Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie LZK we Włocławku podsumowują trzy dni matur

Wojciech Alabrudziński
Wojciech Alabrudziński
Maturzyści I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku już po testach pisemnych.
Maturzyści I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku już po testach pisemnych. Wojciech Alabrudziński
Za absolwentami szkół średnich trzy dni pisemnych egzaminów dojrzałości. Zapytaliśmy uczniów LZK we Włocławku, jak im poszło na maturze, czy byli zaskoczeni testami.

Już po pisemnych maturach. Teraz pora na ustne. Jak po trzech dniach pisemnych testów? Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego imienia Ziemi Kujawskiej we Włocławku mówią podobnie – spodziewali się wyższego poziomu tegorocznych matur. Większość zadań raczej nie sprawiała im problemów.

- W sumie było dość łatwo - mówi Aleksandra Sinica z LZK. - Angielski zupełnie łatwy, na spokojnie. Matematyka też okazała się dość prosta, jak na to, w jaki sposób byliśmy przygotowani na podstawie testów próbnych. Język polski też przyjemny - tematy rozprawek polskiego okazały się dość ogólne, ale i tak nie było to dość trudne. Wybrałam temat pierwszy „Człowiek – istota pełna sprzeczności”, pisałam rozprawkę na podstawie „Hamleta”, „Kordiana” i „Lalki”. Na poziom rozszerzony wybrałam język polski, historię i angielski, bo to już pod kątem studiów. Myślę o psychologii, mam nadzieję, że wyniki będą dobre i się dostanę.

- Matura? Testy proste, aż podejrzanie proste, jestem pozytywnie nastawiony - mówi Kacper Pliszczyński, kolega Aleksandry. - Szczerze mówiąc spodziewałem się trudniejszych testów.

Podobnego zdania jest Kacper Medycki: - Nie oczekiwałem tego poziomu, bo arkusze próbne, które wcześniej rozwiązywaliśmy były o wiele trudniejsze. Ale to dobrze, jest ok, jestem zadowolony.

Zadowolona jest też Marta Kędzierska.

- Matematyka była cudowna, była banalna i bardzo przyjemnie się ją rozwiązywało – mówi licealistka. - Angielski był prosty. A co do polskiego zdania są podzielone. Pierwsze dwie części były łatwe, ale ostatnia mogła sprawić niektórym problem. Ale myślę, że także nie była tragiczna. Tematy były dość ogólne i było wiele lektur, do których można było się odwołać, jednakowoż mnie nie podpasowały.

Igor Pawlak, także licealista z LZK nie ma wątpliwości.

- Matematyka była nad wyraz prosta, miała się nijak do zestawów, które rozwiązywaliśmy wcześniej – mówi uczeń. - Mimo, że nie jestem asem z polskiego dwie części dało się rozwiązać, bo nie pytano o szczegóły. A tematy były na tyle ogólne, że można było w rozprawce się rozwinąć, nawet nie mając dokładnej wiedzy z każdej lektury i wiedzy szczegółowej.

Igor ukończywszy klasę o profilu biologiczno-chemicznym myśli już o studiach na kierunku farmacja lub biotechnologia. Marta natomiast planuje studiować biotechnologię lub fizjoterapia.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto