Włocławek. Najnowsze wiadomości z Urzędu Miasta Włocławek [14 grudnia 2020]

OPRAC.:
Marcin Gołembiewski
Marcin Gołembiewski
Wiadomości z magistratu nr 206/2020 Włocławek, z dnia 14 grudnia 2020 roku UM Włocławek
Najnowsze informacje z Urzędu Miasta Włocławek. Zobacz wiadomości z magistratu w grudniu 2020 roku.

Wideo. Jak sprawdzić czy przeszedłeś koronawirusa?

Wiadomości z magistratu nr 206/2020 Włocławek, z dnia 14 grudnia 2020 roku

Wiadomości Włocławek - zagospodarowanie kwartału pomiędzy ulicami Brzeską, Cyganka, 3 Maja i Żabią. Najlepsza koncepcja wybrana!

11 grudnia 2020 r. Urząd Miasta ogłosił wyniki konkursu architektonicznego na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej zagospodarowania kwartału pomiędzy ulicami Brzeską, Cyganka, 3 Maja i Żabią.

Na konkurs, który włocławski ratusz zorganizował we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział w Bydgoszczy, wpłynęło 18 prac. Każda z propozycji ukazywała kwartał pomiędzy ulicami Brzeską, Cyganka, 3 Maja i Żabią, w zupełnie nowym świetle. Konkurs wygrał projekt nr 3 - firmy ARR ARCHITECTURE Kacper Rojek. Jury konkursu uznało tę koncepcję za najlepszą pod względem architektonicznym, funkcjonalno-użytkowym i eksploatacyjnym.

- Cieszy mnie, że Włocławek jest postrzegany jako miasto z potencjałem, o czym świadczy liczny udział architektów w naszym konkursie. Koncepcja, która okazała się zwycięska, znakomicie łączy aspekty lokalne z wymogami nowoczesności, co pomoże nam stworzyć w rejonie ul. Brzeskiej, Cyganki, 3 Maja i Żabiej nowe, wygodne i funkcjonalne miejsce do życia w ramach społecznego budownictwa czynszowego – mówi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

Wiadomości Włocławek - powstanie dokumentacja łącznika ul. Polnej z Żytnią

Urząd Miasta rozstrzygnął postępowanie ofertowe na opracowanie dokumentacji dla budowy drogi gminnej łączącej ulicę Polną z ulicą Żytnią.

Ma to być pełna dokumentacja projektowo-kosztorysowa wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych. Połączenie ulicy Polnej z ulicą Żytnią planowane jest po trasie zbliżonej do aktualnego przebiegu drogi wewnętrznej przy warsztatach Zespołu Szkół Samochodowych.

Zgodnie ze specyfikacją, wybrany w postępowaniu projektant – MBZ Andler, Tomczak Sp. j. – będzie miał 5 miesięcy na sporządzenie kompletnej dokumentacji tego zadania.

Wiadomości Włocławek - zamknięta ul. Planty II

Od dnia 14.12.2020 do 11.01.2021. będzie zamknięta ul. Planty II na odcinku od ul. Łubnej do ul. Kaliskiej.

Zamknięcie dla ruchu kołowego związane jest z przebudową niniejszego odcinka ulicy.

Wiadomości Włocławek - co na miejskich muralach?

Wydarzenia, symbole, a może historyczna mapa? Murale: "Włocławskie popołudnie" przy ul. Żabiej 14/16 autorstwa Anny Wardęgi (2019 r.) oraz "Esencja Miasta" autorstwa Dawida Celka przy ul. Wojska Polskiego 3 (2020 r.), na których można zobaczyć nawiązania do włocławskiej architektury, symboli miasta, jak również życia codziennego i różnych form spędzania wolnego czasu, to dopiero początek.

Co znajdzie się na kolejnych malowidłach? To zależeć będzie od artystów, którzy do zaplanowanych przez Urząd Miasta Włocławek konkursów zgłoszą swoje projekty. Niewykluczone, że autorzy zainspirują się pomysłami, które jakiś czas temu pojawiły się i wciąż pojawiają na internetowych forach.

Wydział Rewitalizacji UM Włocławek pragnie poznać opinie włocławian w tym temacie. Na co warto postawić na takich malowidłach? Na prezentację ważnych wydarzeń i postaci historycznych, architektury, najważniejszych symboli miejskich, historycznej mapy Śródmieścia, a może pójść w kierunku czegoś zupełnie innego? Wydział zachęca do dyskusji i wpisywania swoich propozycji w komentarzach na facebookowej stronie Rewitalizacja Włocławek.

Pełna treść artykułu na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,co_na_muralach_wydarzenia_symbole_a_moze_historyczna_mapa__,1037.html

Wiadomości Włocławek - włocławski MOPR realizatorem Programu „Wspieraj Seniora”

Działania w programie rozpoczęły się z dniem 20 października 2020r. Program kierowany jest do osób powyżej 70 roku życia, które zdecydowały się na pozostanie w domu, dla własnego bezpieczeństwa, w czasie pandemii.

Program zakłada dostarczenie do domu Seniora, pozbawionego opieki rodziny lub najbliższego otoczenia, niezbędnych produktów podstawowej potrzeby, w tym artykułów spożywczych, czy środków higieny osobistej. Senior może również poprosić o pomoc np. w sprawach urzędowych (jeżeli ich zakres nie wymaga upoważnień lub udostępnienia danych wrażliwych), wyprowadzenie psa, itp.

Zakres usług na rzecz osoby starszej jest ograniczony tzw. dystansem sanitarnym (np. senior nie może poprosić o usługę sprzątnięcia mieszkania).

W szczególnych przypadkach, pomoc może być udzielona osobie poniżej 70 roku życia. Szczególne sytuacje oznaczają brak możliwości zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej i społecznej osoby. Ocena sytuacji i decyzja o udzieleniu wsparcia należy do realizatora programu, czyli ośrodka pomocy społecznej.

Udzielenie pomocy w ramach programu nie zależy od kryterium dochodowego.

Koszty zakupów pokrywa senior, który przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów. Zasady i sposób rozliczania ustala indywidualnie ośrodek pomocy społecznej, podczas pierwszego kontaktu telefonicznego.

Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2672

Wiadomości Włocławek - zmiana numerów telefonów do MZOZ

Zarząd Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. we Włocławku informuje, że od 14 grudnia 2020 r. ulegają zmianie numery telefonów do Placówek MZOZ mieszczących się przy ulicy Kilińskiego 16 tj.:

- Poradni Ogólnej Przychodni Nr 1,

- Działu Rentgenodiagnostyki,

- Działu Stomatologii,

- Pogotowia Stomatologicznego,

- Działu Administracji.

Obecny kontakt telefoniczny do wszystkich wyżej wymienionych Placówek: 54 306 62 00.

Wiadomości Włocławek - wyłączenia energii elektrycznej

Dnia 14.12.2020 w godz. 08.30 do 13.00 stacja POŁUDNIE 1 obwód kier. Dziewińska 29H, garaże.

Szczegółowy harmonogram publikujemy: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/77/16533/wylaczenia-energii-elektrycznej

· Drzewko choinkowe prosto z lasu – rusza przedświąteczna oferta nadleśnictwa Nadleśnictwo Włocławek serdecznie zaprasza do skorzystania z „oferty choinkowej”.

Choinki można nabywać od 14 grudnia 2020 r. w trzech leśnictwach: Goreń, Poraza i Rybnica. W ofercie są drzewka o wysokości do 5 metrów.

Z uwagi na stan epidemii, leśnicy proszą chętnych o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Szczegóły są dostępne pod adresem: https://wloclawek.torun.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/8Rgp/content/sprzedaz-choin-3

Wiadomości Włocławek - konkurs wokalny: “Śpiewajcie i grajcie mu”

Klub “Stara Remiza” Centrum Kultury “Browar B.” zaprasza rozśpiewanych solistów i rodziny do wzięcia udziału w konkursie wokalnym “Śpiewajcie i grajcie mu”, który z uwagi na okoliczności odbędzie się w formie online. W konkursie mogą wziąć udział chętni w dwóch kategoriach:

Solo: dzieci i młodzież do lat 15,

Grupy rodzinne: rodzinne grupy muzyczne, zespoły utworzone przez członków rodziny.

Wysyłanie filmików: do 18 grudnia 2020 r.

Więcej informacji w regulaminie konkursu: https://ckbrowarb.pl/konkurs-wokalny-spiewajcie-i-grajcie-mu/

Wiadomości Włocławek - ZUS przypomina: na izolacji domowej można pracować zdalnie

Od 5 grudnia 2020 r. praca zdalna możliwa jest także w trakcie izolacji domowej. Jeżeli pracodawca lub zatrudniający wyrazi zgodę na świadczenie w trybie zdalnym pracy określonej w umowie, to pracownik czy inna osoba zatrudniona będzie otrzymywać z tego tytułu wynagrodzenie. Tak jak i w przypadku kwarantanny nie można pracować i jednocześnie pobierać „chorobowego”. Natomiast w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia zawsze można przerwać pracę zdalną i przejść na zasiłek chorobowy pod warunkiem, że jest się objętym ubezpieczeniem chorobowym.

Przy ustalaniu prawa do zasiłku chorobowego osobie odbywającej izolację w warunkach domowych stosuje się ogólne zasady określone w ustawie zasiłkowej. Jedną z nich jest utrata „chorobowego” w przypadku wykonywania pracy zarobkowej w okresie niezdolności do pracy. Zatem również wykonywanie pracy zdalnej w okresie izolacji domowej stanowi okoliczność pozbawiającą prawa do zasiłku chorobowego. Nie można równocześnie pracować i pobierać „chorobowego”.

Nowelizacja ustawy covidowej umożliwia wykonywanie pracy zdalnej w czasie izolacji w warunkach domowych. Przyjęte rozwiązanie skierowane jest do osób objętych izolacją domową, które przechodząc chorobę bezobjawowo lub stosunkowo łagodnie będą mogły świadczyć pracę w trybie pracy zdalnej i w związku z tym pobierać wynagrodzenie. Jeśli choremu w trakcie izolacji się pogorszy, będzie mógł przerwać pracę zdalną i przejść na zasiłek chorobowy.

Wiadomości z Włocławka z magistratu z wcześniejszych dni grudnia oraz listopada 2020 w naszej galerii.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie