WAP Włocławek w półfinale mistrzostw Polski juniorek. Jest wśród 16. najlepszych ekip w kraju

Drużyna Włocławskiej Akademii Piłkarskiej wywalczyła awans do półfinału mistrzostw Polski juniorek (do lat 19).

Jeden z turniejów eliminacyjny w środę rozegrany został na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku.
Rywalkami włocławskiej drużyny były trzy zespoły z Konina.

Bezkonkurencyjnymi okazały się juniorki Medyk, które wygrały wszystkie trzy spotkania, nie tracąc na dodatek gola i pewnie znalazły się w półfinale.

Dla WAP decydujący był mecz z Górnicza Konin. Bramkę, jak się później okazało na wagę awansu strzeliła Oliwia Frontczak, trzy minuty po przerwie (grano 2x20). W ostatnim spotkaniu eliminacyjnego turnieju WAP pokonał PWSZ 7:0. Bramki zdobyły: Magdalena Górska 2, Weronika Sobierajskiej 2, Julia Jasińska, Julia Kubiak, Aleksandra Pabian.

Podopieczne trenera Jarosława Chwiałkowskiego znalazły się więc w 16. najlepszych ekip w Polsce. Turnieje półfinałowe zaplanowano już na wiosnę 2017.

Wyniki
Medyk - WAP Włocławek 2:0 (0:0), PWSZ - Górnicza 1:10 (1:6), WAP - Górnicza 1:0 (0:0), Medyk - PWSZ 14:0 (9:0), PWSZ - WAP 0:7 (0:5), Górnicza - Medyk 0:12 (0:6). a

1. Medyk 3 9 28-0
2. WAP 3 6 8-2
3. Górnicza 3 3 10-14
4. PWSZ 3 0 1-31

Wideo. MAGAZYN SPORTOWY odc.17 Robert Zieliński o szansach Józefa Wojciechowskiego w rywalizacji ze Zbigniewem Bońkiem o fotel prezesa PZPN