Wyniki i strzelcy 21. kolejki A klasy, grupa Włocławek [tabela, zdjęcia]

OPRAC.:
Marcin Gołembiewski
Wyniki 21. kolejki A klasy, grupa Włocławek
Wyniki 21. kolejki A klasy, grupa Włocławek Fot. Małgorzata Chojnicka
W sobotę 29 maja rozegrane zostały mecze 21. kolejki A klasy, grupa Włocławek. Podajemy wyniki i strzelców.

Sobota 29 maja
Grupa mistrzowska
Sadownik Waganiec - Kujawiak Instalnova Kruszyn 2:1 (0:0)
Bramki: Konrad Kaźmierczak 2 (65, 87) - Michał Kozłowski (90+2)
15:00 - Tomasz Strzelecki

Lech Dobre - Wiślanin Bobrowniki 4:0 (2:0)
Bramki: Oskar Niedzielski 3 (8, 22, 74), Patryk Kurtys (54)
16:00 - Filip Krzywicki

Wicher Wielgie - GKS Fabianki 4:3 (2:1)
Bramki: Przemysław Kosowski 2 (45, 90+2), Mariusz Celmer (11), Sebastian Paszyński (80) - Damian Uzarski 3 (35, 71, karny, 90+5)
W 87 minucie Krzysztof Papis nie wykorzystał rzutu karnego. Obronił bramkarz Wichra Radosław Czubakowski
17:00 - Rafał Jankowski

W sobotę, 29 maja, Wicher Wielgie podejmował u siebie Cukrownika Fabianki. Spotkanie było zacięte do ostatniej minuty.

Wicher Wielgie - GKS Fabianki 4:3 w 21. kolejce A klasy, gru...

Piast Bądkowo - Start Stawki 0:1 (0:0)
Bramka: Michał Witkowski (51)
18:00 - Mateusz Tybińkowski

Grupa spadkowa
Skrwa Skrwilno - Skompensis Skępe 9:0 (4:0)
Bramki: Przemysław Budka 5 (16, 41, 57, 62, 73), Hubert Maciągowski 2 (45, 56), Bartosz Detmer (44), Seweryn Ziółkowski (71, samobójcza)
15:00 - Łukasz Woźniak

MGKS Lubraniec - Unia Choceń 3:2 (2:0)
Bramki: Tobiasz Kondracki (31), Mirosław Pilarski (35), Kamil Gułajski (83) - Mateusz Malinowski (79), Łukasz Lewandowski (88)
17:00 - Bartłomiej Wiśniewski

Orzeł Służewo - Tęcza Topólka 2:0 (2:0)
Bramki: Szymon Zakrzewski (18), Michał Piotrowski (26)

18. Skompensis Skępe 21 10 29-99

Przypomnijmy, iż po rozegraniu I rundy (17 kolejek) nastąpił podział na grupy awansową (miejsca 1-9) i spadkową (miejsca 10-18). Drużyny w grupach awansowej i spadkowej rozegrają ze sobą po jednym meczu.
Drużyna, która w grupie awansowej zajmie pierwsze miejsce uzyska awans do 5. ligi kujawsko-pomorskiej (gr. 2), a drużyna, która zajmie drugie miejsce rozegra baraż z drugą drużyną grupy II podokręgu Bydgoszcz.
Z grupy spadkowej spadać będzie tyle drużyn, aby w sezonie 2021/2022 A klasa liczyła 14 drużyn.