Włocławek. Anwil Włocławek – Asseco Arka Gdynia 86:78 w 14. kolejce EBL [zdjęcia]

Krzysztof Wypijewski
Ivan Almeida dla Anwilu Włocławek zdobył 24 pkt.
Ivan Almeida dla Anwilu Włocławek zdobył 24 pkt. KK Włocławek/Piotr Kieplin
Anwil Włocławek wygrał w sobotę wieczorem w Hali Mistrzów z Asseco Arką Gdynia 86:78 w meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi. To 6. wygrana podopiecznych trenera Marcina Woźniaka w tym sezonie.

Anwil Włocławek – Asseco Arka Gdynia 86:78

Kwarty: 17:23, 24:19, 19:16, 26:20
Anwil: Clarke 13, Almeida 24, Lichodiej 2, Radić 12, Moore 22 oraz Green 7, Sulima 6, Pluta 0, Bogucki 0, Mielczarek 0.
Arka: Szubarga 11, Wołoszyn 19, Żołnierwicz 17, Hrycaniuk 7, Wadowski 5 oraz Witliński 10, Czerlonko 5, Dylewicz 4, M. Kowalczyk 0, Marczyk 0.

Przed meczem trudno było wskazać faworyta. Obie ekipy prezentowały się przeciętnie (bilans 5-7) i przed spotkaniem we Włocławku sąsiadowały w tabeli (13. oraz. 14. miejsce).

1. połowa potwierdzała zapowiedzi ekspertów o zaciętym widowisku. Gdynianie w pewnym momencie prowadzili już różnicą 9 oczek, ale do szatni schodzili z zaledwie 1-punktową zaliczką (42:41).

W 3. kwarcie oglądaliśmy dalszą wymianę ciosów, zakończoną wynikiem 19:16 dla Anwilu Włocławek (8 oczek zdobył Ivica Radić).

W ostatniej odsłonie także nie brakowało emocji. Przełomowe okazały się rzuty Mckenzie’a Moore’a (2+1, celny zza łuku oraz dwa trafienia z linii rzutów wolnych). Anwil Włocławek objął wówczas prowadzenie 71:66, którego nie oddał do końca (86:78). Moore zanotował triple-double (22 pkt, 12 zbiórek, 11 asyst).

Teraz w EBL nastąpi przerwa, którą męska kadra wykorzysta na mecze eliminacji do mistrzostw Europy (28 listopada z Rumunią i 30 listopada z Izraelem, oba mecze w Walencji; transmisje w TVP Sport). Wśród wybrańców Mike’a Taylora, które asystentem jest Marcin Woźniak, znalazło się m.in. dwóch koszykarzy Polskiego Cukru - Aaron Cel i Damian Kulig. Koszykarze na ligowe parkiety wrócą w grudniu.