Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Włocławek. Fundacja Ari Ari oraz Dyskusyjny Klub Filmowy "Ósemka zapraszają na spacer i kino plenerowe

OPRAC.: Online
Zwiedzanie Włocławka i kino w plenerze są częścią projektów pt. Spacery lokalne 2020.

Wideo. Zakup mieszkania coraz droższy

W sobotę 26 września 2020 odbędzie się spacer pt. Szlakiem ewangelickim po Włocławku, który zostanie poprowadzony przez znawcę i badacza historii Włocławka, dr. Tomasza Dzikiego. Reprezentanci tego wyznania odegrali znaczącą rolę w rozwoju miasta. Podczas spaceru podążymy ich śladami, odwiedzając m.in. miejsca kultu, szkoły i fabryki założone przez ewangelików. Początek o godz. 15.00, zbiórka u zbiegu ulic Kościuszki i Okrzei, przy budynku banku PKO.

O godz. 19.00 w Przystani nad Wisłą, we współpracy z DKF Ósemka – kino w plenerze i świetny film pt. Kobieta idzie na wojnę (2018), w reżyserii Benedikta Erlingssona (Francja / Islandia / Ukraina). Jest to przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami! „Kobieta idzie na wojnę” podbiła dziesiątki festiwali na całym świecie i zelektryzowała samą Jodie Foster, która wykupiła prawa do amerykańskiego remake'u filmu. Zwycięzca LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu i zdobywca 10 islandzkich Oscarów!

Kino samochodowe Stara Zajezdnia we Włocławku [zdjęcia]

Zwiedzanie miasta i kino w plenerze są częścią projektów pt. Spacery lokalne 2020. Historie polsko-rosyjskie na Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej oraz Dworce, fabryki, uzdrowiska. Historia u podstaw, kontynuujących spotkania z trudnymi, ale ciekawymi i mało znanymi historiami Włocławka, pokazywanymi z nieoczywistych perspektyw. Trasa spaceru przygotowana została wraz z mieszkańcami, uwzględniając nie tylko różne wrażliwości, ale i różne wydarzenia, okresy historyczne i miejsca. Po zwiedzaniu zapraszamy, podobnie jak w poprzednich latach, na dobry film w plenerze.

W ubiegłym (2019) roku tylko w samym Włocławku zorganizowano pięć różnych tras, m.in.: szlakiem architektury modernistycznej, detal architektoniczny, śladami kultury żydowskiej czy Włocławek oczami podróżnego. W roli przewodników wystąpili historycy, pasjonaci i znawcy tematów, m.in.: Michał Pszczółkowski, Mirosława Stojak, czy Tomasz Dziki.

Do każdego spaceru przygotowano specjalne pocztówki. Projekt zakończy wystawa plenerowa i publikacja pt. Spacerownik włocławski – specjalny zbiór tras spacerowych, z ilustracjami, pocztówkami i przewodnikiem po nieznanym Włocławku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto