Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Włocławek. Zmiany w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku. Adrian Domanowski nowym dyrektorem

Karol Poliński
Karol Poliński
Adrian Domanowski pełnić będzie obowiązki dyrektora Teatru Impresaryjnego we Włocławku do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko.
Adrian Domanowski pełnić będzie obowiązki dyrektora Teatru Impresaryjnego we Włocławku do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko. Fot. Wojciech Alabrudziński
Są zmiany w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku. Dotychczasowy dyrektor Jan Polak odchodzi na emeryturę. Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka powołał tymczasowego następcę.

Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski powierzył Adrianowi Domanowskiemu, specjaliście do spraw prawnych, a także wieloletniemu aktorowi Teatru Ludzi Upartych, pełnienie obowiązków dyrektora Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko. Przewidywany termin zakończenia postępowania konkursowego - 15 października 2020.

Autorską koncepcję funkcjonowania Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku opracował Jan Polak.

Zmiana dyrektora teatru we Włocławku po 28 latach

Konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku został ogłoszony na początku lipca 2020 r. Dotychczasowy dyrektor włocławskiego teatru Jan Polak, który kierował placówką we Włocławku od 1992 r., zapowiedział przejście na emeryturę. Jan Polak był nie tylko dyrektorem Teatru Impresaryjnego, ale także aktorem i reżyserem wielu przedstawień TI. Od 2002 roku kieruje również Teatrem Ludzi Upartych i - jak zapowiada - chce to robić nadal.

Jak działa Teatr Impresaryjny we Włocławku?

Działalność impresaryjna, polegająca na prezentowaniu włocławskiej widowni przedstawień realizowanych przez różne zespoły teatralne z Polski i zagranicy, jest prowadzona przez teatr we Włocławku od 1990 r. Formę instytucjonalną przybrała w 1992 r, gdy ówczesny wojewoda włocławski powołał do życia Państwowy Teatr Impresaryjny. Autorską koncepcję funkcjonowania tej instytucji opracował Jan Polak. W 1994 r. teatr stał się instytucją samorządową, natomiast w 2002 r. zyskał patrona i odtąd jego pełna nazwa brzmi: Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego.

Włodzimierz Gniazdowski był nauczycielem, działaczem społecznym. Od 1953 kierował Teatrem Ludzi Upartych. W latach 1953-1969 wystawiał w teatrze ZNP we Włocławku ponad 250 sztuk. Od 1963 wykładał język polski w Państwowym Liceum im. Marii Konopnickiej we Włocławku. Pracował tam do przejścia na emeryturę w 1979.

Trwa głosowanie...

Czy korzystasz z oferty kulturalnej we Włocławku?

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto