Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najnowsze informacje z Urzędu Miasta Włocławek. Prognoza pogody [18 kwietnia 2018]

Online
Wiadomości z magistratu nr 75/2018 Włocławek, dn. 18 kwietnia 2018 r.

Pod patronatem Prezydenta Włocławka. Dziś rozpoczyna się dwudniowa prestiżowa konferencja
18 i 19 kwietnia we Włocławku odbędzie się Konferencja „Przyszłość Branży Producentów Elektroniki” – największe wydarzenie branżowe o tej tematyce organizowane w naszym kraju. Na Konferencji wystąpią m.in. eksperci Europejskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych w Polsce, Międzynarodowego Stowarzyszenia Branży Elektronicznej – IPC oraz Yamaha.
Wydarzenie we Włocławku będzie pierwszą z cyklu ogólnopolskich konferencji specjalistycznych organizowanych przez firmę RENEX. W Konferencji wezmą udział przedstawiciele najważniejszych międzynarodowych i europejskich organizacji branżowych jak również wiodących firm elektronicznych działających na rynku polskim.
Konferencja obejmie dwa główne obszary poświęcone:
Dzień 1 – Perspektywom rynku kosmicznego UE dla producentów systemów elektronicznych,
Dzień 2- Nowym technologiom automatyzacji produkcji, w szczególności innowacyjnym rozwiązaniom w obszarze robotyki.
Kto wystąpi?
W obszarze Perspektywy Rynku Kosmicznego UE wystąpią m.in. Piotr Orleański z Centrum Badań Kosmicznych, Thomas Rohr z Europejskiej Agencji Kosmicznej, Patrycja Frąk z Polskiej Agencji Kosmicznej, Krzysztof Czyż z FP Instruments oraz Borys Lange z firmy WIRAN.
Drugiego dnia Konferencji (Technologie automatyzacji produkcji), swoje prezentacje przedstawią Stefan Kamiński, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, Jumpei Ninomiya (Yamaha Robotics), Piotr Sadowski z SGX i Andreas Ojalill ze Stowarzyszenia IPC.
Pomysłodawcą i organizatorem konferencji jest firma RENEX, zatrudniająca ponad 120 wysokiej klasy specjalistów w Polsce i oddziałach w 4 krajach Europy Środkowej (Niemcy, Chorwacja, Serbia i Rumunia). RENEX jest także wiodącym dostawcą produktów i komponentów elektronicznych dla sektora przemysłu w Polsce.
Szczegóły wydarzenia: http://rsc.zone/rec/pl/mobile/index.html

Dziś w SP 12 spotkanie Prezydenta Włocławka z mieszkańcami Dziś o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Wiejskiej 29 rozpocznie się trzecie z cyklu spotkań Prezydenta Włocławka z mieszkańcami poszczególnych osiedli.
Kolejne spotkania prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami odbędą się: 19 kwietnia o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Szkolnej 13, 23 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Wyspiańskiego 3, 24 kwietnia o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 8 przy ul. Willowej 8, 25 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żytniej 47.
Podczas spotkań jest dostępny kącik dla dzieci. Zapraszamy do udziału.

Przedszkole Publiczne nr 12 ma 55 lat! Dziś o godz. 10.00 w siedzibie Przedszkola Publicznego nr 12 przy ul. Bukowej rozpocznie się uroczystość z okazji 55-lecia istnienia przedszkola i 30. rocznicy nadania placówce imienia Ewy Szelburg-Zarembiny.
Częścią uroczystości będzie otwarcie placu zabaw.
Pełna informacja na temat obchodów: http://pp12.przedszkolowo.pl/publikacja/82107/przedszkole

Od 24 kwietnia zmiany w rozkładach 4, 8 i 19 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że w związku z realizacją części postulatów pasażerów oraz wskutek dopasowania czasów przejazdów autobusów do aktualnych warunków ruchu, od wtorku 24 kwietnia zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr 4 (Promienna - Łęg - Promienna) linii nr 8 (Promienna - Modzerowo - Promienna) i linii nr 19 (Promienna - Rybnicka - Promienna).
Szczegóły znajdują się w zakładce: http://rozklad.mpk.com.pl/

Ruszyła tegoroczna edycja akcji „Drzewko za butelkę”
ANWIL SA przystąpił do organizacji XVI edycji akcji ”Drzewko za butelkę” we Włocławku. Inicjatorem akcji jest Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”.
Akcja jest konkursem na zebranie jak największej liczby butelek typu PET, za zebrane butelki placówki biorące udział w przedsięwzięciu otrzymują drzewka i krzewy do posadzenia w swoim otoczeniu. Konkurs ma wymiar edukacyjny, uczy wrażliwości na otaczające środowisko i jego stan, włącza młode pokolenie w nurt aktywności prospołecznej. Akcja cieszy się ogromnym i niesłabnącym zainteresowaniem ze strony dzieci.
W ubiegłym roku podczas XV edycji dzieci z włocławskich szkól i przedszkoli zebrały rekordową liczbę butelek: 627 569 sztuk oraz posadziły 175 drzewek i krzewów. Włocławskie placówki oświatowe z sukcesami uczestniczą w akcji od samego początku i wielokrotnie wyróżniały się pod względem liczby zebranych butelek.
Udział w tegorocznej edycji zadeklarowało 11 szkół podstawowych i 17 przedszkoli. Finał akcji dla wszystkich dzieci biorących udział w przedsięwzięciu odbędzie się 12 czerwca w Centrum Kultury Browar B.

Projekt: „Rodzina w Centrum”. MOPR podsumowuje spotkania dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej W marcu odbyły się dwa spotkania edukacyjne z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. Każde z nich trwało sześć godzin i zostało przeprowadzone przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Dla naszych dzieci”.
Pierwszą część każdego seminarium stanowiły wykłady eksperckie o tematyce:
- „Pomiędzy instytucją, a rodziną - deinstytucjonalizacją systemu pieczy zastępczej w kontekście tworzenia warunków dla rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej”;
- „Zaangażowanie społeczności lokalnej w działania na rzecz pieczy zastępczej”;
- „Rodzinna piecza – korzyści dla rozwoju dziecka”.
Drugą częścią każdego ze spotkań był panel dyskusyjny dotyczący modernizacji pieczy zastępczej w kontekście odejścia od instytucjonalizacji, odejścia od dużych placówek, rozwój rodzinnych form opieki, zmian postrzegania placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Uczestnicy spotkań poznali także dobre praktyki działań na rzecz deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w woj. kujawsko –pomorskim.
Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=1872

Szpital we Włocławku na ostatniej prostej modernizacji
Podpisana 16 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim umowa z wykonawcą dokumentacji projektowej dla nowego głównego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Popiełuszki we Włocławku rozpoczyna ostatni etap modernizacji tej lecznicy. Powstanie m.in. nowy gmach mieszczący oddział ratunkowy, zespół sal operacyjnych i oddziały łóżkowe – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl
Nowoczesny i funkcjonalny nowy budynek główny, serce lecznicy, stanie w miejscu wyburzonego starego obiektu. Zgodnie z założeniami funkcjonalno-użytkowymi, na parterze mieścić się będą szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Na pierwszym piętrze znajdą się blok porodowy oraz oddziały patologii ciąży, położnictwa i neonatologii. Drugie piętro to przestrzeń zaplanowana dla oddziałów ortopedii i traumatologii oraz chirurgii ogólnej. Złożony z siedmiu sal zabiegowych blok operacyjny znajdzie miejsce na trzecim piętrze; sąsiadować z nim będzie oddział neurochirurgiczny. Ostatnie, czwarte piętro zostało pomyślane jako przestrzeń techniczna, mieszcząca m.in. maszynerię wentylacyjną i klimatyzacyjną obiektu. Zwieńczeniem budynku będzie platforma z lądowiskiem dla śmigłowców medycznych, zaś w przyziemiu znajdą się apteka szpitalna, centralna sterylizatornia i szpitalna dezynfekcja.
Pozostałe elementy inwestycji to modernizacja i rozbudowa przyległych pawilonów oraz budowa łącznika zapewniającego komunikację wewnątrzszpitalną.
Firma Pas Projekt z Nadarzyna, która została wyłoniona w wyniku przetargu, ma na stworzenie dokumentacji projektowej 40 tygodni; wszystkie etapy projektowania zostaną przeprowadzone przy pomocy elektronicznych narzędzi modelowania.
Kompleksowa modernizacja i rozbudowa włocławskiego Szpitala Popiełuszki kosztować będzie łącznie 170 mln zł.
Pełna informacja na ten temat: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/32381-szpital-popieluszki-na-ostatniej-prostej-modernizacji

Regionalne organizacje pozarządowe, w tym organizacje działające we Włocławku, pomogą osobom przewlekle chorym
Dwadzieścia organizacji pozarządowych z regionu będzie realizowało projekty wsparcia osób przewlekle chorych. Będzie to możliwe dzięki środkom przekazanym przez samorząd województwa.
Wśród dofinansowanych znalazły się m.in.:
Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku, który przekaże 420 seniorom z powiatów włocławskiego, lipnowskiego, aleksandrowskiego i radziejowskiego tzw. „pudełka życia”, w których umieszczane będą wszystkie ważne informacje o pacjencie, np. informacje o chorobach, uczuleniach, zażywanych lekach. O bezpłatny egzemplarz mogą ubiegać się osoby, które ze względu na swój stan zdrowia nie czują się bezpiecznie i nie są często w stanie dokładnie poinformować służb ratunkowych o swoich chorobach i leczeniu. Posiadanie pudełka będzie sygnalizowane naklejką na lodówce.
Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Rejonowy we Włocławku otrzymał dotację na projekt „Pomoc Rzeczowa Przewlekle Chorym”.
Więcej na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2018/04/regionalne-organizacje-pozarzadowe-wespra-osoby-przewlekle-chore/

Uczeń „Elektryka” w gronie najlepszych anglistów Tomasz Rocławski – uczeń klasy maturalnej Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku, kształcący się w zawodzie technik elektronik, został Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.
Finały 42 edycji Olimpiady Języka Angielskiego odbyły się w dniach 9-10 kwietnia br. w Poznaniu.
Tomasz Rocławski, którego opiekunem jest pani Agnieszka Janiak, po raz drugi jako jedyny uczeń z Włocławka, reprezentował nasz region w zawodach. Wcześniej spośród kilku tysięcy tegorocznych uczestników wyłoniono 61 finalistów. Komitet Główny Olimpiady po przeprowadzeniu egzaminów w formie pisemnej i ustnej na szczeblu centralnym wyłonił laureatów. Wśród najlepszych w Polsce jest uczeń włocławskiego „Elektryka”, który z języka angielskiego osiągnął największy sukces w historii szkoły.
Laureat będzie zwolniony z egzaminu maturalnego z języka angielskiego, uzyskując automatycznie 100% punktów na poziomie rozszerzonym. Osiągnięty sukces otwiera mu drogę na większość uczelni w Polsce.

Karatecy na podium
Ekipa Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin w składzie: Tymon Bajek, Jakub Stawisiński, Krzysztof Miklaszewski, Angelika Głąb, Zuzanna Jędrzejewska, Marlena Gralak i Zuzanna Waszak wzięła udział w I Memoriale Masutatsu Oyamy, który odbył się 14.04.2018 w Dzierżoniowie.
Na podium stanęli: Angelika Głąb II miejsce kumite, Zuzanna Jędrzejewska II miejsce kumite, Marlena Gralak III miejsce kumite i Jakub Stawisiński III miejsce kumite.

Pogoda na dzień 18.04.2018 | KUJAWSKO-POMORSKIE

źródło: TVN Meteo/x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto