WTS KDBS Włocławek - Karpaty Krosno 0:2. Trwa walka o utrzymanie w 1. lidze kobiet

Pcz
Od dwóch porażek, bez wygranego seta, rozpoczęły walkę o utrzymanie się w 1 lidze siatkarki WTS KDBS Bank. W sobotę mecz ostatniej szansy

Karpaty Krosno - WTS KDBS 3:0 (25:19, 25:21, 25:15)
Karpaty Krosno - WTS KDBS 3:0 (25:17, 25:20, 25:17 )

WTS KDBS Bank: Paulina Pachurka, Marika Doktorska, Karolina Świderska, Cecylia Pietruszka, Patrycja Jakubowska, Oliwia Szuman (l), Natalia Bielińska, Aneta Pietrzyńska, Anastassia Baidiuk, Sava Thaka.

Na decydujące mecze do Krosna włocławianki pojechały bez chorej Darii Pik, a wzmocnieniem zespołu był powrót po dłuższej przerwie środkowej Savy Thaki. Dwa pierwsze sety sobotniego meczu były początkowo w miarę wyrównane, jednak w końcowych fragmentach gospodynie wykorzystały przestoje włocławianek zdobywając kilkupunktową przewagę. W trzecim secie włocławianki wyraźnie oszczędzały siły przed następnym pojedynkiem.

Niedzielne spotkania, w którym rozegrano trzy sety, trwało ponad półtorej godziny. Jego przebieg był początkowo podobny do sobotniego. Dramatyczny był przebieg drugiej partii. Do wyniku 18:18, żadna z ekip nie potrafiła zdobyć większej przewagi. Rozstrzygnięcie padło w końcówce, a w głównej roli wystąpili sędziowie. Cztery ich błędy pozbawiły szans włocławianki.

- Pierwszy raz w trenerskiej karierze otrzymałem oficjalne upomnienie - powiedział Kazimierz Mendala, trener WTS. - Trudno jednak zachować spokój gdy arbitrzy nie dostrzegają półmetrowego autu czy wyraźnego przekroczenia linii trzeciego metra. Większość spornych sytuacji, nie tylko w tej partii rozstrzygana była na korzyść gospodyń.
Aby pozostać w walce o utrzymanie włocławianki muszą wygrać sobotni mecz z Karpatami w Hali Mistrzów. W niedzielę dojdzie wówczas do kolejnego spotkania.

W drugiej parze fazy play out doszło do niespodzianki bowiem Mazovia Warszawa przegrała u siebie z UKS Szóstka Mielec 1:3 (-22, 25, -21, -20) oraz 1:3 (-24, -18, 19, -23) co stawia warszawianki w trudnej sytuacji. Muszą wygrać trzy kolejne mecze, z których dwa odbędą się na parkiecie w Mielcu.

Sporo niespodzianek było również w rozpoczętych w tym samym terminie meczach play off. Prowadzący po fazie zasadniczej MKS Dąbrowa Górnicza pokonał AZS Gliwice 3:0 (22, 17, 18) i 3:0 (10, 18, 22). Wicelider Solna Wieliczka przegrała u siebie z Wisła Warszawa 1:3 (10, -23, - 20, -27) i 1:3 (24, -23, -19, -22). Wyżej notowana Enea Poznań uległa Jokerowi Świecie 1:3 (16, -19, -15, -26) i 0:3 (-19, -16, -24). Azoty Tarnów pokonały natomiast Uni Opole 3:0 (20, 17, 15) i 3:1 (21, -12, 13, 18).

Po tych dwóch porażkach w Krośnie szanse zespołu WTS KDBS na uniknięcie degradacji zmniejszyły się do minimum.
Włocławianki, aby tego dokonać musiałyby trzykrotnie wygrać z Karpatami.

Rozstrzygające będzie sobotnie spotkanie, które w Hali Mistrzów rozpocznie się o 16. Bilans spotkań z zespołem krośnieńskim jest niekorzystny. WTS KDBS przegrał trzy ostatnie wyjazdowe mecze z Karpatami nie wygrywając seta. Jedyne spotkanie rozegrane w początkach grudnia ubiegłego rok we włocławskiej hali także zakończyło się przegraną WTS WTS 2:3 (-15, 18, -18, 26, -5) choć walka była wówczas wyrównana i dopiero w piątym secie zarysowała się wyraźna przewaga gości.

- Mam nadzieję, że również tym razem walka będzie wyrównana - powiedział Kazimierz Mendala, trener WTS. - Do takiego optymizmu skłania postawa zaprezentowana w pojedynkach w Krośnie. Liczę, że będzie mogła zagrać nieobecna przed tygodniem Daria Pik.

W przypadku wygranej gospodyń kolejne spotkanie między tymi zespołami odbędzie się w Hali Mistrzów w niedzielę (20).

Od czwartek rozpocznie się ćwierćfinałowy turniej o mistrzostwo kraju kadetek. Prowadzony przez Angelikę Górską zespół WTS KDBS Bank o awans do półfinału walczy w Świdniku, a rywalizację rozpoczęły pojedynkiem z gospodyniami Avią (mecz zakończył się już po zamknięciu numeru), dziś natomiast grać będą z UKS Lider Konstantynów Łódzki. Dwie czołowe ekipy awansują do finału turnieju gdzie (z zaliczeniem wyników pierwszego etapu) grać będą z 2. drużynami wyłonionym z rywalizacji MKS Dąbrowa Górnicza, Ares Nowa Sól i Polonia Świdnica.

Zdjęcia z meczu WTS KDBS Włocławek - Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass 2:3 w 12. kolejce I ligi

WTS KDBS Włocławek - Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass 2:3 w 1...