Galacticos Izbica w I lidze i Saniko Włocławek w II lidze mistrzami VI Edycji ChLF [zdjęcia]

W sobotę 13 lutego 2016 roku została rozegrana 14. kolejkę w 1 lidze oraz 15. kolejkę w 2 lidze w VI edycji Choceńskiej Ligi Futsalu.

Była to ostatnia kolejka rozgrywek w VI edycji ChLF w sezonie 2015/2016. W 14. kolejce 1 ligi strzelono tylko 33 bramki, gdyż dwa mecze zakończyły się walkowerem. Nie odbyły się mecz Agrofarma Gołaszewo z drużyną Rzeżewa, która już wcześniej została dyscyplinarnie usunięta z tej edycji rozgrywek. Ponadto niespodziewanie mistrz ligi Galacticos Izbica oddała mecz walkowerem drużynie ZS CKR Kowal.

W najważniejszym spotkaniu decydującym o utrzymaniu w 1 lidze, Banderoza rozgromiła Futsal Team 17:6 i tym samym zapewniła sobie pewne miejsce w 1 lidze w nowym sezonie. W drugim spotkaniu, gdzie grano o przysłowiową pietruszkę, Batorym Borzymie pokonał nieznacznie drużynę z Boniewa 6:4. Tak, więc po blisko czteromiesięcznych zmaganiach poznaliśmy końcowe rozstrzygnięcie w 1 lidze. Mistrzem tej edycji została drużyna Galacticos Izbica, na drugim miejscu uplasowała się z tą samą liczbą punktów Agrofarma Gołaszewo, jednak w bezpośrednich spotkaniach, dwukrotnie lepszym okazał się tegoroczny mistrz. Podsumowując w skrócie rozgrywki 1 ligi, łącznie w 112 meczach strzelono 653 gole. Najwięcej bramek strzelili piłkarze wicemistrza Agrofarmy Gołaszewo – 114, natomiast najwięcej straciła ich drużyna Futsal Team – 135, która wraz z Rzeżewem została zdegradowana do 2 ligi. Królem strzelców został Bartłomiej Mielczarek z Galacticos (47), który jedną bramką wyprzedził Pawła Komorowskiego (46) z Agrofarmy. Na trzecim miejscu z 34 golami uplasował się Arkadiusz Jóźwiak z Banderozy.

Komplet wyników 14. kolejki w 1 lidze.
Agrofarma Gołaszewo – Rzeżewo 5:0 (walkower)
ZS CKR Kowal – Galacticos Izbica 5:0 (walkower)

3. Arkadiusz Jóźwiak – Banderoza – 34

Piłkarze 2 ligi w ostatniej 15. kolejce strzelili 79 goli, a sędziowie pokazali 6 żółtych kartek oraz dwie czerwone, którymi zostali ukarani za niesportowe zachowanie: Kamil Boruczkowski z drużyny Olimpic w 35' spotkania z drużyną Salamander oraz Ireneusz Szylbert z Pokusy Włocławek w 40' spotkaniu z Bomillą & ZRB Blaszczyk. Jedno spotkanie zakończyło się bez gry. Drużyna z Lubienia Kujawskiego pewna 4 miejsca oddała bez walki walkower ekipie Vixa Team.

Mistrzem 2 ligi została drużyna Saniko Włocławek, która pewnie pokonała drużynę FC Bobrowniki 10:4. Dzięki wygranej Saniko zdobyła tytuł mistrza, a Bobrowniki spadły z 5 miejsca na 8. W drugim bardzo ważnym spotkaniu, decydującym o tytule wicemistrza zmierzyły się dwie włocławskie drużyny, Bomilla & ZRB Błaszczyk z Pokusą Włocławek. Po pierwszej połowie Bomilla prowadziła 3:0 i wydawało się, że spokojnie dowiezie wygraną do końca spotkania. Ale niestety, dopóki piłka w grze, każdy wynik jest możliwy. Tak było i tym razem. Po przerwie do ataku ruszyli piłkarze Pokusy, czego efektem było doprowadzenie w 32 minucie do remisu 3:3. Na tym nie poprzestali, minutę później było już 4:3, a w 36 minucie 5:3.

Jednak ostatnie zdanie należało do Bomilli. W 38 gola kontaktowego strzelił Mariusz Kaczkowski. O tym, że był to zacięty mecz, pełen emocji od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziów niech świadczy fakt, że dopiero w ostatnich sekundach spotkania został rozstrzygnięty wynik tego spotkania. Na kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem, bramkarz Pokusy Ireneusz Szylbert sfaulował poza polem karnym wychodzącego na czystą pozycje sam na sam, piłkarza Bomilli Bartosza Śmigla.

Sędziowie bez wahania ukarali golkipera czerwona kartką i podyktowali przedłużony rzut karny, gdyż był to za razem 5 faul drużyny, którego na bramkę dającą remis zamienił Mariusz Gawroński. Jednak najbardziej z tego remisu ucieszyli się piłkarze Pokusy, gdyż lepszym bilansem bramkowym wyprzedzili Bomillę, zdobywając tym samym tytuł wicemistrza 2 ligi. Gdyby w poprzedniej kolejce Bomilla nie otrzymał walkowera, a rozegrała mecz z autsajderem Dream Team, z pewnością strzeliłaby więcej goli, i tym samym miałaby dużo korzystniejszy bilans bramkowy, a tak musiała zadowolić się 3 miejscem.

W pozostałych spotkania doszło do małej roszady w dole tabeli. Jedyną drużyną bez zdobyczy punktowej pozostała ekipa Dream Team, która strzeliła zaledwie 22 gole, tracąc aż 215. Łącznie w 2 lidze w 240 meczach strzelono 1378 goli.

Komplet wyników 15. kolejki.
Pokusa Włocławek – Bomilla & ZRB Błaszczyk 5:5 (0:3)
FC Bobrowniki – Saniko Włocławek 4:10 (3:4)
Olimpic – Salamander 8:10 (2:4)
MERA – OUTSIDERZY 7:6 (1:0)
Dream Team – Zjednoczeni Czerniewice 0:8 (0:0)
Lubień Kujawski – Vixa Team 0:5 (walkower)
FOL MAX – Strażak Nakonowo Stare 5:1 (1:0)
DGS (Pracownicy) Włocławek – CHT Chill Terror 9:1 (4:1)

3 Adrian Lerch – FC Bobrowniki - 44

Wszystkich sympatyków futsalu zapraszam w najbliższą niedzielę 21 lutego 2016 roku od godz. 9:00 do hali GOSiR w Choceniu, gdzie zostanie rozegrany na zakończenie 1 i 2 ligi Superpuchar, który zwieńczy czteromiesięczne zmagania futsalu na hali w Choceniu. Podczas ostatniej kolejki o godz. 13.40 odbyło się losowanie grup oraz został zaprezentowany system rozgrywek i czas spotkań. Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn: