Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Turniej Zręczności i Radości klas I-III Sprawny Miś 2016 we Włocławku

red
Paweł Skraba
12 kwietnia początek zmagań w hali OSiR we Włocławku.

Grupa A - 12.04.2016 r., godz. 12.00
uczestnicy: SP 5, SP 22, SP 20

Grupa B - 13.04.2016 r., godz. 12.00
uczestnicy: SP 11, SP 3, SP 23

Finał: 26 kwietnia 2016 r., godz. 11.00

1. Uczestnicy.
W turnieju bierze udział po dwanaścioro dzieci z klas I-III. Każdy zespół reprezentujący poszczególne klasy składa się z 6 dziewcząt i chłopców (ustawienie w czasie rywalizacji na przemian dziewczynka, chłopiec – dopuszcza się po parze rezerwowych z każdej klasy). Wszystkich uczniów i opiekunów obowiązuje strój sportowy.
2. Punktacja 4, 3, 2, 1 pkt. (przy 4 drużynach w grupie, przy 3 drużynach punktacja jest 3, 2, 1). W sytuacji remisu w poszczególnych konkurencjach punkty są dodane i dzielone na pół między zainteresowanymi zespołami.
Gdy zespoły osiągają identyczny wynik po zakończeniu wszystkich zabaw, następuje dogrywka. Zainteresowane drużyny losują zabawę i grupę wiekową
z wyłączeniem gry ”w dwa ognie.”
3. Miejsce.
Mała hala Osir.
Finał – po dwa zespoły z każdej grupy.
Dokładny termin i godzina podany będzie w późniejszym komunikacie.
4. Nagrody.
Przechodnia – „ Sprawny Miś „
Za miejsca I-III puchary i dyplomy oraz drobne upominki dla finalistów.
5. Inne.
Kwestie sporne rozstrzygane będą w duchu „ fair play „, gospodarz nie odpowiada za rzeczy zaginione.
SZKOŁY PRZYCHODZĄ NA ZAWODY ZE SWOIM SPRZĘTEM Z WYŁĄCZENIEM MATERACY !!!!!!!

Scenariusz zabaw
KLASY I
1. Zabawa bieżna.
Ustawienie: zespół ustawia się w jednym rzędzie. Pierwszy uczestnik trzyma w dłoni pałeczkę sztafetową. Na sygnał startera biegnie do oddalonej o 15m chorągiewki, na nią zakłada trzymaną w ręku pałeczkę i wraca na miejsce startu do kolejnego uczestnika. Uderzeniem w dłoń, za chorągiewką, uprawnia kolejnego zawodnika do przebiegnięcia trasy wyścigu. Ten zawodnik biegnie do chorągiewki zdejmuje z niej pałeczkę i wraca na miejsce startu przekazując pałeczkę sztafetową następnemu uczestnikowi z przeciwnej do startu strony chorągiewki. (jeden zostawia pałeczkę, drugi zabiera)
2. Zabawa kopna.
Ustawienie: zespół ustawiony przed linią. Na linii ustawiona piłka do siatkówki. W odległości 6 m ustawione dwie chorągiewki (oddalone od siebie o 2m) połączone szarfami, sznurkiem itp. tak, aby całość utworzyła bramkę. Zadaniem uczestników jest kopnięcie piłki w prześwit pomiędzy chorągiewkami dowolną kończyną dolną. W przypadku przewrócenia jednej z chorągiewek próba zostaje powtórzona.
3. Zabawa zwinnościowa
Ustawienie: jw. Na sygnał dziecko wykonuje przewrót w przód, biegnie do kosza wrzucając jeden z dwunastu woreczków, biegnie do chorągiewki obiega ją, przechodzi dowolnym sposobem przez szarfę, zawraca za ostatnią chorągiewką i biegnie na miejsce startu do kolejnego uczestnika, uderzeniem w dłoń za chorągiewką uprawniając go do wyruszenia na trasę zabawy.
Cały tor rozstawiony jest na długości 15 m.

KLASY II
1. Zabawa bieżna
Ustawienie: zespół ustawia się w jednym rzędzie. Pierwszy uczestnik trzyma dwie piłki do siatkówki. Na sygnał startera biegnie do oddalonej o 15 m chorągiewki, za nią zawraca i biegnie na miejsce startu. Tam przekazuje piłki kolejnemu uczestnikowi. Kolejny zawodnik może wyruszyć na trasę biegu (przekroczyć linię startu) dopiero gdy piłki zostaną przekazane z przeciwnej do startu strony chorągiewki. Gdy w trakcie biegu piłka wypadnie należy się zatrzymać i ponownie chwycić piłkę. Nie można piłki kopać ani „specjalnie” wyrzucać.
2. Zabawa ze strzałem do bramki
Ustawienie. Zespół ustawiony przed linią. Na linii startu ustawiona piłeczka od unihokeja, a w odległości 5 m ustawiony płotek lekkoatletyczny, służący za bramkę . Zadaniem uczestnika jest uderzenie piłeczki kijem od unihokeja tak, aby piłka przeleciała pod płotkiem lekkoatletycznym. Każdy uczestnik wykonuje jeden strzał.
3. Zabawa zwinnościowa
Ustawienie: jw. Na sygnał dziecko wykonuje przewrót w przód, czworakami przemieszcza się do chorągiewki (powstaje, gdy linia barków jest na wysokości chorągiewki), obiega ją dookoła, przeplata 2 szarfy od dołu, biegnie do ostatniej chorągiewki, za nią zawraca, w drodze powrotnej przeplata 2 szarfy sposobem górnym, wraca do swojego zespołu dając prawo startu kolejnemu zawodnikowi poprzez klaśnięcie w dłoń za chorągiewką.
Cały tor rozstawiony jest na długości 15 m.

KLASY III

1. Zabawa bieżna
Ustawienie: zespół ustawia się w jednym rzędzie. Pierwszy uczestnik trzyma piłkę lekarską (1 kg). Na sygnał startera biegnie do oddalonej o 15 m chorągiewki, za nią zawraca i biegnie na miejsce startu. Tam przekazuje piłkę kolejnemu uczestnikowi z przeciwnej do startu strony chorągiewki.
2. Zabawa rzutna
Ustawienie: zespół ustawiony w jednym rzędzie. Każdy uczestnik ma dwa woreczki. Wykonuje rzuty do ruchomego kosza (uczestnik stojący na materacu z koszem w odległości 5 m od linii startu). Każde dziecko wykonuje rzuty do ruchomego kosza (jeden lewą ręką, jeden prawą ręką). Zadaniem osoby stojącej na materacu jest złapanie do kosza jak największej ilości woreczków. Rzucających osób w zabawie jest 11 i jedna łapiąca (nie ma znaczenia czy łapie chłopiec, czy dziewczynka).
3. Zabawa zwinnościowa.
Ustawienie: jw. Na sygnał dziecko wykonuje przewrót w przód, czworakami odwrotnymi (nogami do przodu) przemieszcza się do chorągiewki (powstaje, gdy linia bioder jest na wysokości chorągiewki), obiega ją dookoła, przechodzi przez szarfę dowolnym sposobem, podnosi ringo położone przy pachołku – znaczniku, zakłada ringo na czubek, biegnie do ostatniej chorągiewki, za nią zawraca. W drodze powrotnej zdejmuje ringo ze znacznika, kładąc obok na podłożu. Dalej wraca do zespołu klaśnięciem w dłoń poza chorągiewką uprawnia do startu następnego zawodnika.
Cały tor rozstawiony jest na długości 15 m.

4. Zabawa drużynowa.
Boisko 12 x 9m , piłka siatkowa. Czas gry 3 min. Gra 12 zawodników, w polu 10 + 2 matki dziewczynka i chłopiec. Wygrywa zespół, który zdobędzie więcej punktów za zbicie przeciwnika. W czasie rzutu nie wolno przekraczać linii – strata piłki, nie jest dozwolona gra na czas gra bez zbicia ( po 3 podaniu strata piłki ). Matki rzucają przemiennie – raz dziewczynka, raz chłopiec ).

Rywalizacja o Białego Misia w Bydgoszczy była bardzo wyrównana [zdjęcia, wideo]
Podczas finału Białego Misia najlepsza okazała się SP 64, która wystąpi w finałach wojewódzkich w Toruniu. Drugie miejsce zajęła SP 48, a trzecie SP 16. Zobacz wideo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto