Wiemy ile kosztują występy gwiazd. Kowal ujawnia kto i za ile wystąpi na imprezach plenerowych w 2022 roku

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Tak wyglądał Jarmark Kazimierzowski w Kowalu w poprzednich latach. W 2022 roku imprezę zaplanowano na czerwiec
Tak wyglądał Jarmark Kazimierzowski w Kowalu w poprzednich latach. W 2022 roku imprezę zaplanowano na czerwiec Wojciech Alabrudziński
Udostępnij:
W 2022 roku w Kowalu (powiat włocławski) zaplanowano dwie duże imprezy plenerowe – Jarmark Kazimierzowski i Piknik Strażacki. Na obie imprezy Kowal zamierza przeznaczyć około 100 tysięcy złotych z budżetu miasta. Wiemy już jacy artyści zaśpiewają na plenerowej scenie. Władze miasta zdradziły także, ile kosztują występy gwiazd.

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

Ile kosztują występy gwiazd?

Na początku stycznia 2022 roku, burmistrz Kowala Eugeniusz Gołembiewski podzielił się z mieszkańcami na Facebooku informacją na temat kosztów organizacji letnich koncertów plenerowych. Zapytał także mieszkańców, co sądzą o zaproszeniu konkretnych zespołów.

Burmistrz Kowala sprawdził, ile kosztowałoby zaproszenie na koncert Sylwii Grzeszczak z Zespołem. Przekazał, że cena porównywalna jest z występem Anny Wyszkoni z Zespołem. Zaznacza, że – licząc wszystkie związane z tym wydatki – kosztowałoby to 90 tysięcy złotych. Dodaje, że taka kwota jest bardzo dużym wydatkiem dla miasta, dlatego zapytał na Facebooku, czy na wspólną imprezę chętna byłaby gmina Kowal, ponieważ dawałoby to większe możliwości finansowe.

- O organizacji letnich imprez plenerowych raz jeszcze. Zgodnie ze złożoną jednemu z Was obietnicą, sprawdziłem warunki finansowe zaproszenia na koncert do Kowala Sylwii Grzeszczak, z zespołem. Otóż sam występ to 45 tys. zł netto, do tego tzw. Rider - 25 tys. zł, noclegi hotelowe dla 12 osób oraz tzw. ZAIKS, czyli razem 90 tys. zł, a więc tyle samo co Anna Wyszkoni z zespołem. Dla samego naszego miasteczka to finansowy kosmos – napisał na Facebooku Eugeniusz Gołembiewski, burmistrz Kowala.

Kto wystąpi podczas Jarmarku Kazimierzowskiego w Kowalu w 2022 roku?

Przypomnijmy, że w czerwcu 2021 roku w Kowalu, podczas imprezy „Kowal się szczepi”, wystąpił Janusz Laskowski znany z takich przebojów jak: „Kolorowe Jarmarki”, „Beata z Albatrosa” czy „Świat nie wierzy łzom”. W 2022 roku w Kowalu planowane są dwie imprezy plenerowe – Jarmark Kazimierzowski i Piknik Strażacki. Odbędą się w sąsiedztwie Centrum Społeczno-Kulturalnego oraz Parku im. Leona Stankiewicza. Przygotowania do tych wydarzeń już trwają.

W 2022 roku Jarmark Kazimierzowski odbędzie się 4 czerwca. Imprezę przesunięto na czerwiec z 1 maja ze względu na potencjalne zagrożenie związane z epidemią koronawirusa. Miasto Kowal poinformowało, że w programie Jarmarku nie zabraknie tradycyjnego korowodu spod szkoły przy ul. Piwnej pod pomnik króla Kazimierza Wielkiego oraz występów dzieci i młodzieży. Warto dodać, że podpisano już umowy z artystami, którzy wystąpią na plenerowej scenie. Podczas imprezy wystąpi między innymi zespół „Universe”.

- Po sondażu przeprowadzonym przez Burmistrza w mediach społecznościowych oraz negocjacjach z wykonawcami podpisane zostały już umowy na koncert legendarnego zespołu „Universe” oraz występ artystów włocławskich z programem „Wehikuł czasu”, którego siedem edycji oklaskiwali m. in. w Browarze B liczni mieszkańcy Włocławka płacąc za bilet 50-60 zł. Zgodnie z życzeniem bardzo wielu mieszkańców zapadła decyzja o podpisaniu umowy z zespołem „Defis”. Koszt zaproszenia wymienionych artystów, wraz z oplata na tzw. ZAiKS, które stanowi 10 procent wynagrodzeń wyniesie ok. 50 tys. zł. - poinformowało miasto Kowal na swoim profilu facebookowym.

Piknik Strażacki 2022 w Kowalu. Kto wystąpi na plenerowej scenie?

Warto dodać, że zaawansowanie są także rozmowy z wykonawcami, którzy wystąpią podczas Pikniku Strażackiego. W 2022 roku impreza połączona będzie ze 120. rocznicą założenia OSP Kowal. Gwiazdą pikniku, która wystąpi na plenerowej scenie, będzie Mateusz Ziółko wraz z zespołem.

- Mamy nadzieję, że dla wielu osób przyjemnością będzie także występ znakomitego satyryka Jerzego Kryszaka. Trwają jeszcze rozmowy z kolejnym znakomitym wykonawcą, który ma bardzo długą listę przebojów, występował już w Kowalu, bardzo lubi nasze miasto i do tego ma umiarkowane wymagania finansowe – informuje Miasto Kowal.

Tyle Kowal zamierza przeznaczyć na letnie imprezy w 2022 roku

Na obie imprezy plenerowe w 2022 roku Kowal zamierza przeznaczyć z budżetu miasta około 100 tys. zł.

- Będzie to możliwe nie tylko dzięki temu, że wybieramy tylko takich wykonawców, którzy nie mają nadmiernie wysokich wymagań finansowych, ale także dzięki temu, że mamy otrzymać z budżetu powiatu dotację w wysokości 20 tys. zł do Pikniku Strażackiego. Informację taką Burmistrz otrzymał od p. Starosty Romana Gołębiewskiego, który jest honorowym patronem jubileuszu naszej OSP – czytamy w dalszej części wpisu na Facebooku Miasta Kowal.

Anna Wyszkoni, Sylwia Grzeczak, Golec uOrkiestra - koncerty tych artystów są znacznie droższe

Dodajmy, że wielu mieszkańców Kowala sugerowało zaproszenie np. Anny Wyszkoni, Sylwii Grzeszczak czy zespołu Golec uOrkiestra. Ich występy są jednak znacznie droższe, niż zaproszonych zespołów.

- Z poczynionego rozpoznania wynika, że całkowity koszt zaproszenia dwóch pierwszych wykonawczyń (Anny Wyszkoni i Sylwii Grzeszczak – przypis redakcji) to kwota ok. 90 tys. zł dla każdej z nich. Natomiast występ braci Golec kosztowałby aż 110 tys. zł. Pytaliśmy też o możliwość zaproszenia do Kowala idolki najmłodszych mieszkańców Kowala – Zuzanny Jurczak, występującej pod pseudonimem Sanah. Okazało się, ze nie występuje ona na imprezach plenerowych – poinformowały władze Kowala.

 

Tak wyglądał Jarmark Kazimierzowski w Kowalu w poprzednich latach. W 2022 roku imprezę zaplanowano na czerwiec

Wiemy ile kosztują występy gwiazd. Kowal ujawnia kto i za il...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie