Wiadomości z Urzędu Miasta Włocławek [22 maja 2020]

Online
Wiadomości z magistratu nr 62/2020 Włocławek, z 22 maja 2020 roku.

Wiadomości Włocławek: Ratusz chce zlecić dokumentację dla budowy tunelu w ul. Wienieckiej

Urząd Miasta ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa tunelu w ciągu ul. Wienieckiej”.
Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie opisu przedmiotu zamówienia w postaci pełnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych.
Dokumentacja ma powstać dla:
- rozbudowy drogi powiatowej – ulicy Wienieckiej na odcinku w obrębie linii kolejowej nr 18 Kutno-Piła (o długości ok. 0,4 km) wraz z budową tunelu drogowego w ciągu tej ulicy pod linią i pod połączeniem ulic Ceglanej i Energetyków.
- rozbudowy dróg gminnych – ulicy Ceglanej (o długości ok. 0,3 km) i ulicy Zdrojowej (o długości ok. 0,2 km) oraz budowy drogi gminnej – ulicy Energetyków na odcinku od ulicy Wienieckiej do ulicy Zdrojowej (o długości ok. 0,05 km), w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa tunelu w ciągu ul. Wienieckiej, planowanego do realizacji przez Miasto Włocławek, wraz z przekazaniem przez Wykonawcę Zamawiającemu przygotowanego do złożenia skutecznego wniosku o wydanie ostatecznej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
Data otwarcia ofert w tym przetargu to 29.05.2020. Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania dokumentacji w terminie nie dłuższym niż 5 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Wiadomości Włocławek: Wsparcie z Funduszy Europejskich. W czerwcu startują nabory wniosków

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku zaprasza zainteresowanych wsparciem z Funduszy Europejskich. Informacje udzielane są telefonicznie pod numerami 54 235 67 21 ; 54 235 67 12 oraz mailowo ue.wloclawek@kujawsko-pomorskie.pl
Już 1 czerwca 2020 roku wystartuje nabór wniosków w ramach Funduszu Wsparcia Inwestycyjnego Covid-19.
O wsparcie mogą się ubiegać firmy mikro, małe i średnie prowadzące działalność na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego, których dochód spadł o minimum 25%. Wnioski o granty w kwocie nawet do 60 000zł będzie przyjmowała Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego. Więcej informacji dostępnych jest na stronie projektu https://www.tarr.org.pl/projekty/aktualne/fundusz-wsparcia-inwestycyjnego-covid-19/
Od 1 czerwca w nowej odsłonie startuje również wsparcie w ramach Kredytu Technologicznego (poddziałanie 3.2.2 POIR). Wsparcie kierowane jest na wdrożenie innowacji technologicznej przy czym wymagany jest poziom innowacyjności w skali przedsiębiorstwa. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://www.bgk.pl/przedsiebiorstwa/kredyt-na-innowacje-technologiczne/kredyt-na-innowacje-technologiczne/
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza również osoby niepracujące lub zatrudnione na podstawie umów cywilno-prawnych, krótkoterminowych, które zainteresowane są udziałem w projektach szkoleniowo stażowych oraz osoby zainteresowane otwarciem własnej działalności gospodarczej. Udzielamy informacji o dostępnych projektach finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz preferencyjnych pożyczkach.

Wiadomości Włocławek: Zespół Szkół nr 3 ma nowoczesną salę do Terapii Integracji Sensorycznej

Dzieci i uczniowie będą mogli huśtać się, odpocząć w hamaku, pływać na łódce przygód i łowić ryby, wspinać się na ściance wspinaczkowej lub na siatce sznurowej, skakać na bungee, latać helikopterem, leżeć na materacu wibracyjnym, pływać w podwieszanym basenie z piłeczkami, a nawet pojeździć konno na Hipo Trainerze.
Środki finansowe w wysokości 55 000,00 zł na nowoczesną i profesjonalną salę w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Chcę poczuć” przekazała Fundacja ORLEN. Kosztorysem, zakupem sprzętu i montażem zajęła się firma B.J. Bogdan Jodłowiec z Wrocławia, która od 26 lat wyposaża placówki terapeutyczne i rehabilitacyjne zajmujące się dziećmi z niepełnosprawnościami.
Pełna informacja na ten temat jest opublikowana: https://www.zs3wek.pl/

Wiadomości Włocławek: Edukacja ekologiczna on-line

Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej zapowiada, że niedługo rusza z webinariami. Pod adresem: https://wcee.moodle.org.pl/ można zapoznać się z nową ofertą edukacyjną.
Są to kursy m.in. dla uczniów, przedszkolaków, nauczycieli i opiekunów. Można dowiedzieć się np. jaki powinien być ekologiczny dom, jak prawidłowo segregować odpady oraz gdzie występują zwierzęta w mieście. Jest też kurs poświęcony proekologicznym zachowaniom. Przedstawiony w formie wierszyków i rymowanek w prosty sposób przedstawia najważniejsze zasady.
Więcej informacji o bieżącej działalności WCEE: https://www.wcee.org.pl/

Wiadomości Włocławek: Od 1 czerwca Centrum Organizacji Pozarządowych będzie ponownie otwarte

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a będzie czynne od 1 czerwca 2020 roku w dni powszednie w godz. 8.00-18.00.
Centrum opublikowało listę zasad związanych z przestrzeganiem reżimu sanitarnego.
Osoby korzystające będą musiały używać maseczek ochronnych przez cały czas przebywania na terenie COP oraz dezynfekować dłonie. Konieczne będzie przestrzeganie dystansu 1,5 m osoba od osoby. Nie będzie można korzystać z kuchni mieszczącej się na pierwszym piętrze, zaś wszystkie sale będą miały ograniczoną liczbę miejsc. Każda sala będzie mogła być udostępniona organizacjom tylko 1 raz w ciągu dnia, ze względów bezpieczeństwa epidemicznego. Sekretariat będzie obsługiwał beneficjentów pojedynczo.
Pełna informacja na ten temat jest opublikowana: https://cop.wloclawek.pl/2020/05/od-1-czerwca-2020-r-wloclawskie-centrum-organizacji-pozarzadowych-otwarte-na-beneficjentow/

Wiadomości Włocławek: Ostatnie dni na zgłaszanie „Talencików”

Klub „Łęg” jest organizatorem XI Międzyszkolnym Konkursie Młodych Talentów – tym razem w wersji online.
Zadaniem uczestników jest nagranie filmiku (może być telefonem), prezentującego talent uczestnika konkursu: śpiew, taniec lub inną umiejętność. Filmik należy wysłać do 22 maja 2020 roku na adres: klubleg@ckbb.pl
Organizatorzy proszą o dołączenie skanu lub zdjęcia karty zgłoszenia. Ogłoszenie wyników nastąpi 29.05.2020 o godz. 12.00.
Pełna informacja, wraz z regulaminem i kartą zgłoszenia, jest dostępna pod adresem: https://ckbrowarb.pl/talencik-online/

Wiadomości Włocławek: Kino Samochodowe wraca

29 maja 2020 roku, filmem "Shrek 2", Kino Samochodowe "Stara Zajezdnia" rozpocznie swój trzeci sezon.
Seans zaplanowano o godz. 21.15 na terenie Pchlego Targu przy al. Kazimierza Wielkiego 12. Oczywiście w trakcie imprezy będzie obowiązywał reżim sanitarny.
Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie organizatora: wir.wloclawek.pl

Wiadomości Włocławek: Ankieta dla włocławian, w której badamy jakość obsługi w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych

W serwisie internetowym Związku Miast Polskich jest dostępna ankieta skierowana do mieszkańców Włocławka. W ankiecie można się wypowiedzieć do 27 maja 2020 roku.
Z nowym rokiem weszliśmy w okres intensywnej pracy nad przygotowaniem Kompletnej Propozycji Projektu wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego.
Pracownicy Urzędu Miasta Włocławek wraz z Doradcami Związku Miast Polskich co tydzień spotykają się poprzez łącza internetowe z przedstawicielami różnych środowisk, by wspólnie wypracować Nową Ścieżkę Rozwoju. Do dziś udało nam się całkiem sporo zrobić m.in. ocenić stan miasta w kontekście miast porównawczych, określić trendy, zagrożenia i potencjały, na których możemy na nowo zbudować markę naszego miasta. Za pomocą ankiet internetowych podpytaliśmy także młodzież i przedsiębiorców, jak postrzegają nasze miasto, jakie mają plany, co im przeszkadza, a co mogłoby pomóc w dalszym rozwoju. Dzięki temu wiemy jak wiele mamy do zrobienia, aby tym grupom umożliwić rozwój w naszym mieście.
Na tym jednak nie poprzestajemy. Aby diagnoza była możliwie najpełniejsza i faktycznie pozwoliła nam „uszyć” Włocławek na miarę naszych marzeń, chcielibyśmy pozyskać opinię od Państwa – Mieszkańców naszego miasta – o pracy Urzędu Miasta i podległych mu instytucji. W tym celu opracowaliśmy ankietę, za pomocą której mieszkańcy Włocławka będą mogli się na ten temat wypowiedzieć. Czy są usatysfakcjonowani dotychczasowym stanem, czy Urząd Miasta powinien coś zmienić, jakim trybem obsługi mieszkańcy są zainteresowani. A może to właśnie nowe rozwiązania, których wprowadzenie wymusiła na nas sytuacja epidemiczna, przypadły włocławianom do gustu i powinniśmy wprowadzić je na stałe?
Wypełnienie ankiety, która jest dostępna od poniedziałku 18 maja do 27 maja 2020 roku do godz. 23:59 zajmie kilka minut, a dla Urzędu Miasta będzie nieocenionym źródłem informacji, by zmieniać się na lepsze.
Artykuł na ten temat, wraz z przekierowaniem do ankiety, jest opublikowany pod adresem: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/14993/co-udalo-nam-sie-zrobic-do-tej-pory-ankieta-dla-mieszkancow

Wiadomości Włocławek: Jaki powinien być plac Wolności

To ostatnie dni, by wypowiedzieć się na temat placu Wolności. Do niedzieli 24 maja 2020 roku (do godz. 23:59) potrwa ankieta, w której mieszkańcy wypowiadają się, jaki w przyszłości powinien być centralny plac Włocławka. Głosy mieszkańców odegrają ważną rolę w opracowaniu koncepcji nowego zagospodarowania Placu Wolności.
Jaki powinien być nowy Plac Wolności pod względem architektonicznym, komunikacyjnym? Może powinno się pojawić więcej zieleni lub miejsce do organizacji imprez kulturalnych i rozrywkowych? Co z miejscami parkingowymi, przystankami, ławeczkami? Każda opinia jest ważna!
Zachęcamy do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i propozycjami, m.in. w zakresie układu pieszego, rowerowego i drogowego, elementów małej architektury i zieleni. Zebrane w ten sposób oczekiwania mieszkańców wyznaczą ramy projektu i pozwolą przekuć ogólne wyobrażenia w konkretne projekty, które również będziemy chcieli skonsultować z mieszkańcami.
Ankieta jest opublikowana pod adresem: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/237/14938/nowy-plac-wolnosci-jaki-powinien-byc

Wiadomości Włocławek: Są założenia Strategii rozwoju województwa

Zarząd województwa przyjął założenia Strategii rozwoju województwa do 2030 roku - ważnego dokumentu programowego, który będzie m.in. podstawą do opracowania regionalnego programu operacyjnego województwa w perspektywie 2021-2027.
Jak informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl hasło przewodnie przygotowywanego dokumentu to przyspieszenie rozwoju, stąd oficjalny tytuł Strategia Przyspieszenia 2030+. Zawierał będzie diagnozę sytuacji społeczno-gospodarczej województwa ze wskazaniem aktualnych wyzwań i szans rozwojowych, wizję funkcjonowania województwa w trzeciej dekadzie XXI wieku, cele i kierunki rozwoju, wykaz projektów kluczowych, założenia polityk rozwojowych w poszczególnych dziedzinach oraz wskazanie źródeł finansowania.
W terminie do 2 czerwca 2020 roku można zgłaszać uwagi i wnioski do założeń Strategii. Pełna informacja na ten temat jest dostępna: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/35763-strategiczna-debata-nad-kierunkami-rozwoju

Wzrost zakażeń. Będą szpitale tymczasowe

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie