Wiktoria Tomczak z MKS Olimpijczyk Włocławek Mistrzynią Polski Juniorek 2018 w Judo. Sukcesy młodych judoków [zdjęcia]

MG
MKS Olimpijczyk Włocławek
Wiktoria Tomczak zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Polski Juniorek w Judo, które odbyły się w miniony weekend w Bytomiu.

Zawodniczka MKS Olimpijczyk Włocławek (z dość dużą niedowagą) pewnie pokonała cztery rywalki w kategorii wagowej do 78 kg. Tomczak wywalczyła trzeci z rzędu tytuł mistrzyni Polski (w ostatnich dwóch latach triumfowała w wadze 63 kg. Ponadto w karierze ma jeszcze jedno złoto i dwa brązowe medale.

- W mistrzostwach Polski juniorek nie wystąpiła druga z naszych podopiecznych Angelika Szymańska, aktualna wicemistrzyni Polski w kategorii seniorek. Niestety, tuż przed mistrzostwami uległa kontuzji i nie mogła bronić tytułu mistrzowskiego w Bytomiu - powiedziała trenerka MKS Olimpijczyk Włocławek Aneta Szczepańska.

Dodajmy, iż Szymańska w startach, przed kontuzją, którą doznała podczas walk treningowych, zdobyła złoty medal Pucharu Polski Juniorek, który odbył się w Warszawie oraz srebrny w rywalizacji seniorek, który odbył się w Mysiadle k. Warszawy. Wystąpiła też w Pucharze Świata - European Judo Open Women, gdzie zajęła 5 miejsce.

- Kolejne jej występy m. in. w Pucharach Europy w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina) i Lignano (Włochy) również dla naszej zawodniczki zostały zawieszone. Pierwszy start dla Angeliki planowany jest na początku maja podczas Mistrzostw Polski Młodzieży - dodał Roman Stawisiński, trener MKS Olimpijczyk Włocławek.

Także z sukcesy zanotowali młodzi zawodnicy MKS Olimpijczyk Włocławek podopieczni trenerów Bartosza Zielińskiego i Anety Szczepańskiej.

Siedem medalowych lokat wywalczyli judocy MKS Olimpijczyk Włocławek podczas Międzynarodowego Turnieju Judo w Grodzisku Mazowieckim. Pierwsze miejsca zajęli: Marta Czapczak (w. 63 kg.), Mateusz Palmowski (w. 60 kg.) i Mariusz Czapczak (w. 73 kg.). Drugie lokaty wywalczyli: Nicol Musialik (w. 52 kg.), Jakub Serewis (w. 60 kg,) a trzecie: Adam Dębczyński (w. 66 kg.) i Marcel Dobrian (w. 73 kg.).

W Starych Proboszewicach k. Płocka odbył się turniej "Moje Pierwsze Kroki w Judo". Każdy z uczestników stoczył po dwie lub trzy walki i otrzymał medal. Z Olimpijczyka w zawodach rywalizowali: Zofia Janusz, Barbara Janusz, Tymoteusz Morawski, Hubert Przyjałkowski, Antoni Gajewski, Igor Balcerowski, Wiktor Borkowski, Klaudia Michalska, Oskar Michalak, Mateusz Wojciechowski, Kacper Morawski. W zawodach wzięli udział również judocy UKS Papieżka Włocławek: Liliana Warzyńska, Ignacy Szatkowski i Alan Święcicki.