Viessmann/Bomilla mistrzem V edycji Choceńskiej Ligi Futsalu 2015 [zdjęcia]

Viessmann/Bomilla mistrzem V edycji Choceńskiej Ligi Futsalu 2015
Viessmann/Bomilla mistrzem V edycji Choceńskiej Ligi Futsalu 2015 Wojciech Nawrocki
W sobotę 14 lutego 2015 roku rozegrano ostatnią kolejkę V Edycji Choceńskiej Ligi Futsalu

Wyłoniono mistrzów I i II ligi.

Łącznie w 7. kolejce I ligi oraz 16. kolejce II ligi strzelono tylko 95 goli, sędziowie ukarali 15 piłkarzy żółtymi kartkami oraz 2 czerwonymi. Powodem tak małej ilości strzelonych goli było oddanie 1 walkowera w I lidze, Rzeżewo bez gry zdobyło komplet punktów, gdyż Rotacja nie przystąpiła do spotkania oraz w II lidze nie odbyło się aż 5 spotkań.

Mistrzem I ligi V edycji Choceńskiej Ligi Futsalu po raz drugi z rzędu została drużyna Viessmann-Bomilla z Włocławka, która po dobrym i zaciętym spotkaniu pokonała ZRB Błaszczyk 7:5 (2:1). Do przerwy gra z jednej i drugiej strony była wyrównana. W 5 minucie wynik spotkania dla lidera otworzył Krzysztof Marciniak. W 10 minucie wyrównał Cezary Błaszczyk. Tuż przed przerwą gola do szatni na 2:1 strzelił Łukasz Ziółkowski. Po wznowieniu gry w 24 minucie wyrównał Rafał Bobrowski, a minutę później ZRB Błaszczyk wyszedł na prowadzeniu po golu Bartosza Śmigla. Jednak decydujące o losie mistrzowskim okazały się dwie zabójcze minuty, w 27 dwie bramki dla Viessmanna strzelił Bartłomiej Budziszewski i Krzysztof Marciniak, a od 29 minuty gole dla mistrza strzelał tylko Sławomir Janowicz.. W sumie strzelił trzy, w 1x 29 i 2 x 37 minucie.

ZRB Błaszczyk odpowiedział dwoma golami w 32 minucie, których strzelcami byli: Mateusz Grochal i Bartosz Śmigiel. Tak, więc Viessmann-Bomilla, mimo osłabienia brakiem Mariusza Gawrońskiego (dyskwalifikacja za niesportowe zachowanie) oraz kontuzjowanego Mariusza Cichowlasa zdołał pokonać ZRB Błaszczyk.

W drugim meczu Galacticos rozgromił Banderozę 20:7 ( 9:1). Drużyna z Kowala wystąpiła w osłabieniu, bez bramkarza i kilku podstawowych piłkarzy. Grając w pięciu nie byli w stanie dotrzymać kroku wiceliderowi. Już w pierwszej połowie zajmujący przed tym spotkaniem fotel wicekróla, Bartłomiej Mielczarek z Galacticos Izbica, mając 6 goli strat do Pawła Komorowskiego z Agrofarmy Gołaszewo, strzelił 7 goli. Po przerwie dołożył jeszcze 9 i to on zdobył tytuł „Króla Strzelców” I ligi z 52 golami na koncie.

W ostatnim spotkaniu tej kolejki Batory Borzymie po zaciętym spotkaniu pokonał dwoma bramkami Agrofarmę Gołaszewo 8:6 (4:2). Był to najciekawszy, a zarazem najbardziej zacięty mecz ostatniej kolejki. Grająca o przysłowiową „pietruszkę” Agrofgarma nie zdołała pokonać lepiej dysponowanej drużyny z Borzymia. W tym spotkaniu sędziowie pokazali aż 7 żółtych kartek, z tego za dwie żółte boisko musiał opuścić Daniel Komorowski. Dzięki wygranej, Batory Borzymie awansował z 6 na 5 miejsce w ostatecznej klasyfikacji.

3. Baweł Behlke - Rotacja - 28

W II lidze rozegrano również ostatnią 16. kolejkę, w której strzelono łącznie 42 gole w 3 spotkaniach, gdyż w pozostałych 5 rywale oddali walkowery. Sędziowie ukarali 6 piłkarzy żółtymi kartkami, w tym czerwoną kartką Roberta Kujawskiego z The Jokers. Mistrzem II ligi została drużyna UKS Kazimierz Kowal. Cztery pierwsze drużyny wywalczyły bezpośredni awans do I ligi. Jedyną drużyną bez wygranej pozostała Unia Choceń Juniorzy Starsi.

Komplet wyników 16. kolejki:
Boniewo : 4 FUN 5:0 (walkower)
BRÜGMANN : Wolni Strzelcy 14:2
Dawcy Punktów : Vixa TEAM 5:0 (walkower)
El Paso : UKS Kazimierz Kowal 0:5 (walkower)
Futsal Team : Strażak Nakonowo Stare 5:0 (walkower)
DGS - (Pracownicy) Włocławek : Unia Choceń Juniorzy Starsi 13:2
FC Bobrowniki : The Jokers 6:5
Olimpic : Lubień Kujawski 0:5 (walkower)

3. Konrad Błaszczyk – Strażak Nakonowo Stare - 37

W najbliższą niedzielę 22 lutego 2015 roku od godz. 9:00 organizatorzy ChLF zapraszają wszystkich miłośników i sympatyków futsalu do hali GOSiR na Turnieju o Superpuchar Ligi Futsalu o Puchar Wójta Gminy Choceń. Na godzinę 16:30 przewidziane jest podsumowanie i zakończenie V Edycji Choceńskiej Ligi Futsalu oraz Superpucharu Ligi, wręczenie pucharów, dyplomów, medali statuetek i indywidualnych wyróżnień..

W Superpucharze Ligi weźmie udział - 13 drużyn, podzielonych na 4 grupy. Do dalszych rozgrywek awansują dwie pierwsze drużyny z każdej grupy. Mecze w grupach będą rozgrywane 1 x 15 minut, w dalszym etapie rozgrywek 2 x 10 minut. UWAGA - czas gry będzie zatrzymywany w czasie wykonywania rzutu karnego! Drużyny zgłoszone do turnieju, grają w tych samych składach, co w czasie rozgrywek ligowych.