Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Włocławski Budżet Obywatelski na 2022 rok. Jakie projekty zgłoszono w kategorii ogólnomiejskiej?

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Głosowanie na projekty zgłoszone do Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok rozpocznie się 21 czerwca
Głosowanie na projekty zgłoszone do Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok rozpocznie się 21 czerwca pixabay.com
W poniedziałek 21 czerwca rozpocznie się głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego Włocławka na 2022 rok. Głosowanie trwać będzie do 5 lipca. Mieszkańcy mogą zdecydować na co wydać 4 miliony złotych, wybierając spośród 39 projektów. Sprawdziliśmy, jakie projekty włocławianie zgłosili w ramach kategorii ogólnomiejskiej.

Zobacz wideo: Będzie wakacyjny boom? Polacy stęsknieni za podróżami.

W ramach Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok, mieszkańcy będą mogli zdecydować na co przeznaczyć 4 mln zł, które podzielono na trzy kategorie:

  • zielona (projekty związane z roślinnością na terenach należących do miasta) – w ramach tej puli do wydania jest 1 mln zł;
  • instytucjonalna (projekty realizowane na obszarze należącym do placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Włocławek) – 1 mln zł;
  • ogólnomiejska (projekty, które nie kwalifikują się do pozostałych kategorii) – 2 mln zł.

Mieszkańcy Włocławka zgłosili łącznie 47 pomysłów, do głosowania zakwalifikowano 39: najwięcej (26) w kategorii ogólnomiejskiej, najmniej (4) w zielonej i 9 w instytucjonalnej. Głosowanie rozpocznie się w poniedziałek 21 czerwca (o północy) i potrwa do 5 lipca do godziny 23:59. Zwycięskie projekty – wybrane do realizacji w przyszłym roku – poznamy 4 sierpnia w południe.

Kto może głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego Włocławka 2022?

Na zgłoszone projekty głosować mogą tylko mieszkańcy Włocławka. Z uchwały w sprawie zasad Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO) wynika, że każdy mieszkaniec Włocławka może oddać – w swoim imieniu - tylko jeden głos w każdej z kategorii, na wybrany przez siebie projekt (nie trzeba głosować w każdej z kategorii). Głosy oddaje się poprzez wypełnienie elektronicznego formularza udostępnionego na stronie internetowej poświęconej WBO. W elektronicznym formularzu trzeba uzupełnić następujące pola:

  • imię i nazwisko głosującego;
  • adres zamieszkania głosującego;
  • numer projektu, na który głosujący oddaje swój głos.

Co istotne, jeśli wszystkie pola nie zostaną wypełnione (lub wypełnione zostaną inną informacją, niż wymagana), głos będzie nieważny. Głosy uznane będą za nieważne także wtedy, gdy mieszkaniec odda więcej niż jeden głos w danej kategorii.

Które projekty zgłoszone do Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego będą realizowane?

Aby projekt został zrealizowany, konieczne jest przekroczenie minimalnego progu poparcia, czyli uzyskania co najmniej stu ważnych głosów. Do realizacji kierowane będą projekty, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów ważnych, aż do wyczerpania kwoty przeznaczonej na ich realizację w odpowiedniej kategorii.

- Jeżeli kolejny projekt, który otrzymał największą liczbę głosów ważnych, nie mieści się w pozostałej kwocie w danej kategorii, pomija się go i kieruje się do realizacji kolejny projekt, który uzyskał największą liczbę głosów ważnych i mieści się w pozostałej kwocie w danej kategorii. W przypadku uzyskania takiej samej liczby głosów ważnych dla projektów, z których każdy mieści się pojedynczo w puli środków finansowych określonych w budżecie Miasta Włocławek na ten cel, do realizacji zostaje skierowany projekt wyłoniony w drodze losowania

– czytamy w uchwale w sprawie zasad Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jakie projekty zgłosili mieszkańcy Włocławka w ramach kategorii ogólnomiejskiej?

W kategorii zielonej zgłoszono cztery projekty, m. in. zielone przystanki czy rewitalizację skweru przy pl. Staszica. W ramach kategorii instytucjonalnej jest 9 projektów, m.in. propozycje dotyczące budowy i doposażenia placów zabaw przy niektórych szkołach i przedszkolach. Wśród projektów zgłoszonych do kategorii ogólnomiejskiej (26 projektów) pojawiły się m. in. propozycje dotyczące infrastruktury drogowej, budowy parkingów i projekty związane z rekreacją. Cześć projektów zgłoszonych w tej kategorii, prezentujemy w poniższej galerii:

 

Głosowanie na projekty zgłoszone do Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok rozpocznie się 21 czerwca

Włocławski Budżet Obywatelski na 2022 rok. Jakie projekty zg...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto