Zespół Szkół Muzycznych i SP 12 we Włocławku zostaną rozbudowane. Wybrano już wykonawcę inwestycji [wizualizacje]

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Tak po modernizacji wyglądać ma Zespół Szkół Muzycznych i SP nr 12 we Włocławku
Tak po modernizacji wyglądać ma Zespół Szkół Muzycznych i SP nr 12 we Włocławku wizualizacja/UM Włocławek
Udostępnij:
W Zespole Szkół Muzycznych i SP 12 we Włocławku powstanie między innymi nowa sala koncertowa wyposażona w urządzenia elektroakustyczne, sala śpiewu, sale lekcyjne i świetlica. Zmieni się także teren wokół budynków – przebudowany zostanie m. in. parking. Urząd Miasta rozstrzygnął już przetarg na to zadanie.

Zobacz wideo: Policja i sanepid wzmagają kontrole maseczek!

Włocławski ratusz rozstrzygnął przetarg na rozbudowę Zespołu Szkół Muzycznych i SP nr 12

Przebudowa i rozbudowa budynków Zespołu Szkół Muzycznych i Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Wiejskiej we Włocławku zrealizowana zostanie w ramach zadania pn. "Modernizacja budynku Zespołu Szkół Muzycznych". Rozstrzygnięto już przetarg na to zadanie. Włocławski magistrat o wyborze najkorzystniejszej oferty poinformował 7 grudnia 2021 roku. Przetargiem zainteresowane były cztery firmy.

Prace zrealizuje wykonawca wyłoniony w przetargu - MBI Spółka z o.o., mająca siedzibę we Włocławku przy ul. Wojskowej 11. Swoje prace wyceniła na 13 890 000,00 zł brutto. Trzy pozostałe firmy, które stanęły do przetargu, zaproponowały następujące kwoty (brutto):

  • 14 944 500,00 zł
  • 15 999 900,00 zł
  • 17 965 230,75 zł

Tak zmieni się Zespół Szkół Muzycznych we Włocławku

W Szkole Muzycznej we Włocławku powstanie nowa sala koncertowa (wraz z zapleczem i garderobą). Wyposażona zostanie w urządzenia elektroakustyczne oraz system oświetlenia technologicznego sceny. Ponadto zyska też dodatkowe miejsca pracy dydaktycznej (jedna sala śpiewu i trzy sale instrumentalne), pełne zaplecze sanitarne oraz szatnie. Powstaną również magazyny i pomieszczenia techniczne.

- W istniejącej części budynku aktualnie znajduje się salka widowiskowa, która okazyjnie pełni również funkcję miejsca wykonywania ćwiczeń gimnastycznych oraz pomieszczenia zaplecza tejże sali (sanitariaty, szatnie). Jako przestrzeń włączona w zakres rozbudowy szkoły muzycznej zmienia ona częściowo swoja funkcję. Sala widowiskowa, dzięki projektowanej adaptacji zostanie przemianowana na salę gimnastyczną przeznaczoną do ćwiczeń dla 20 osób z jednoczesnym zapewnieniem im zespołu szatniowo-sanitarnego, które zostało zaprojektowane w zgodzie z obowiązującymi przepisami w sposób umożliwiający korzystanie z sali również przez osoby poruszające się na wózku inwalidzkim – czytamy w dokumentach przetargowych.

Takie zmiany zajdą w Szkole Podstawowej nr 12 we Włocławku

W Szkole Podstawowej nr 12 powstanie wspólna strefa, w której młodzież będzie mogła indywidualnie organizować swój wolny czas.

- W dotychczasowej bryle budynku tę funkcję pełnił dawny łącznik między budynkami obydwu szkół, który w obecnej rozbudowie zostanie maksymalnie zintegrowany z projektowaną bryłą. Istotnym elementem nowego budynku będą dwie dodatkowe sale lekcyjne ułatwiające organizację i prowadzenie zajęć a także pomieszczenia sanitariatów – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Takie zmiany zajdą wokół budynku Zespołu Szkół Muzycznych i SP nr 12

Zmieni się także otoczenie SP nr 12 i Zespołu Szkół Muzycznych. Obecnie zjazd na teren SP nr 12 znajduje się - od strony południowo-zachodniej - z ulicy Planty, a ze strony północno-zachodniej - od strony ulicy Wiejskiej. Natomiast zjazd do Zespołu Szkół Muzycznych prowadzi z ulicy Planty (od strony północno-wschodniej).

- W związku z rozbudową wymagane jest przesunięcie zjazdu obsługującego Zespół Szkół Muzycznych. Przed budynkiem od strony południowej powstanie droga wewnętrzna służąca jak ciąg pieszo-jezdny oraz droga pożarowa z chodnikiem. Wzdłuż ogrodzenia od ulicy Planty po stronie północno-wschodniej powstanie parking terenowy na 50 miejsc parkingowych, w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych – zapisano w dokumentacji.

Na terenie planowanej inwestycji zinwentaryzowano 22 drzewa, które z nią kolidują (siedem nie wymaga zgody na usunięcie). Większość drzew, to morwa biała. Z dokumentacji wynika, że kolidujące z inwestycją drzewa (oprócz topoli), zostają wskazane przez inwestora do przesadzenia, a nie do wycinki. Zaplanowano także kompensacyjne nasadzenia drzew.

 

Tak po modernizacji wyglądać ma Zespół Szkół Muzycznych i SP nr 12 we Włocławku

Zespół Szkół Muzycznych i SP 12 we Włocławku zostaną rozbudo...

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie