Włocłavia Włocławek - Zawisza Bydgoszcz. Górą gospodarze [zapis transmisji]

Jakub Stykowski
Dariusz Knopik
Dwa poprzednie spotkania pomiędzy tymi zespołami zakończyły się remisem. Tym razem górą Włocłavia. Włocławianie w sobotę zwyciężyli 2:0. Arkadiusz Wojtasiewicz
Hit czwartoligowych rozgrywek za nami. Włocłavia podejmowała w nim Zawiszę Bydgoszcz. Gospodarze wygrali i nadal są w grze o awans do trzeciej ligi.

Obie drużyny nie kryją, że interesuje ich tylko awans do III ligi. Przed tą kolejką w lepszej sytuacji był Zawisza, który przewodzi rozgrywkom. Bydgoszczanie w 24 meczach zgromadzili 59 punktów. Z kolei włocławianie byli wiceliderem z dorobkiem 52 "oczek".

Z tego arcyciekawego meczu przeprowadziliśmy transmisję na żywo, która była oglądana przez setki kibiców na Kujawach i Pomorzu. Dziękujemy, ze byliście z nami. Jej zapis możecie obejrzeć w powyższym oknie wideo.

W tym sezonie obie ekipy już wcześniej spotkały się ze sobą dwa razy. Oba mecze odbyły się w Bydgoszczy. Jesienią było 2:2, choć Zawisza przegrywał już 0:2 i grał w dziesięciu po czerwonej kartce dla Kamila Żylskiego. Wiosną także był remis, tyle że 0:0, a bydgoszczanie znowu kończyli spotkanie w osłabieniu po kartkach dla... Żylskiego.

Trwa głosowanie...

Która drużyna w sezonie 2020/21 awansuje do 3. ligi?

Tym razem górą Włocłavia. Włocławianie byli w sobotę zdecydowanie lepsi i zasłużenie zwyciężyli 2:0. Dwa gole strzelił Łukasz Witucki. Najpierw w 14. minucie otworzył wynik spotkania, a 50. minucie wykorzystał rzut karny.

Przewaga Zawiszy nad Włocłavią zmalała w tabeli do 4 punktów. Ekipa z Włocławka walczy jeszcze o odwołanie ogłoszonego walkowera z jesiennego meczu Włocłavia - Chemika. Walka o awans do trzeciej ligi trwa!