Zdjęcia z meczu 4. kolejki Orlen Basket Ligi Tauron GTK Gliwice - Anwil Włocławek. Włocławianie na czele tabeli

Tomasz Kuczyński
13.10.2023. Orlen Basket Liga: Tauron GTK Gliwice - Anwil Włocławek.
13.10.2023. Orlen Basket Liga: Tauron GTK Gliwice - Anwil Włocławek. Tomasz Kawka
W piątek 13 października 2023 roku w meczu 4. kolejki Orlen Basket Ligi koszykarzy Tauron GTK Gliwice przegrał z Anwilem Włocławek 77:88. GTK zaliczył czwartą porażkę w czwartym meczu sezonu. Zobaczcie zdjęcia z PreZero Areny Gliwice, w której była też grupa fanów Anwilu.

Tauron GTK Gliwice przystąpił do spotkania z Anwilem z bilansem trzech porażek w trzech pierwszych meczach sezonu, w tym ostatnio dotkliwą w Szczecinie z Kingiem 86:112. Goście z Włocławka mieli na koncie trzy zwycięstwa, w tym w poprzedniej kolejce u siebie z MKS-em Dąbrowa Górnicza 97:91. W czwartek dąbrowianie odprawili niepokonany wcześniej Start Lublin 112:87.

Gliwiczanie podjęli walkę i w pierwszej i drugiej kwarcie prowadzili 5 punktami - 20:15 i 33:28. Na przerwę między połowami schodzili jednak z trzema punktami straty - 37:40. Na początku trzeciej kwarty było 37:44, a Anwil przed czwartą częścią miał już 17 punktów przewagi - 49:66. Później strata sięgnęła już 20 punktów - 51:71. Drużyna trenera Pawła Turkiewicza jeszcze podjęła walkę jednak nie była w stanie odrobić tak dużej straty.

Koby McEwen zdobył dla gliwiczan 24 punkty i miał 3 asysty. Najlepszym strzelcem gości był Jakub Garbacz z 17 punktami. Dołożył do tego 4 zbiórki.

Anwil Włocławek wygrał czwarty mecz i wskoczył na pozycję lidera Orlen Basket Ligi.