Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wieniec-Zdrój: tam przyroda gra pierwsze skrzypce. Najważniejsze informacje o miejscowości: sanatorium, mapa, dojazd i pobliskie atrakcje

Patrycja Seklecka
Patrycja Seklecka
CC BY 3.0

Kościół w miejscowości Wieniec-Zdrój.
CC BY 3.0 Kościół w miejscowości Wieniec-Zdrój. Wikipedia.org / Jamzewsizazamcze / CC BY 3.0
Pobyt w niewielkiej wsi Wieniec-Zdrój (woj. kujawsko-pomorskie) może skutecznie poprawić wasze zdrowie. Dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi zregenerujecie siły w otoczeniu miejscowej natury – w Wieńcu-Zdroju to przyroda gra bowiem pierwsze skrzypce i jest najważniejszym bogactwem tego miejsca. Poznajcie najważniejsze informacje o tym polskim uzdrowisku: w naszym artykule znajdziecie informacje o sanatorium, listę pobliskich atrakcji, wskazówki dojazdowe i mapę.

Spis treści

Wieniec-Zdrój: mapa i dojazd

Całkiem niedaleko Włocławka – bo w odległości ok. 7 km – mieści się uzdrowiskowa osada Wieniec-Zdrój. Choć niewielka, słynie z pięknej przyrody i sanatoriów, w których kuracjusze wracają do zdrowia. Żeby dojechać do tej urokliwej miejscowości, mieszkańcy największych miast kraju muszą pokonać odległość:

Warszawa – ok. 217 kilometrów,
Łódź – ok. 141 kilometrów,
Wrocław – ok. 349 kilometrów,
Poznań – ok. 194 kilometrów,
Kraków – ok. 397 kilometrów,
Gdańsk – ok. 215 kilometrów,
Szczecin – ok. 449 kilometrów.

Uzdrowisko Wieniec-Zdrój: sanatorium

Usytuowane wśród pięknej przyrody – miejscowość otaczają bujne lasy sosnowe – z roku na rok zyskuje na popularności. Swój status osada zyskała właśnie dzięki bogactwu natury, a właściwie wydzielanym przez drzewa olejkom eterycznym (inaczej fidoncydom).

To idealne miejsce na powrót do zdrowia, szczególnie dla kuracjuszy cierpiących na schorzenia reumatologiczne i kardiologiczne. Na terenie Wieńca-Zdroju działa sanatorium „Jutrzenka”, w którym wspomaga się leczenie przewlekłych nieżytów (gardła, krtani, tchawicy), zwyrodnień stawów i kręgosłupa oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP).

Wieniec-Zdrój: atrakcje. Jak ciekawie spędzić tam czas?

To niewielkie uzdrowisko nie obfituje co prawda w atrakcje turystyczne, nadrabia natomiast pięknem przyrody. Okoliczne lasy zapraszają do odprężających spacerów i krajoznawczych wycieczek rowerowych.

Spragnionym miejskich wrażeń polecamy za to wycieczkę do Włocławka, gdzie rozrywek nie brakuje. Na liście ciekawych miejsc warto umieścić chociażby:

  • Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej,
  • Muzeum Etnograficzne,
  • Pałac Biskupi
  • nadwiślańskie bulwary,
  • gotycka katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny,
  • kościół św. Witalisa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto