczy. Przez trzy kwarty pojedynek był wyrównany (remis 48:48) jednak w ostatniej zdecydowani lepsi byli gospodarze. Włocławianie zawodzili rzutowo, nie potrafili też sobie w ostatniej odsłonie poradzić z obroną strefową bydgoszczan, a także zatrzymać skutecznego tego dnia Tomasza Krzywdzińskiego, który w niedalekiej przeszłości reprezentował barwy TKM.

Nie bez znaczenia był fakt, że włocławianie grali bez dwóch kluczowych koszykarzy Mikołaja Witlińskiego i Bartosza Jankowskiego. Trzeba też pamiętać o tym, że dla uczniów SMS Władysławowo Macieja Bojanowskiego, Rafała Komendy i Dominika Olejniczaka był to dopiero pierwszy w sezonie mecz z zespołem TKM. Dla wypożyczonego z Żubrów Białystok Bojanowskiego był to debiut we włocławskich barwach.

Zdecydowanie lepiej podopieczni trenera Grzegorza Kożana zagrali w sobotnim spotkaniu z gospodarzami strefowego turnieju ŁKS SMS MG13. Już w pierwszej kwarcie włocławianie zapewnili sobie dziesięciopunktowe prowadzenie, które w drugiej połowie meczu jeszcze powiększyli. Ostatni pojedynek strefowego turnieju z zespołem skierniewickim, w którym zagrał nieobecny w czwartek i sobotę Jankowski, był absolutnie jednostronny o czym najlepiej świadczy zarówno końcowy rezultat jak i fakt, że rywale w żadnej kwarcie nie zdołali osiągnąć dwucyfrowej zdobyczy punktowej. Na tym szczeblu rozgrywek blisko 100-punktowa przewaga zdarza się bardzo rzadko.
Włocławianie awansowali (podobnie jak ŁKS Łódź) tym samym do ćwierćfinału mistrzostw kraju (30.01 - 1.02) .

Triumfator strefy Astoria rozpocznie zmagania na szczeblu centralnym od półfinałów. Skład grup (decyduje losowanie) znany będzie w tym tygodniu po zakończeniu rywalizacji we wszystkich strefach. Zarząd TKM dziś podjąć ma decyzję czy starać się o organizację turnieju ćwierćfinałowego, czy też poczekać na jego wyniki i ubiegać się (w przypadku awansu) o organizację półfinału.

ASTORIA BYDGOSZCZ - TKM 72:54
Kwarty: 11:16, 17:17, 20:15, 24:6

ŁKS SMS MG 13 Łódź - TKM 70:86
Kwarty: 19:29, 17:17, 20:18, 14:22

AZS PWSZ Skierniewice - AKM 25:122
Kwarty: 8:33, 7:23, 3:34, 7:32
TKM: Warszawski 10, 14, 12, Bojanowski 10, 16, 8, Barański 8, 6, 19, Olejniczak 8,16, 10, Wronkowski 8, 9, 4, Spojda 6, 17, -, Marchlewski 2, 2, 2, Zawalski 2, 2, -, Ręgocki 0, 0, 8, Komenda 0, 2, 16, Matusiak 0, 0 -, Chojnacki 0, 0, 4. J. Nowakowski -, -, 10, Jankowski -, -, 29